HC Stadion Vrchlabí – Stadion zajíždí do pražských Letňan
Preview k zápasu

Stadion zajíždí do pražských Letňan

26.01.2018
Raina Tomanová

K dalšímu utkání zajíždí HC Stadion Vrchlabí na stadion Letňan. V sobotním zápase se tyto týmy setkají již počtvrté, první dvě vzájemná utkání vyhráli Letci, první na svém ledě poměrem 6:3 a podruhé zvítězil na vrchlabském stadionu 8:1. Vrchlabí dokázalo zvítězit jednou na svém ledě poměrem 6:3.

Kromě klopýtnutí s Bílinou má HC Stadion od poloviny prosince výbornou bodovou bilanci. Osm tříbodových vítěství a zisk dvou bodů po samostatných nájezdech v zápase s Kobrou Praha mu aktuálně zajišťuje 2. místo v tabulce hned za Jabloncem, který je první jen díky skóre. V posledním odehraném zápase zvítězil Stadion nad Baníkem Sokolov poměrem 6:3, stejným výsledkem skončilo i derby ve Dvoře Králové, kam vrchlabští hráči zajížděli minulou sobotu. Bude Vrchlabí pokračovat na vítězné vlně?

HC Letňany jsou na sedmém místě s 37 body. Za sebou mají dvě nepovedená utkání, v posledním odehraném zápase padly na ledě Kobry Praha 4:6, s Jabloncem na vlastním ledě prohrály 3:6. Naposledy se z vítězství Letci radovali 17. ledna po zápase na ledě Děčína, kde zvítězili 6:2. S Vrchlabím mají Letňany pozitivní bilanci, podaří se jim zvítězit ve čtvrtém vzájemném utkání?

Zápas se odehraje v sobotu 27. ledna od 18:40 na pražském zimním stadionu.

Jiří Jakubec k sobotnímu zápasu:
Máme za sebou zápas se Sokolovem, který byl herně asi nejvydařenějším zápasem v této sezóně. Rádi bychom tento skvělý výkon zopakovali i v Letňanech, ale nečeká nás nic jednoduchého. Letce jsme letos dokázali porazit jen jednou a při posledním výjezdu do Letňan jsme dostali pořádný výprask.
Zítra chceme v každém případě bodovat a udržet se v horních patrech tabulky a taky trochu pomoci Dvoru s bojem o play-off.
V sestavě na zítra by měli být minimální změny, z trenérské stáže ve Švédsku se vrátil T. Jirků a Honza Niko pojede s Benátkami.
Za zmínku ještě stojí dvojice juniorů z Mountfieldu, Chalupa a Havránek, kteří si zítra pravděpodobně střihnou dvojzápas. Odpoledne s juniorkou v Budějovicích a večer s námi v Praze!!
Kdo nebude zítra v Letňanech tak nám fanděte u onlajnů.