HC Stadion Vrchlabí – Rozhodlo proměňování šancí a brankář Jelínek, řekl k výhře hlavní trenér Hlaváč
A Team

Rozhodlo proměňování šancí a brankář Jelínek, řekl k výhře hlavní trenér Hlaváč

27.02.2017
Marek Janoš

Vrchlabí dosáhlo důležité výhry 4:2 na ledě Kolína a vyrovnalo stav série na 1:1. K dalšímu zápasu se tak osmifinálové klání přesune opět do Vrchlabí. Hlavní trenér Petr Hlaváč zdůraznil, že zápas rozhodla především produktivita vrchlabských hokejistů korunovaná skvělým výkonem brankáře Jakuba Jelínka. Třetí zápas odehrajeme na domácím stadionu ve středu od 18 hodin.

Vrchlabí porazilo na venkovním ledě Kolín 4:2 po gólech Maďara, Urbana, Šťastného a Jandejska. Stadion tak vyrovnal stav série na 1:1. Domácí sice dvakrát dokázali zápas vyrovnat, ale na gól Šťastného z 55. minuty už neodpověděli. Velkou zásluhu na vítězství měl podle trenéra Petra Hlaváče brankář Jakub Jelínek.

“Ve zlomových okamžicích nás podržel gólman. Přestože soupeř dvakrát nebo třikrát jel sám na brankáře, nedostali jsme z toho góly,” vrátil se Hlaváč k okamžikům ze druhé a třetí třetiny. “Díky tomu jsme zůstali ve vedení. Kdybychom prohrávali, otáčeli bychom zápas jen horko těžko,” mínil Hlaváč.

Jelínek řešil v průběhu druhé a třetí třetiny řadu těžkých situací, ale všechny zvládl. Úspěšně čelil i pětiminutové přesilovce domácích, když Bláha srazil domácího Havelku a dostal trest ve hře.

“Doufám, že po emotivním průběhu zápasu budou všichni hráči v pořádku,” řekl Petr Hlaváč. Trenér Kolína Jiří Seidl měl ale špatnou zprávu. “Má hodně těžký otřes mozku a pravděpodobně pro něj sezóna skončila,” upřesnil.

Oba trenéři se shodli na tom, že lepší byl v zápase Kolín. O osudu utkání ale rozhodlo množství nevyužitých šancí Kolína a brilantní Jelínek v brance. “Nezachytili jsme první třetinu. Soupeř nás přehrával. Podobné to bylo ve třetí třetině. Naštěstí jsme tlak ustáli,” vracel se k důležitým momentům Hlaváč.

Trenéra Kolína Seidla mrzel velký počet neproměněných šancí. “Měli jsme malinko navrch a více příležitostí, ale zápas to byl vyrovnaný,” přidal. O vítězi série může hodně napovědět třetí zápas, který ve středu hostí Vrchlabí. Podle obou trenérů nabídne hodně podobný hokej, jako dosavadní dvě střetnutí.

“Zatím se hraje až moc otevřený hokej vzhledem k tomu, že jde o play off, ale je to styl náš i soupeře,” usoudil Petr Hlaváč. “Ozdobou série jsou zatím oba gólmani. S tím souvisí i proměňování šancí, které rozhodlo první dva zápasy. Důležité bude, kdo se první dostane do pohody,” uzavřel Hlaváč, kterého ještě doplnil kolínský Seidl: “Nikdo není favorit, rozhodnou ty nejmenší drobnosti, jak už to tak bývá.”

×
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Stadion Vrchlabí
HC Letci Letňany