HC Stadion Vrchlabí – Na slovíčko s Filipem Moníkem...
Rozhovory

Na slovíčko s Filipem Moníkem...

15.12.2019
Lucie Horčičková

Filip Moník je jednadvacetiletý útočník, který se svou hokejovou kariérou začal ve svém rodném Vrchlabí, společně se svým dvojčetem Jakubem. Poté oba odehráli několik sezón za dorost a juniorku v Hradci Králové, odkud se opět vrátili do Vrchlabí.
V rozhovoru Filip zhodnotil jak středeční derby v Trutnově, odkud si HC Stadion odvezl výhru 9:1, tak i poslední domácí utkání roku 2019, které se odehrálo v sobotu 14. prosince. Filip také prozradil, jak bude trávit Vánoce a jak je na tom s nákupem vánočních dárků...

Jak hodnotíš střední derby s Trutnovem, kde jste vyhráli 9:1?
Středeční derby nemůžu hodnotit jinak, než pozitivně. Konečně se nám daří je vyhrávat a to skóre je už jen třešničkou na dortu.

Jak hodnotíš poslední domácí utkání v roce 2019, které jste odehráli včera?
Já osobně jsem si ho moc užil. Padalo hodně gólů, zápas byl víceméně v naší režii, jen je škoda, že jsme neuspokojili fanoušky 10. gólem.

Jak bys zhodnotil dosavadní průběh sezóny?
Tým se poslední dobou pořád měnil, přišlo dost zkušených hráčů, ale myslím, že si to začíná vše sedat. Být v týmu s hráči, jako je Bedýnka, Hlavajda, Sejk nebo Rolas, je pro nás mladé hráče skvělá zkušenost.

Co říkáš na vrchlabské fanoušky?
Podle mě máme suverénně nejlepší fanoušky ve druhé lize. Je vidět, že vrchlabský tým milují a při zápasech to je hodně znát, za což bych jim chtěl poděkovat. Jsou fakt skvělý.

Čemu se ve volném čase věnuješ?
Volného času moc není. Chodili jsme do práce, odpoledne trénujeme děti, pak hned na trénink a domů se dostanu až v 9 večer. Když ale nějaká chvilka je, tak ji trávím převážně s přítelkyní nebo zajdu za babičkou a dědou.

Jak budeš slavit Vánoce? S kým?
Vánoce budeme slavit jako každý rok, v rodinném kruhu.

Jak vypadá u vás doma Štědrý den?
Myslím, že nijak extra. Dobalují se poslední dárky, oběd je bez masa, aby bylo vidět to zlaté prase, kolem 19:00 zasedáme k večeři, rozbalujeme dárky a pak přichází druhá večeře.

Už máš nakoupené dárky, nebo to necháváš na poslední chvíli?
Nakoupené dárky ještě nemám. Pár jich má ještě přijít, tak snad dorazí.

Už víš, jak a s kým oslavíš Silvestra?
Půjdeme na návštěvu k tetě, protože má narozeniny a pak se vyrazí do města. Ještě ale nemám nic vyloženě domluvené.

Budeš si dávat nějaké předsevzetí do nového roku?
Haha :-) Asi si nějaké dám, jako každý rok, ale to si nechám pro sebe.