HC Stadion Vrchlabí – A je to venku!
A Team

A je to venku!

07.06.2018
Daniela Udatná

Jiří Jakubec nám přináší více informací ke složení kádru v nadcházející sezóně...

Jak je mým zvykem, tak v tomto období budu ještě trochu stručnější, protože ne všechno je definitivně dojednáno.
Jelikož soutěž se bude rozhodovat v play-off, tak se snažíme vybírat a skládat tým tak, aby měl velikou šanci být v této nejdůležitější a nejnáročnější části soutěže úspěšný. Bohužel je to tak, že někdy to na papíře vypadá dobře, ale realita funguje jinak. V každém případě vybíráme hráče, kteří mají silnou vnitřní touhu něco pro sebe a pro HCSV vyhrát a dokázat. My jsme v posledních sezónách vždy měli tým, který byl hodně technický, ale v play-off nám chyběla větší zarputilost a drzost. Navíc jsme i v loňském roce dostávali hodně gólů a s tím se soutěž vyhrávat nedá. V loňské sezóně jsme paradoxně měli nejlepší výsledky, když se tým doplnil hradeckými juniory, kteří byli ochotni dělat na ledě tu nepopulární černou práci. Takže letos chceme zlepšit celkově defenzivu našeho týmu a jak jsem již uvedl, tak nevyhraje tým nejhokejovější, ale s nejsilnějším srdcem a k tomu se snažíme směřovat výběr hráčů.
Důležití jsou pro nás hráči, kteří mají výkonnost a vztah k HCSV.

Co se týká trenérského týmu, tak v každém případě počítáme s Petrem Hlaváčem. S tímto týmem již má veliké zkušenosti a je to v každém případě dobrá volba. Tým ještě chceme doplnit zkušeným trenérem, ale konkrétní jméno pro Vás zatím nemám.

Pro mě tou úplně nejzásadnější změnou v týmu je ukončení spolupráce s dlouholetým kapitánem Martinem Filipem. Je to člověk, který tu pro naši organizaci odvedl obrovské množství práce a je to absolutní profesionál, který byl vždy připraven na 100%. Bylo to suverénně nejtěžší rozhodnutí a Martinovi se mi to neříkalo lehko, ale myslíme, že je strašně důležité posunout do role lídrů mladší kluky. Za Martinem to měli dlouho jednoduché a teď budou muset ze sebe jak na ledě tak v kabině vymáčknout mnohem víc. I u tohoto kroku uvidíme až v průběhu sezóny, zda byl správný. Martinovi upřímně přeji hodně zdraví a i úspěchů. Navíc není vyloučeno, že se Martin postaví proti našemu týmu v dresu některého z našich rivalů. V každém případě se s ním důstojně a oficiálně rozloučíme na začátku příští sezóny.

Další jména, která opustí řady našeho týmu jsou:
Jakub Jelínek, Ján Niko, Martin Matějček, Tomáš Tržický, Tadeáš Hejda, Jiří Šimoníček, Daniel Miškovský.

Hráči, u kterých není rozhodnuto:
Lukáš Abraham, David Pojkar, Tomáš Šťastný, Patrik Maďar

Hráči, kteří zůstávají - resp. budou bojovat o místo v sestavě:
Martin Abrahám, Jakub Sobotka, Tomáš Jirků, Michal Chleborád, Jiří Erban, Jakub Moník, Patrik Urban, Tomáš Bláha, Tomáš Oppelt, Michal Pšurný, Michal Procházka, Radek Krsek, Jan Kerekanič, René Mach, Tomáš Šlaicher - junior, David Chalupa, Filip Moník

Doplnění kádru:
Jako absolutní prioritu vnímáme pozici gólmana. Zde jsme se dohodli s Mountfieldem HK, že nám budou po celou sezónu uvolňovat jejich 3.gólmana a máme možnost i mluvit do jeho výběru. Momentálně jsou v jednání 3 jména a všichni jsou to gólmani s extraligovými ambicemi. Navíc budou v tréninkovém zatížení odpovídajícím extralize, takže by to pro II.ligu měl být TOP gólman.

Do obrany jednáme s velice důrazným a zkušeným hráčem, který má za sebou více jak 500 zápasů v extralize a situace vypadá velice nadějně. Dále jsme se definitivně dohodli s Janem Bendíkem, který se vrací ze zahraničí. Z tohoto jména mám velkou radost, je to profík, který je a bude 100% připravený a může velice dobře pomoci jak na ledě tak v kabině. má ohromnou touhu tu ještě něco dokázat a takové typy chceme a potřebujeme.
Dále se nám z hradecké juniorky vrací Tomáš Kynčl a uvidíme, jak se mu bude dařit mezi seniory. Je to stejný případ jako J.Moník, který už za nás naskakoval vloni a určitě prostor dostanou.
V průběhu srpna dojde ještě k doplnění kádru a to zejména z Mountfieldu HK, kdy se hodláme vyzkoušet víc hráčů.

Do útoku jsme se zatím dohodli s Pavlem Mrňou, který u nás na skok působil, než odešel do Jihlavy a poté i do zahraničí. Je to takový hokejový i životní živel, ale věřím, že nám svou dravostí a důrazem hodně pomůže. Další jména budou zveřejňována postupně dle toho, jak se s nimi dohodneme.

Já myslím, že letos je opravdu nač se těšit a že opět fanoušci HCSV předvedou svoji extratřídu. A také zároveň věřím, že letos bude naše sezóna opravdu hodně dlouhá.