HC Stadion Vrchlabí – Informace k sestavě A-týmu na přátelská utkání...
A Team

Informace k sestavě A-týmu na přátelská utkání...

10.08.2019
Lucie Horčičková

Sportovní manažer klubu Jiří Jakubec a hlavní trenér A-týmu Václav Baďouček přináší několik slov k nadcházejícím přátelským utkáním a k složení našeho A-týmu.

Vážení příznivci našeho týmu. První přátelské zápasy se kvapem blíží, a tak bychom Vám rádi poskytli pár informací ohledně stavu kádru.

V tomto týdnu nám začala příprava na ledě a kluci tak již polykají první tréninky. Zatím se odehrává vše dle předpokladů, proto zatím trénujeme v ne zcela kompletním složení. Tým se bude postupně doplňovat o kluky, kteří se nevejdou do A-týmu Mountfieldu HK a postupně se zapojí do přípravy i Jarda Bednář a na konci srpna i Honza Hlaváč. V tomto období je to prostor i pro mladé hráče, které chceme vyzkoušet a otestovat.

V pondělí dorazí soupeř, který svými výsledky rozhodně budí velký respekt. Po vítězství nad Chomutovem 5:1 si poradil i s Kadaní 3:2, takže si myslíme, že nás tedy rozhodně nečeká vůbec nic jednoduchého. Bude to velice těžký soupeř, který má 14 dní na ledě náskok a vysokou herní kvalitu. Do zápasu půjdeme z plné přípravy a v tomto předpokládaném složení:

Gólmani: Soukup, Abrahám

Obránci: Vágner, Jirků, Bendík, Moník J., Kynčl, Voženílek, J.Váchal (2001) - junior z MTF HK, kterého chceme vidět v seniorském zápase

Útočníci: Mrňa, Urban, Chalupa, Bláha, Kastner, Hozák, Moník F., Šlaicher T., Sýkora Ondřej - je zde na zkoušku z Litoměřic, loňskou sezónu strávil v Bílině, Petr Poppel (2001) - junior z MTF HK, kterého chceme vidět v seniorském zápase

Naše nejzkušenější posily nenecháváme odpočívat záměrně, ale máme s nimi dohodnuto, které zápasy absolvují. S Jardou Bednářem se dohadujeme operativně, ale v pondělí Hradec hraje zápas v PCE, kde si musí plnit pracovní povinnosti. Petr Sýkora absolvuje plnohodnotně tréninkový program a jsme s ním předběžně dohodnuti, že absolvuje všechny zbylé domácí zápasy. Jirka Vašíček má natažený sval ještě z fotbalu, takže jsme dohodnuti, že ještě v příštím týdnu vynechá zápasy a Honza Hlaváč, jak jsme již avizovali, by měl dorazit k poslednímu srpnu a potom by chtěl absolvovat kompletní zápasový program.

Komentář hlavního trenéra A-týmu Václava Baďoučka:
Máme za sebou první týden přípravy na ledě. Do tréninku se zapojilo 20 hráčů a 3 brankáři. V úvodu přípravy dostanou příležitost i naši odchovanci a hráči, kteří jsou zde na zkoušku. Pondělní utkání bude náročné, ale je vždy dobré vidět reakce hráčů v limitní situaci. Jak zmínil JJ, v dalších utkáních by se sestava měla doplňovat, tak abychom závěr odehráli s kádrem, který vstoupí do úvodu soutěže.