HC Stadion Vrchlabí – Fanoušci opět šestým hráčem, chválí domácí příznivce Tomáš Bláha
A Team

Fanoušci opět šestým hráčem, chválí domácí příznivce Tomáš Bláha

09.03.2017
Marek Komárek

Sedmé utkání krásné série s Kolínem je příjemnou minulostí. Po čtyřiceti minutách hry však měli Kozlové k souboji s pražskou Kobrou blíže. Krásnou ranou od levého mantinelu na začátku třetiny poslední ovšem zavelel k obratu muž s číslem 91. Co nám k dnešnímu zápasu i k tvrdému zákroku, za který inkasoval dodatečný trest na dva zápasy, řekl?

Načal jsi obrat vyrovnávací brankou, jak bys hodnotil tenhle pro diváka velmi zajímavý sedmý zápas série?

Poslední rozhodující zápas, hrozně těžký. Jakákoli zbytečná chyba mohla rozhodnout, ale my za stavu 2:3 pořád věřili, že poslední dvacetiminutovka bude naše, že si pro to čtvrtfinále dojdeme. Naším šestým hráčem byli dneska znovu fanoušci, kteří nás i za stavu 2:3 tlačili dopředu. Mají na tom vítězství opravdu velký podíl.

Ty jsi nemohl dva zápasy kvůli trestu hrát, jak tuhle nepříjemnost s odstupem času vidíš?

Nebylo mi po tom souboji úplně dobře, když jsem viděl, jak tam ten kluk ležel, když musel do nemocnice, ale zažil jsem spoustu vyhrocených zápasů v play off a nemyslím si, že by to ode mě bylo nějaké zákeřné. Spíš mě zpětně mrzelo to zranění soupeře, ale prostě to je play off a takhle se v něm hraje.

Dnes bylo k vidění dost přesilovek na obou stranách. Několikrát 5 na 3. Je to tak podle tebe správně v sedmém zápase série, nebo bys uvítal, kdyby byla hra v rozhodujícím zápase plynulejší?

Dneska to bylo hodně o fanoušcích obou týmů, kteří po každém i menším faulu jasně dávali rozhodčímu najevo, že by měl pískat. Rozhodčí to často vyslyšeli, ve finále ale pro nás dobře, že za stavu 3:3 přišla dlouhá přesilovka 5 na 3 a v té jsme rozhodli.

Dalším soupeřem bude Kobra Praha, co na tohoto soupeře říkáš?

Chtěl bych určitě pozvat fanoušky na další domácí zápas, ale není to daleko ani do Prahy, kde můžeme mít také domácí prostředí. Jako vždycky. Uděláme maximum, abychom lidi pobavili, aby se jim hokej líbil a třeba i postoupíme. Uvidíme.