HC Stadion Vrchlabí – Zhodnocení sezóny a vyjádření k postupu
Tiskové zprávy

Zhodnocení sezóny a vyjádření k postupu

11.04.2020
Daniela Udatná

Přinášíme vám zhodnocení letošní hokejové sezóny a krátké vyjádření k postupu do Chance ligy od Jiřího Jakubce, sportovního manažera HC Vrchlabí.

Vzhledem k našim ambicím pro letošní sezónu, k novému modelu soutěže a ke složení naší skupiny jsme si pro základní část zcela jednoznačně vytyčili jako cíl první místo ve skupině. Díky výborným výkonům a dobrému startu do sezóny bylo rozhodnuto o splnění našeho cíle víceméně již okolo Vánoc. Ukázalo se, že takto poskládaný tým hledal v základní části konkurenci jen těžko a skvělou výkonnost prokazovali zejména ostřílení lídři Bednář, Sýkora a Honza Hlaváč. Dobrou práci odváděli i oba naši golmani i obrana. Nakonec jsme inkasovali nejméně branek (85) z celé 2.ligy. Kádr byl od začátku sezóny víceméně stabilizovaný a v listopadu se navíc k týmu připojil ještě Tomáš Rolinek, který byl obrovským přínosem. Před koncem přestupního termínu jsme ještě přivedli Honzu Nika na post ofenzivního obránce s dobrou střelou, což nám trochu scházelo. Ve hře jsme se snažili udržet co nejširší kádr, protože jsme věděli, že v závěru sezóny budeme všechny hráče potřebovat.

Závěr základní části se nám úplně nepovedl tak, jak jsme si představovali. Faktorů, které to zapříčinily se sešlo hned několik dohromady.

- Motivace v závěru základní části se hledala těžko a přístup i koncentrace v některých zápasech nebyly stoprocentní. - V lednu jsme se dohodli s Pardubicemi na návratu Tomáše Rolinka a jsem moc rád, že jeho mise byla opět úspěšná. - Velkou ztrátou pro náš tým bylo dlouhodobější zranění Honzy Hlaváče, který si v zápase s Děčínem přivodil zranění v dolní části těla a bylo otázkou, zda by ještě stihnul konec playof. - Navíc vzhledem k našemu předčasnému vítězství ve skupině jsme hledali veškeré možné cesty, jak hráče udržet v co nejkvalitnější herní zátěži. V tom nám hodně pomohlo Ústí nad Labem, do kterého se na konec soutěže přesunuli M.Vágner, P.Mrňa a Kuba Soukup. Všichni 3 byli pro Ústí platnými posilami a zažili si zápasy v tempu vyšší soutěže.

V základní části jsme spolu se Šumperkem získali suverénně nejvíce bodů ze všech týmů v II.lize. Existuje však ještě jeden parametr a tam jsme porazili s přehledem i draky ze Šumperka a kohouty z Tábora. Tím parametrem jste byli vy, diváci. V průměrné návštěvě našich domácích zápasů jsme jasně dominovali celé II.lize a v Chance lize bychom atakovali horní polovinu tabulky.

Zde ještě připomínám kompletní složení týmu, které jsme měli připravené pro PO.

Brankáři

- J.Soukup, M.Abrahám - naše dlouhodobě osvědčená dvojice - D.Salfický - Legendárního Salfu jsme měli připraveného jako pojistku, kdyby se někdo z naší dvojice zranil.

Obránci

- Zde jsme měli jasnou devítku, která odehrála celou soutěž - Vašíček, Vágner, Jirků, Bendík, Voženílek, Havránek, Niko, J.Moník, Kynčl

Útočníci

- Bednář, Sýkora, Urban, Dvořák, Matějček, Mrňa, Chalupa, Kastner, Hozák, Jirásek, Bláha, F.Moník, J.Hlaváč - pouze v PO by mohl naskočit R.Šlaicher

Celou sezónu jsme v podstatě čekali pouze na ty rozhodující zápasy, které vůbec nepřišly. Všichni jsme si to zažili a tak k tomu není potřeba dodávat cokoliv dalšího. Snad jenom tradiční poděkování všem zúčastněným za další skvělou sezónu i když konec byl dost hořký.

A nyní pár slov k tomu, co vás všechny zajímá určitě mnohem více, k budoucnosti a to zejména k té nejbližší, k příští sezóně.

Jak většina z vás ví, tak včera přišlo oficiální rozhodnutí výkonného výboru ČSLH, kde našemu týmu společně s dalšími vítězi základních skupin (SC Kolín a HC Draci Šumperk) byla nabídnuta možnost se přihlásit do účasti v Chance lize. Z předběžných informací, které jsme měli od členů VV, jsme již dopředu věděli, že to s největší pravděpodobností takto dopadne. V podstatě od konce března tedy jednáme jak s partnery, s kluby z ELH a zvažujeme další postup. Všichni víte v jakém stavu se naše společnost momentálně nachází a jsme moc rádi, že to u nás zatím probíhá poměrně mírnou cestou. Je ovšem obrovským otazníkem, jak celá situace bude dlouho trvat a jak velké budou ekonomické dopady. Je zcela evidentní, že opasky si budeme muset utáhnout všichni a náš klub nebude v tomto ohledu žádnou vyjímkou. Také je jasné, že provozování profesionální soutěže se o něco zlevní, protože odměny pro hráče před novou sezónou padají velice rychle dolů.

My jsme měli předjednané dohody s partnery, které nám zajišťovaly dostatečné naplnění rozpočtu v případě postupu do Chance ligy. Bohužel, momentálně je i na straně partnerů mnohem více otazníků než odpovědí a hokej nemá úplnou prioritu, což je zcela pochopitelné.

Náš klub je soukromý subjekt, který má mezi hráči a vůbec v celém hokejovém prostředí skvělou pověst. Tu si budeme chtít určitě zachovat a nepůjdeme do žádné varianty, která by ekonomicky ohrozila naše fungování. Momentálně stále pracujeme na obou variantách, jak pro Chance ligu, tak pro II.ligu a jakmile padne definitivní rozhodnutí, budeme Vás neprodleně informovat. Čistě teoreticky máme čas až do 31.5., kdy je konec termínu pro podání přihlášek do jednotlivých soutěží, ale rádi bychom měli jasno už dříve.

Jiří Jakubec, sportovní manažer HC Vrchlabí