HC Stadion Vrchlabí – Průběh přípravy A-týmu
A Team

Průběh přípravy A-týmu

03.09.2019
Lucie Horčičková

Sportovní manažer klubu Jiří Jakubec přináší krátké vyjádření k dosavadnímu průběhu sezóny/přípravy A-týmu.

Už při sestavování týmu jsme věděli, že se tým, díky hvězdným veteránům, bude skládat a zapracovávat postupně. Vše směřujeme postupnými kroky k nejdůležitějšímu období v sezóně a tím je play-off.
Samozřejmě nechceme soutěž začít špatně a chceme se od začátku držet ve vrchních patrech tabulky. Bohužel se nám oproti předpokladům zatím nedaří nasadit tým v "plné palbě". Proti jsou různá drobná zranění (J. Vašíček, T. Bláha - oba jsou již v plné zátěži a měli by být k dispozici), nemoci (P. Sýkora - momentálně mimo sestavu, více uvidíme dle výsledku testů v příštím týdnu) a pozdější přílet J. Hlaváče (dorazil v tomto týdnu a má hodně organizačních starostí se stěhováním, momentálně jednáme o termínu jeho připojení k našemu týmu).

Tomuto stavu odpovídají i dosavadní výsledky v přípravných zápasech. Herní výkony nebyly až tak špatné, ale zatím se nám úplně nedaří v proměňování šancí a hodně práce nás čeká v obranné činnosti. To vše samozřejmě souvisí s výše uvedenými skutečnostmi a s konsolidováním týmu.
Z našeho pohledu je důležité nepanikařit a musíme být trpěliví. Zároveň ale nechceme ani podcenit vstup do soutěže a momentálně zvažujeme rozšíření kádru. Zápasy se Šumperkem s námi již absolvoval Kuba Hašek, což je dvacetiletý útočník z Mountfieldu HK, který loňskou sezónu strávil v zámořské juniorce.
Navíc v obou domácích zápasech v tomto týdnu by se měl v našem týmu objevit také dvacetiletý útočník z MTF HK Jaroslav Dvořák, který má za sebou bohatou mládežnickou reprezentační kariéru (více než 80 zápasů) a poslední 3 roky odehrál v prvoligových Litoměřicích.

Také znovu připomínáme, že letos lze zakoupit vstupenky a permanentky on-line.
Odkaz najdete zde