HC Stadion Vrchlabí – A JE TO VENKU!!!
Tiskové zprávy

A JE TO VENKU!!!

02.02.2018
Daniela Udatná

Vážení příznivci vrchlabského hokeje,
v těchto dnech finišují boje v základní části II. ligy a jak můžete sami posoudit, hokejisté HC Stadion Vrchlabí dělají vše pro to, aby dlouhodobou část zakončili na co nejvýhodnější výchozí pozici pro play off. Ve hře je i první příčka a dnes je například jisté, že i tu mají horalé na vlastních hokejkách. Pokud zvládnou závěrečné duely, nebudou se muset na nikoho ohlížet!

Že ale vysoké ambice myslí vážně i vedení klubu, o tom by vás mohla přesvědčit další skvělá zpráva. Na vrchlabskou soupisku bude již brzy zapsáno jméno JAN HLAVÁČ. Ano, už za pár dní se k našemu týmu připojí dvojnásobný mistra světa, hráč s více než čtyřmi sty starty v NHL a v neposlední řadě držitel titulu z nejvyšší domácí soutěže, kde v sezoně 2006/2007 slavil v dresu Sparty Praha.

Zkušený Jan Hlaváč, který 20. září oslaví své 42. narozeniny, by se měl ve Vrchlabí ukázat poprvé před podkrkonošským derby s Trutnovem (hraje se v sobotu 17. 2.). V elitním útoku na něho s největší pravděpodobností čeká místo vedle dalšího matadora týmu Martina Filipa a střelce Tomáše Šťastného.

Spoustě hokejových fanoušků jistě neunikne pikantní záležitost. A to, že se Jan Hlaváč v klubu potká se svým starším bratrem Petrem, jenž u A mužstva působí v roli hlavního trenéra.

Seznamte se s novou posilou HC Stadion Vrchlabí:
Jan Hlaváč svoji bohatou hráčskou kariéru zahájil v pražské Spartě. Nyní již dávno platí za borce s bohatými zkušenostmi z NHL. Tam jej v roce 1995 z 28. místa draftoval klub New York Islanders. Poté pražský rodák nastupoval za týmy New York Rangers, Philadelphia Flyers, Vancouver Canucks, Carolina Hurricanes, Tampa Bay Lighting a Nashville Predators.
V zámoří Jan Hlaváč odehrál celkem 436 zápasů, ve kterých posbíral 224 bodů za 90 branek a 134 asistencí. V české extralize bylo Hlaváčovo jméno nejčastěji spojováno s pražskou Spartou, s níž má také kompletní medailovou sbírku. Ještě loni v týmu zasáhl do dvou utkání vyřazovací části, jinak v posledních letech nosil dres Kladna. Za zmínku stojí zahraniční působení ve švýcarské Ženevě potažmo švédském Linköpingu.
Úspěšný byl Jan Hlaváč také v reprezentačním dresu. První medailí na velkém podniku byl v roce 1994 bronz z mistrovství světa juniorů. Ze seniorských šampionátů si bratr vrchlabského kouče odvezl stejný bronz (1998), dvě zlata (1999, 2005) a jedno stříbro (2006). Jedním z nejcennějších individuálních ocenění zůstává titul nejlepšího střelce extraligy ze sezony 1998/1999, o 11 let později si Hlaváč stejné ocenění vystřílel i ve švédské Ellitserien.
HC Stadion Vrchlabí na začátku probíhajícího ročníku oslavil 15 let od zastřešení zimního stadionu. Svým příznivcům klub slíbil, že si toto výročí v průběhu sezony všichni společně užijí. Výborné výsledky na ledě, tradičně nejvyšší návštěvnost z celé soutěže, povedené výjezdy a spolupráce se Supras Vrchlabí. To vše se letos daří. A nyní klub přichází s tak zvučnou posilou!

Sezona se láme, už brzy se rozeběhnou boje v play off! A my míříme vysoko! Pojďme si vrcholnou část ročníku 2017/2018 maximálně užít! Buďte s námi, HCV.

Sportovní manažer klubu Jiří Jakubec k angažování Jana Hlaváče:
„O tom, že by za nás naskočil, jsme s Petrem Hlaváčem uvažovali už v loňské sezoně. Nakonec ale o jeho služby projevila zájem Sparta Praha. Letos Honza uvažoval o Kladnu, jelikož je jejich hráčem. Tato varianta ale padla s příchodem legendárního Jaromíra Jágra. A tak se už více nerozmýšlel a rozhodl se definitivně pro HC Stadion Vrchlabí. Tím, že bude bydlet přímo tady ve Vrchlabí, tak s námi bude absolvovat plnohodnotný program. A to je pro nás úplně super. Samozřejmě jeden hráč výsledky neudělá, ale myslím a doufám, že nám výborně zapadne do skládačky našeho týmu. Myslím, že on sám nikdy netušil, že ho bude někdy trénovat brácha Petr a já osobně jsem zvědavý, jak to bude fungovat. Jak už jsem uváděl, Honza je hráčem Kladna a k nám má vyřízené hostování do konce sezony. Do poslední chvíle se jednalo o termínu jeho příletu a teď už máme potvrzené, že by se k týmu měl připojit 13. února. To znamená, že by měl na úvod okusit naše prestižní derby s Trutnovem a bude tak moci porovnat atmosféru s podobnými zápasy jako například NY Rangers vs. NY Islanders nebo HC Sparta Praha vs. Kometa Brno. Co víc si můžeme přát?“