HC Stadion Vrchlabí – Na slovíčko s Jaroslavem Dvořákem...
Rozhovory

Na slovíčko s Jaroslavem Dvořákem...

10.11.2019
Lucie Horčičková

Jaroslav Dvořák je dvacetiletý útočník, který ve vrchlabském klubu působí první sezónu. Jeho předchozím působištěm byl Mountfield HK a také HC Stadion Litoměřice.
Jak se Jaroslavovi ve vrchlabském klubu líbí a jak hodnotí fanoušky, se dočtete níže...

Jak bys zhodnotil středeční derby s Trutnovem, které jste vyhráli 5:0?
Derby bych zhodnotil určitě kladně. Bylo to velice náročné utkání a jsme rádi, že jsme ho zvládli tak, jak jsme chtěli. Výborná atmosféra nás hnala dopředu, takže si myslím, že derby proběhlo podle našich představ - výborně.

Jak hodnotíš poslední odehrané utkání proti týmu HC Řisuty?
Zápas s Řisuty byl pro nás ze začátku spíše trápení, neproměňovali jsme šance, moc jsme neplnili to, co jsme plnit měli... O přestávce jsme si ale všichni řekli, jak máme hrát, takže se nám pak podařilo dát pár gólů a odskočit od soupeře.

Jak ses dostal do vrchlabského klubu? Jsi tady spokojený? Co říkáš na fanoušky?
Do Vrchlabí jsem se dostal z Hradce Králové, jako někteří další kluci tady. Jsem tu spokojený, je tu vše na vysoké úrovni - zázemí a vše s tím spojené… Je to až podobné extralize. Fanoušci jsou každý zápas parádní! Jak na domácích, tak i na venkovních zápasech. Vrchlabským hokejem tu žije celé město. Hrajeme hlavně pro ně a dost se podílí na našich výhrách.

Jak bys zhodnotil vaše výkony, které jste doposud podali?
S výkony jsem velice spokojený. Řekl bych, že máme v týmu pohodu a doufám, že u toho i nadále zůstaneme. Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát, ne si zahrát, což je důležité.

Který soupeř byl, podle tebe, pro vás zatím nejtěžší?
Každý zápas je náročný, nic nesmíme podcenit. Určitě nejvíce vypjaté zápasy jsou derby, tam je to vždy dost vyhrocené.

Jak se připravujete na Děčín, který přijede v sobotu 16.11. do Vrchlabí?
Na všechny zápasy se připravujeme stejně, jdeme zápas od zápasu. Tento týden máme ve středu volno, takže dobře potrénujeme a připravíme se na sobotu. Doufám, že to v sobotu zvládneme a připíšeme si další důležité body do tabulky.

Čemu se věnuješ ve volném čase?
Ve volném čase se hodně věnuji rodině a blízkým kamarádům.

Jak vypadá tvůj běžný den?
Když nemám trénink, tak většinou pomáhám svému tátovi v podnikání a trávím čas s blízkými.

Kdo tě v hokeji nejvíce podporuje a jak?
Nejvíce, samozřejmě, rodina, ale vyzdvihl bych asi taťku, který sleduje můj každý zápas už od malička a snaží se mi vždy dobře poradit.

Máš v týmu nějakého oblíbeného spoluhráče?
Asi všechny… Jsem rád, že to v kabině funguje a že máme všichni mezi sebou dobré vztahy. S kluky, se kterými jezdíme každý den na tréninky se, samozřejmě, bavím více, takže asi kluci z Hradce.