HC Stadion Vrchlabí – Ve středu odehraje HC Stadion derby se Dvorem Králové
Preview k zápasu

Ve středu odehraje HC Stadion derby se Dvorem Králové

30.10.2018
Lucie Horčičková

Ve středu 31.10.2018 čeká naše hráče, po sobotním prohraném zápase v Trutnově, další derby. Tentokrát se odehraje na domácím ledě a HC Stadion se utká se Dvorem Králové, se kterým se letos setkal již dvakrát, a to během přípravy na dvorském ledě (1:5) a poté i při mistrovském utkání, ze kterého si Stadion přivezl domů výhru 4:3 (po s.n.).

HC Stadion Vrchlabí má za sebou již 11 utkání a z toho pouhé 2 prohry. Poslední zápas odehrál Stadion na ledě v Trutnově, odkud si odvezl nepříjemnou prohru 7:0. I přes to se ale držíme na první příčce tabulky s 25 body a bojujeme dál!

Středečním soupeřem, kterého letos přivítáme poprvé na našem vrchlabském zimním stadionu je HC Rodos Dvůr Králové. Tomu se letos zatím příliš nedařilo. Na svém kontě má rovněž 11 odehraných utkání, ale pouhé 2 výhry, a to proti Letňanům 8:2 a Kolínu 7:3. V posledním odehraném zápase bojoval Dvůr na domácím ledě o 3 body s Jabloncem, ale nakonec si body odvezl domů Jablonec (2:5).

Komentář Václava Baďoučka:
V první řadě bych se rád omluvil našim příznivcům za pokažený sváteční víkend. Utkání v Trutnově jsme nezvládli mentálně. Od začátku zápasu jsme reagovali podrážděně na každou spornou situaci a tím jsme ztráceli koncentraci na svůj výkon. V tom vidím hlavní důvod sobotního výsledkového propadáku. Dalším faktorem neúspěchu byla naše neefektivita, protože jestliže z padesáti střel na bránu nejsme schopni skórovat, pak těžko můžeme být úspěšní. Utkání se zlomilo třetím a vzápětí čtvrtým rychle inkasovaným gólem, do té doby, byť jsme prohrávali 2:0 jsme drželi soupeře pod tlakem a jsem přesvědčený, že pokud by se nám podařilo skórovat průběh utkání by byl jiný.

Komentář Jiřího Jakubce:
Bohužel se nám v průběhu října trochu rozpadla obrana. Při utkání za mateřský Mountfield se dlouhodobě zranil Štěpán Havránek, který je po operaci a s jeho návratem můžeme počítat až kolem vánoční přestávky.
Na marodku také přibyl Honza Bendík, což nás také mrzí, protože je to zkušený obránce a jeho kvalitní výkony nám chybí. U něho je ta prognóza výrazně lepší než u Š. Havránka, ale chceme mu nechat čas na pořádné doléčení jeho zranění. Předpokládám, že jeho služeb budeme moci využít až v příštím týdnu proti Letňanům, ale teprve uvidíme jaká bude realita.
Ve středu proti Dvoru bude absentovat i Jirka Vašíček, který se vyfauloval v nešťastném zápase proti Trutnovu.
Do kádru jsme tak zařadili mladého a talentovaného slovenského obránce Martina Bučka, který už má i starty za juniorskou slovenskou reprezentaci. Byli jsme s ním v kontaktu už před sezónou a když nastala tato situace, tak jsme uvítali, že se může okamžitě zařadit do našeho týmu a absolvovat s námi kompletní program. Ve středu by tak měl zasáhnout do zápasu proti Dvoru.