HC Stadion Vrchlabí – Po základní části start s Kolínem
A Team

Po základní části start s Kolínem

23.02.2017
Jan Přikryl

Poslední únorovou středu bylo na programu šestatřicáté kolo západní skupiny druhé hokejové ligy. V tomto kole se zrodilo překvapení na úkor vrchlabského Stadionu, který na svém ledě nestačil na děčínské Medvědy. Velké otazníky visely ještě nad umístěním na druhém, třetím, pátém, šestém a sedmém místě. Dvojice pro Play Off najdete níže v článku + v článku najdete krátké představení našeho soupeře pro Play Off.

Sokolov neměl v Klatovech nárok

Se značně okleštěnou sestavou, jen se čtrnácti hráči do pole, vyrazil už v úterý k předehrávce posledního kola západní skupiny tým Sokolova do Klatov. Že Baník inkasuje jedenáctigólový příděl, nečekali určitě samotní hráči ani realizační tým. Jenže při chuti hrající klatovští borci se soupeřem neměli slitování. Jasným důkazem toho budiž už první třetina, v níž skóre vyšplhalo až ke stavu 5:0. Pak už zůstávalo otázkou, do jaké výše vyšplhá skóre tohoto utkání. Počet vstřelených branek Západočechů se zastavil až na čísle jedenáct. Třeba takový Jan Topinka se blýskl pěti asistencemi, jeho spoluhráč Tomáš Pacanda obohatil své statistiky o čtyři body a v klatovském týmu byli produktivní i další hráči – zkrátka povedený poslední zápas na závěr základní části.

SHC Klatovy - HC Baník Sokolov 11:1 (5:0, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Uhlík (Topinka, Švarc), 10. Uhlík (Švarc, Topinka), 12. Švarc (Špaček, Kubík), 18. Beneš (Pacanda, Rubner), 19. Pacanda (Beneš, Špaček), 25. Švarc (Uhlík, Topinka), 32. Uhlík (Švarc, Topinka), 33. Vlček (Pacanda), 42. Pacanda (Vlček), 56. Topinka (Švarc, Špaček), 59. Kaňák (Chalupa) – 26. Trapl (Račanský).

Bílina s Trutnovem třikrát vedla, přesto prohrála

V domácím prostředí hokejisté Bíliny nad soupeřem z Trutnova hned třikrát vedli o gól, soupeř z Krkonoš vždy dokázal srovnat. Zlom nastal ve třetí části hry. To nejprve bílinský Böhm upravil na 3:2, aby Tatar brzy srovnal a rozhodující moment přichystal ve 49. minutě Aleš Půlpán. Jeho trefa se ukázala jako vítězná a Trutnov v samém závěru pečetil na 5:3. V ryze dračím duelu se tak nakonec ze šťastnější výhry radovali ti Trutnovští.

HC Draci Bílina – HC BAK Trutnov 3:5 (0:0,2:2,1:3)
Branky a nahrávky: 26. Jirkovský (Fryč), 37. Kučera, 41. Böhm – 32. Kastner, 37. Ukhin, 45. Tatar, 49. A.Půlán, 57. Smékal.

Jablonec odmítl druhou příčku, prohrál s Řisuty

Úterní vítězství klatovských hokejistů se Sokolovem bylo hozenou rukavicí pro hráče Jablonce, aby ve středečním domácím duelu s Řisuty zvítězili, přeskočili Klatovské v tabulce a urvali pro sebe druhé místo. To se však nestalo. Vlci totiž na svém ledě zklamali, jediným jejich přesným střelcem v utkání byl Babec, což bylo zoufale málo. To Buldoci byli v přesné střelbě pilnější, skórovali třikrát a možná trochu překvapivě v městě bižuterie zvítězili.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Řisuty 1:3 (0:0,0:1,1:2)
Branky a nahrávky: 52. Babec (Demel) – 28. Kolařík (Janeček), 48. Janeček (Krpata), 54. Kos (Borovanský).

Jiří Jakeš zmrazil naděje Klášterce na body

Hosté, kterým v posledním kole ještě šlo o konečné umístění, vstoupili do utkání velice dobře a s chutí po vítězství. Vedení 2:0 slibovalo posun na páté místo a zdánlivě lehčího soupeře. Do konce úvodní části ale bylo vyrovnáno. Žlutomodří se ale nechtěli dát zadarmo. Znovu přiložili pod kotel lopatu uhlí a svůj náskok vrátili do dvoubrankového vedení. Jenže to by nebyla Kobra, aby neuštkla svého soupeře, který jakoby omámen znovu o svůj náskok přišel. Jakešův gól pět minut před koncem už klášterecký titanik poslal ke dnu. Klášterec se již nedokázal znovu prosadit ani při hře bez brankáře a z ledu prvního celku si nakonec neodvezl ani bod.

HC Kobra Praha – HC Klášterec nad Ohří 5:4 (2:2,0:1,3:1)
Branky a nahrávky: 17. Antončík (Švaříček, Jedlička), 19. Jedlička (Jakeš), 47. Bílek D. (Jedlička, Jakeš), 48. Matějček (Slanina, Jedlička), 54. Jakeš (Bílek D., Jedlička) – 12. Hrdlička (Vrtek, Mála), 16. Vrtek (Heyerman, Mála), 40. Mála (Heyerman, Žižka), 44. Vrtek (Kuncl).

Nejlepší hráčské výkony 36. kola

Tomáš Pacanda – Klatovy (2+2), Milan Švarc – Klatovy (2+4), Jan Topinka – Klatovy (1+4), Jiří Uhlík – Klatovy (3+1), Michal Špaček – Klatovy (0+3), Jiří Jakeš – Kobra (1+3), Jakub Jedlička – Kobra (1+4), Vladislav Vrtek – Klášterec (2+1), František Mála – Klášterec (1+2)

Trenér kola: J. Carvan - Děčín

Jeho tým dokázal vyhrát na ledě vrchlabského Stadionu