HC Stadion Vrchlabí – Do Kolína si nejedeme hrát, ale vyhrát, říká Tomáš Šťastný
Preview k zápasu

Do Kolína si nejedeme hrát, ale vyhrát, říká Tomáš Šťastný

02.03.2017
Jana Poskerová

Čtvrtý zápas prvního kola play off je tady. V 18:07 se ozve píšťalka na kolínském stadionu, kam se o další bod přijíždí porvat vrchlabský tým.

První zápas na domácím ledě HC Stadionu Vrchlabí nevyšel, Kolín na tom byl střelecky lépe a ujal se vedení v sérii.
Branky a nahrávky: 27. Filip (Šťastný, Procházka), 59. Klement (Jandejsek, Šťastný) – 4. Jiří Kadlec st. (Krajňák), 31. Hanzl, 39. Zumr (Černý, Kozák).
K tomu dodává Tomáš Šťastný: První zápas byl rozpačitý, bylo to první kolo, pro některé kluky úplně první play off. Panovala trochu nervozita. Zápas byl ulítaný, všichni měli spoustu sil. Teď už, a to ve vší úctě k soupeři, nám ty síly zůstaly, ale soupeři trochu ubývají.

Při druhém zápase však vrchlabští hokejisté nezaváhali a na kolínském ledě oplatili Kozlům první porážku a vyrovnali tak stav série. Bohužel však stopku na další dva zápasy dostal od disciplinární komise Tomáš Bláha, který se tak do 3.3. vyřadil ze hry.
Branky a nahrávky: 24. Kadlec st. (Voženílek), 52. Malý (Hanzl) – 11. Maďar (Čurda, Jirků), 25. Urban (Novák), 55. Šťastný (Klement), 59. Jandejsek (Šimoníček).

Ve třetím zápase to na vrchlabském zimáku vřelo. Podařilo se nám konečně překonat prokletí domácího stadionu a získali jsme teď v sérii výhodu vedení 2:1, pochvaluje si Tomáš Šťastný.
Branky a nahrávky: 7. Filip (Klement), 33. Šťastný (Procházka), 34. Čurda (Miškovský, Jirků), 55. Urban (Jirků, Čurda) – 27. Panna (Malý), 45. Malý (Panna).

Křehký náskok je však nutno pečlivě opatrovat, v hokeji rozhodují pikovteřiny a s tím mají vrchlabští hokejisté nepřeberné zkušenosti.
Všichni cítíme, že máme všechny předpoklady proto, abychom dnes v Kolíně vyhráli a v neděli to doma ukončili, nepochybuje Tomáš.

Poslední slova před prvním hvizdem čtvrtého zápasu patří tedy vrchlabskému útočníkovi: My se na zápas všichni těšíme, věříme, že urveme další bod a věříme, že naši fans vytvoří v Kolíně domácí atmosféru. Nejedeme si do Kolína hrát, ale vyhrát!