HC Stadion Vrchlabí – Na slovíčko s Martinem Abrahámem...
Rozhovory

Na slovíčko s Martinem Abrahámem...

05.02.2018
Lucie Horčičková

Jedním z našich brankářů je čtyřiadvacetiletý Martin Abrahám, který působí na vrchlabském ledě již od dětství. Martin nám v krátkém rozhovoru zhodnotil sobotní zápas proti Bílině, prozradil nám také, jak se tým těší na posilu ze zámoří - Honzu Hlaváče. Mimo to se dozvíte i jak Martin hodnotí utkání z brány a celkový průběh letošní sezony.

Jak bys zhodnotil sobotní utkání proti Bílině?
Celý zápas byl spíše v naší režii a zaslouženě jsme zápas vyhráli. Jen je škoda, že jsme neproměnili více šancí. Dohrávali bychom konec zápasu více v klidu a užívali si ovace našich fanoušků, kteří nás přišli podpořit. Opravdu byli slyšet a my jsme jim za jejich podporu velmi vděční.

Když se vrátíme zpět k zápasu v Letňanech, co bys řekl k tomuto zápasu?
Začátek utkání nám bohužel moc nevyšel. Po první třetině jsme prohrávali 3:0. „Hlavajda” nás ale pár ostrými slovy v kabině namotivoval natolik, že se naše hra od druhé třetiny výrazně zlepšila. Slovy trenéra „jsme se tam přestali motat”, srovnali jsme stav, vyrovnali utkání a byli lepším týmem.
Hodně nás mrzel neuznaný gól, který padl v poslední vteřině prodloužení. Myslíme si, že gól mohl být uznaný, ale stal se opak. Bylo také slyšet obrovské rozčarování našich fanoušků, kteří ten gól viděli z jiné perspektivy než my. Bohužel ve druhé lize není možnost přehrát si videozáznam, který by nám lépe ukázal, zda by gól mohl být uznán, nebo ne. Tady byly rozhodující setiny vteřiny a platnost gólu by se tak dala vyhodnotit přesněji.
Poté následovaly samostatné nájezdy. Ještě se mi nestalo, abych chytal až osmou sérii nájezdů, kdy žádný hráč nedal gól. O to více mě mrzelo, že ten rozhodující skončil právě v mé síti. Zatím se nám tedy nepodařilo přivézt z Letňan tři body, ale doufáme, že to do budoucna změníme.

Jak se těšíte na Jablonec? Chystáte nějakou změnu na tento zápas?
Už delší dobu se nám nedaří vyhrát na ledě Jablonce. Myslím si, že je to především v našich hlavách. Dále je tam menší ledová plocha, na kterou nejsme zvyklí, a moc nám nevyhovuje. Doufáme ale, že se nám to tentokrát podaří změnit.
Tréninky budeme věnovat především přípravě v předbrankovém prostoru, kde padá nejvíce gólů právě na malých hřištích.

Jak se tým těší na Jana Hlaváče a zápasy s ním?
Celá kabina se na příchod Honzy moc těší. Je to už i hrající legenda. Těšíme se, že přinese nějaké nové zkušenosti do týmu a bude vzorem hlavně mladým hráčům.
Musím však přiznat, že se s kluky ale i zdravě škodolibě těšíme, až budeme pozorovat, jak se s tím vypořádá jeho bratr, který bude najednou i jeho trenérem. Chceme vidět, jak mu bude dávat pokyny, ale to je pouze taková „klukovská” perlička z kabiny.

Jak hodnotíš průběh letošní sezony?
Začátek sezony se nám vydařil, vstoupili jsme do ní dobře. Posléze to bylo trochu horší, zejména v období říjen až listopad. Nakonec jsme si v kabině vyříkali nějaké věci, popřemýšleli, co by se dalo zlepšit, více se semkli a nakonec se začalo opět dařit. Dostali jsme se na první příčku v tabulce, což nám dost zvedlo sebevědomí, ale víme, že se musíme snažit dál, o to více v nadcházejícím play-off. Rádi bychom se dostali do baráže. V kabině je zdravé jádro a v tom vidím velkou sílu. Kluci opravdu dřou a já jsem vděčný, že mám takový odhodlaný tým, na který se můžu spolehnout a za který budu rád, ať už soutěž o baráž dopadne jakkoliv.

Kdo je podle tebe letos pro vás nejtěžším soupeřem a proč?
Jak jsem říkal už v úvodu, jsou to pro nás kluci z Letňan. S tímto soupeřem se nám nedaří. To se ale stává. Výsledky z této sezony už nezvrátíme, ale fanouškům můžeme slíbit, že v následujícím play-off uděláme vše pro to, abychom je slyšeli nadšeně skandovat nad góly, které padají do sítí soupeřů a ne do naší. Aspoň já proto udělám vše, co budu moct a budu rád, když nám fanoušci budou věřit a držet palce, tak jako doposud. Patří jím ode mě velký dík, stejně tak, jako všem klukům z kabiny.