HC Stadion Vrchlabí – Klatovy podruhé na vrchlabském ledě
Preview k zápasu

Klatovy podruhé na vrchlabském ledě

08.12.2016
Raina Tomanová

Ke třetímu vzájemnému utkaní dorazí v sobotu večer tým z Klatov. První utkání vyhrál HC Stadion na vlastním ledě poměrem 5:2, další vzájemný zápas dopadl lépe také pro domácí, tentokrát vyhrály Klatovy poměrem 5:3. Komu se podaří zvítězit tentokrát?

Klatovští jedou posledních šest kol na vítězné vlně. V polovině listopadu ale dohrávali utkání s Trutnovem, ve kterém zvítězili 5:3. 19. kolo naopak neodehráli a je přesunuté na leden. Začátek sezony se Klatovům moc nepovedl, prohrály obě první utkání, proti Děčínu a Vrchlabí. Další dvě domácí utkání ale vyhrály. Nejlépe se jim dařilo proti Klášterci nad Ohří, kdy zvítězily 6:2. Největší prohru zažily v 5. kole, kdy jim Jablonec nasypal sedm branek. Vrchlabskému soupeři se ale aktuálně daří a je na 4. místě v tabulce, na kontě má 35 bodů. Středeční utkání tak bude mít náboj, o pořadí v tabulce rozhoduje každý bod.

Vrchlabský HC Stadion se stále drží v popředí tabulky, aktuálně na 2. místě s 37 body na kontě. Také jemu se v posledních utkáních daří, navíc je střelecky aktivní. Proti Sokolovu nastřílel devět branek, před domácími diváky vyhrál 6:3 proti Děčínu a proti Bílině dokonce 8:3. Stejně jako Klatovům se také vrchlabskému klubu povedly první dva zápasy v sezoně. Největší brankový příděl dostalo Vrchlabí hned ve 3. kole, kdy na ledě Kobry Praha prohrálo poměrem 0:6. Více jak šest branek vrchlabští nikdy neinkasovali. Dvakrát se jim podařilo vstřelit deset branek za zápas, a to proti Bílině v prvním kole a proti Jablonci ve čtvrtém. A v obou zápasech proti Baníku Sokolov vstřelili po devíti brankách. Který z týmu bude pokračovat ve vítězné vlně a urve body?

Zápas začíná v 18 hodin na vrchlabském zimním stadionu.