HC Stadion Vrchlabí – Aktuální informace k A-týmu
Tiskové zprávy

Aktuální informace k A-týmu

18.02.2021
Lucie Horčičková

Sportovní manažer klubu Jiří Jakubec přináší několik informací k sestavě našeho A-týmu a blížícímu se play-off.

Vážení příznivci našeho hokejového klubu,
rád bych Vám sdělil pár informací ohledně stavu našeho týmu vzhledem k blížícímu se konci základní části a play-off, což by mělo být i v této velice nestandardní době vyvrcholením letošní sezóny.
Nechci to zakřiknout, ale zatím se ve větší míře našemu týmu vyhýbají vážnější zranění a nemoci, takže doufám, že nám štěstí v tomto ohledu bude přát i nadále.
Momentálně máme na marodce dva zkušené útočníky, Tomáše Nouzu a Matouše Kratochvila. Tomáš Nouza má zranění v horní části těla, které se ukázalo závažnější, než se jevilo při prvních vyšetřeních. Tomáš aktuálně začal s tréninkem na ledě, kde se udržuje v kondici, ale zcela minimálně zatěžuje zraněnou část těla. Po vzájemné dohodě mu chceme dát co nejdelší dobu na rekonvalescenci a uvidíme, zda bude schopen naskočit alespoň do play-off.
Matouš Kratochvil má naopak zranění ve spodní části těla a aktuálně u něho probíhá intenzivní léčba. U Matouše počítáme, že by se v průběhu příštích 14 dní měl zapojit i do zápasového režimu.

Dalším otazníkem je omezení střídavých startů, které je dlouhodobě stanovené řády ČSLH. Aktuálně (od 16.2.) platí, že pokud hráč narozený v roce 2000 a starší, který má vyřízené střídavé starty do EHL, nastoupí do zápasu v EHL, tak již nemůže nastoupit v nižší soutěži. Toto omezení se týká poměrně dosti hráčů, kteří u nás pravidelně nastupují - Soukup (Litvínov), Heřman (Plzeň), Štěpánek, Klouček, Kantor, Linhart, Vála, Bučko, Oliva, Blažej, Kratochvil, Matýs, Pochobradský, Machač (všichni PCE).
Co se týče Soukupa s Heřmanem, tak ty bychom uvolnili pouze po ukončení našeho působení v soutěži. Kmenoví hráči Pardubic, kteří hrají zároveň za náš tým, jsou a budou plně k dispozici pro pardubické Dynamo. Je to daň za spolupráci s extraligovým týmem, ale jak jsem již několikrát zmínil, bez takto silného partnera bychom tuto soutěž vůbec nemohli hrát.
Pro Pardubice je takováto spolupráce smysluplná s tím, že tyto hráče budou mít v případě jejich potřeby k dispozici. To je zcela pochopitelné a aktuálně jsme s Dynamem dohodnuti, že tu ti starší kluci zůstanou, jak nejdéle to bude možné a využívat budou spíše hráče v juniorském věku, kterých se toto omezení netýká.
Výše uvedené pravidlo se naopak netýká věkem stále juniorů - Hrádek, Zeman, Rohlík, Formánek, Herčík, kteří mohou nastupovat za oba týmy bez jakéhokoliv omezení.

S Pardubicemi se nám daří dlouhodobě úspěšně komunikovat a myslím, že z výsledku obou týmů je vidět, že takováto spolupráce, byť někdy není jednoduchá, je pro obě strany prospěšná.
Od změny, která proběhla v realizačním týmu Pardubic, cítíme ještě větší podporu tohoto partnerského projektu a upřímně Dynamu přejeme v letošní sezóně velký úspěch. Budeme mít radost, pokud k tomu pomůžou i kluci, kteří působí u nás.

Zároveň se snažíme intenzivně posunout veškerá jednání s Pardubicemi, která se týkají příprav a sestavování týmu na příští sezónu. Shodli jsme se na tom, že kostra týmu by měla zůstat velice podobná té letošní. Zároveň se určitě budeme snažit tým ještě zkvalitnit a také bude potřeba do týmu zapracovat další talentované hráče.

Vzhledem k dosavadnímu průběhu sezóny jsme trochu přehodnotili naše aktuální cíle a ambice. Pokusíme se udělat vše pro to, abychom se udrželi v první čtyřce a měli tak výhodný vstup do play-off. Za veliký úspěch bychom považovali účast v semifinále soutěže. Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet, ale my zůstaneme věrni našemu heslu a doufám, že s vírou si dokráčíme k úspěchu v play-off.