HC Stadion Vrchlabí – Další novou posilou je Martin Vágner
Rozhovory

Další novou posilou je Martin Vágner

11.12.2018
Lucie Horčičková

Další posilou do naší obrany je Martin Vágner. Je to obránce, který má za sebou bohatou hokejovou kariéru. Má odehráno více jak 140 zápasů v extralize a posledních 5 sezón, včetně té letošní, strávil v Ústí nad Labem, kde v posledních letech byl kapitánem. Martin je rodák z Jaroměře a jelikož se mu narodil první potomek, tak se chce vrátit blíž k domovu. Při námluvách Martina s Vrchlabím nám hodně pomohl i hradecký Mountfield. Pro náš tým to znamená další obrovskou zkušenost do zadních řad a jsme za ni velice rádi. Navíc se vše stihlo v termínu do 15.prosince, takže Martina můžeme využít v kompletním programu play-off.
Výměnou za Martina odchází na střídavé starty do Ústí nad Labem Jakub Muška. Jakub se u nás skvěle uvedl a má možnost si zahrát Chance ligu. Odchází na střídavé starty pouze do 31.1.2019 a potom se opět připojí k našemu týmu.

Co Vás přimělo k odchodu z Ústí nad Labem?
Přiměl mě k tomu nový přírůstek do rodiny a vzhledem k tomu, že máme doma dvě děti, tak bych rád trávil více času s rodinou a ne na cestách.

Nebylo Vám líto opustit prvoligové Ústí a vyměnit ho za 2. ligu?
Samozřejmě, že se mi neodchází snadno, protože jsem tam pár let strávil, ale v tuto chvíli je pro mě rodina na prvním místě.

Proč jste se rozhodl pokračovat zrovna ve vrchlabském klubu?
Protože mají nejvyšší cíle, ambice a ve Vrchlabí byla vždy skvělá atmosféra a fanoušci. Vrchlabí mě oslovilo jako první a jednání s panem Jakubcem bylo velmi seriózní a korektní, tak jsem se rozhodl nabídnu přijmout.

Měl jste už možnost se seznámit s novými spoluhráči?
Zatím ta možnost nebyla. Pár kluků tam znám a nějakou hokejovou kabinou už jsem taky prošel, tak doufám, že nebudu mít problém se zapadnutím.

Jak se těšíte na utkání v novém týmu? Myslíte si, že se s kluky rychle sehrajete?
Já se těším na každé utkání, takže se těším i na ta za Vrchlabí. Jak rychle se sehrajeme, to ukáže čas, ale hokej není žádná velká věda, tak snad budeme sehraní rychle. Dokážu se přizpůsobit komukoliv.

Na Váš první zápas za Vrchlabí připadlo zrovna derby s Trutnovem, které je mezi fanoušky velice oblíbené... Jak se na tento první zápas těšíte?
Derby je vždycky speciální zápas a je jedno kde se odehrává, takže se určitě těším. Doufám, že fanouškům nabídneme dobrý hokej, samozřejmě vítězství a že budou na konci spokojení.

Pamatujete si, kdy jste s hokejem začal a kdo Vás k němu přivedl?
S hokejem jsem začal zhruba v 6 letech v Jaroměři pod vedením svého taťky.

Čemu se rád věnujete ve volném čase?
Svůj volný čas věnuji především rodině a když je času více a je dobré počasí, tak si rád zajdu odpočinout k vodě na ryby.

Ve kterém klubu, kde jste doposud hrál, se vám líbilo nejvíce a proč?
Líbilo se mi na více místech. Každé moje působiště bylo v něčem specifické a nerad bych nějaké zapomněl jmenovat. Ale musím říct, že v Ústí nad Labem jsem byl asi nejspokojenější.

Máte nějaký hokejový vzor?
Hokejový vzor vyloženě nemám, ale vždy jsem naslouchal rad svých starších a zkušenějších spoluhráčů a samozřejmě svého taťky, který sám hokej hrál.

Foto: HC Slovan Ústí nad Labem