HC Stadion Vrchlabí – Nová posila do obrany
A Team

Nová posila do obrany

14.06.2020
Daniela Udatná

Po dvojici útočníků představujeme nový pilíř pro defenzívu. Obranu Stadionu v sezoně 2020/2021 vyztuží odchovanec pardubického hokeje a mládežnický reprezentant TOMÁŠ LINHART.

Šestatřicetiletý Linhart je mistrem republiky z roku 2005 v dresu Dynama, se stejným klubem se dočkal ještě druhého místa, což poté zopakoval v dresu Zlína a dvakrát i Třince.

„Tomáš se před nedávnem dohodl na smlouvě s pardubickým Dynamem. Jeho hlavní úloha by ovšem měla být ve vrchlabském týmu, kde bude jedním ze základních stavebních kamenů naší defenzívy. V případě potřeby však i Pardubice budou moci po svém hráči sáhnout,“ řekl k situaci sportovní manažer Stadionu Jiří Jakubec.

Tak zkušený obránce, jakým Tomáš Linhart bezesporu je, bude pro tým obrovskou posilou. Zvlášť proto, že vedle něho budou moci hokejově růst mladší hráči. Ať už ti stávající z Vrchlabí, nebo pardubičtí junioři, kteří budou v Krkonoších dostávat hodně prostoru na ledě.

„O tomto jménu jsme mluvili od začátku našich jednání, bylo pro nás zcela klíčové a máme z něho obrovskou radost. Pro náš tým je to velká pomoc ze strany Pardubic a důkaz, že spolupráce už na začátku funguje velmi dobře,“ pronesl také Jakubec.

Poslední dvě sezony působil Linhart v Hradci Králové, před tím zase strávil úspěšné roky na Moravě. Čtyřikrát si zahrál extraligové play off s Třincem, před tím pětkrát se Zlínem. Největší část kariéry ovšem prožil v Pardubicích.

„Pro naše nově se skládající mužstvo je to ideální typ hráče a především člověka. Jde o vítězný typ a přirozeného vůdce do kabiny. Po jeho boku vyrostl už nejeden talentovaný obránce a tuto roli by měl plnit i v našem týmu. Doufáme, že se u nás Tomášovi bude líbit i dařit,“ dodal na adresu třetí letní posily Jiří Jakubec.

×
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Stadion Vrchlabí
HC Letci Letňany