HC Stadion Vrchlabí – Poznejte s námi legendy našich hráčů...
A Team

Poznejte s námi legendy našich hráčů...

31.01.2020
Daniela Udatná

Ve středu 29.1.2020 jsme odehráli utkání ve speciálních dresech na počest naší vrchlabské legendy, pana Jaroslava Niče. A protože máme volnou sobotu vyzpovídali jsme hráče A týmu, koho oni považují za svůj hokejový vzor.

Tomáš Jirků #71
Tomáš Jirků Malkin Jevgenij Malkin
Ruský hokejista, který se výrazně prosadil v NHL a na svém kontě má několik rekordů. Získal nejrychleji 500 bodů v NHL a stihl je získat za 413 odehraných zápasů. Před ním je jen Alexandr Ovečkin se 373 zápasy.
Jiří Hozák #15
Jiří Hozák Datsyuk Pavel Datsyuk
Ruský hokejový útočník, který hraje za tým Avtomobilist Jekatěrinburg v KHL. Jeho kontrakt v NHL vlastní tým Arizona Coyotes. U příležitosti 100. výročí NHL byl v lednu 2017 vybrán jako jeden ze sta nejlepších hráčů historie ligy.
Martin Abrahám #42
Martin Abrahám Luongo Roberto Luongo
Bývalý kanadský hokejový brankář, který několikrát reprezentoval Kanadu na MS nebo OH. Svou hokejovou kariéru v NHL začal v klubu New York Islanders.
Ján Niko #25
Ján Niko Šmíd Ladislav Šmíd
Ladislav Šmíd patří mezi nejslavnější odchovance libereckého hokeje. Má za sebou dlouhodobé působení v Edmonton Oilers a Calgary Flames. Aktuálně hraje v týmu Bílí Tygři Liberec v české extralize.
Jakub Soukup #46
Jakub SOukup  Ivan Hlinka Ivan Hlinka
Přezdívaný „Šéf“, byl československý hokejový útočník a později trenér, jedna z největších osobností historie českého a československého hokeje.
Štěpán Havránek #14
Havránek Štěpán Marek Židlický Marek Židlický
Bývalý český hokejový obránce, který patřil v letech 2004–2014 k základním pilířům českého hokejového týmu a pomohl vybojovat zlatou medaili na MS 2005.
Jakub Moník #18
Jakub Moník Erik Karlsson Erik Karlsson
Švédský hokejový obránce hrající v týmu San Jose Sharks v NHL. V současnosti patří k nejlepším obráncům na světě, v roce 2014 pomohl národnímu týmu Švédska vybojovat stříbrné medaile na Olympijských hrách v Soči.
Radim Šlaicher #11
Petr Sýkora William Nylader William Nylander
Švédský hokejový útočník narozený v Kanadě působící v týmu Toronto Maple Leafs v NHL. V roce 2014 byl draftován již v prvním kole draftu jako 8. celkově týmem Toronto Maple Leafs.
Štěpán Matějček #9
Petr Sýkora Hemský Aleš Hemský
Bývalý český hokejový útočník. Jako celkově 13. hráče v prvním kole draftu NHL si jej v roce 2001 vybrali zástupci Edmonton Oilers. Při výluce NHL v roce 2005 hrál za Pardubice v české extralize, ve které ovládl kanadské bodování.
Tomáš Bláha #91
Petr Sýkora Ovečkin Alexandr Ovečkin
Profesionální ruský hokejista momentálně působící v týmu Washington Capitals v NHL. Je kapitánem tohoto celku, ve kterém nosí dres s číslem 8. Z toho důvodu má přezdívku The Great Eight a také Ovi.
Jiří Vašíček #16
Petr Sýkora Hrubeš Miloš Hrubeš
Český hokejista, který začínal v pardubickém Dynamu kam se také po přestupech v týmech KLH Vajgar Jindřichův Hradec a HC Slezan Opava vrátil.
Tomáš Kynčl #81
Petr Sýkora Kaberle Tomáš Kaberle
Bývalý český hokejový obránce a mistr světa 2005. Do NHL byl vybrán týmem Toronto Maple Leafs, následně vystřídal kluby Boston Bruins, Carolina Hurricanes a Montreal Canadiens.
Ján Bendík #17
Petr Sýkora Coffey Paul Coffey
Bývalý kanadský hokejový obránce, který je členem hokejové síně slávy, jde o čtyřnásobného vítěze Stanley cupu. Druhý nejproduktivnější obránce historie - celkem 1531 bodů.
Patrik Urban #24
Petr Sýkora Kane Patrick Kane
Americký hokejový útočník hrající v týmu Chicago Blackhawks v severoamerické lize. V letech 2010, 2013 a 2015 vyhrál s Chicagem Stanley Cup.
David Chalupa #79
Petr Sýkora Crosby Sidney Crosby
Kanadský hokejový útočník. Hraje za klub Pittsburgh Penguins v NHL a na mezinárodní scéně reprezentuje Kanadu. Již před vstupem do NHL byl považován za jednoho z největších talentů historie.
Lukáš Kastner #74
Petr Sýkora Malkin Jiří Dopita
Český hokejový trenér a bývalý útočník, reprezentant, olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa. Byl majitelem klubu HC Olomouc, kde po ukončení aktivní kariéry působil i v roli asistenta trenéra. Od roku 2016 trénuje klub VHK ROBE Vsetín.