HC Stadion Vrchlabí – Výhra nad Bílinou a odložený zápas Klatov = posun na průběžné druhé místo
A Team

Výhra nad Bílinou a odložený zápas Klatov = posun na průběžné druhé místo

05.12.2016
Jan Přikryl

Druhý adventní víkend bylo na programu devatenácté kolo západní skupiny druhé hokejové ligy. V tomto kole potvrdili roli favorité jak vedoucí Kobra tak třetí horalé z Vrchlabí. Utkání druhých Klatovy byl kvůli marodce hostujících Medvědů z Děčína odložen.

Střetnutí Klatov s Děčínem odloženo

Utkání 19. kola mezi celky SHC Klatovy – HC Děčín neproběhlo v řádném termínu (mělo začít v sobotu 3. prosince od 17:30 hodin), důvodem je rozsáhla marodka hostujícího celku. Náhradní termín už týmy znají, zápas se bude hrát 11. ledna příštího kalendářního roku.

SHC Klatovy – HC Děčín (odloženo na 11. 1. 2017)

Kobra stále vede, Sokolovu nedala šanci

Pražskému výběru zůstává i po 19. kole ve skupině Západ vedení před druhým Vrchlabím o tři body. Kobra si hravě poradila se Sokolovem. Západočeši sice v hlavním městě třikrát skórovali, jenže devět puků propustili. Zpátky domů odjíždějí s debaklem. Hattrick zapsal pražský Daniel Vlach, dokončil jej pouhých třiadvacet vteřin před poslední sirénou. Baník je v problémech, za poslední tři utkání obdržel dvakrát devět gólů.

HC Kobra Praha – HC Baník Sokolov 9:3 (3:0, 3:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Vlach (Vacek, Hlinka), 13. Švaříček (Jedlička), 14. Matějček (Semrád), 28. Vlach (Matějček, Hlinka), 32. Jedlička (Jakeš), 34. Antončík, 48. Matějček (Šteiner, Jedlička), 60. Matějek, 60. Vlach (Vacek) – 26. Michálek (Jirušek, Trapl), 53. Řezníček, 59. Jirušek (Kukla).

Klášterec hledá cestu za vítězstvím

Pravda, Klášterec nad Ohří vzdoruje poslední dobou hodně silným soupeřům, přesto nemůže být se čtyřmi nezdary za sebou spokojen. Čtvrtý neúspěšný korálek na šňůrku přidal poté, co šestkrát inkasoval v Jablonci nad Nisou. Úvodních dvacet minut ještě skončilo smírně, ale pak převzali otěže duelu Vlci. Třikrát procpal kotouč za brankovou čáru Michal Nevyhoštěný, který dosáhl hattricku během pár minut na konci třetí periody. Jabloneckým patří třetí pozice, bod za Vrchlabím a čtyři za vedoucí Kobrou.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Klášterec nad Ohří 6:2 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Pavlů (Moravec, Bříška), 24. Demel (Žalud, Mulač), 30. Bříška (Moravec, Pavlů), 54. Nevyhoštěný (Pilař, Havlas), 56. Nevyhoštěný (Šulc, Bříška), 59. Nevyhoštěný (Gecko, Havlas) – 11. Macháček (Zicho), 21. Deveri (Charousek, Macháček).

Napínavá vřava pro Řisuty, rozhodl Čurilla

Mač Trutnova a Řisut sliboval vyrovnanou podívanou, což se později potvrdilo. Celky průběžně překlápěly vedení z jedné strany na druhou, naposledy náskok hostů ukrojil v 54. minutě domácí Kysela. Rozřešení duelu tak nabídlo až prodloužení. Řisutům zajistil bodík navíc Marek Čurilla. Ten se postaral o to, že je jeho mužstvo na stejné bodové hladině jako Děčín (ač ten má zápas k dobru). Trutnovští neuspěli pošesté za sebou.

HC BAK Trutnov – HC Řisuty 3:4 po prodloužení (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Ukhin (Chytráček, Vácha), 54. Kysela (Poul), 57. Kysela - 20. Slavíček (Borovanský, Kos), 25. Kolařík (Čurilla), 43. Borovanský, 63. Čurilla (Záleský)

Nejlepší hráčské výkony 19. kola

Michal Nevyhoštěný – Jablonec (3+0), Kamil Bříška – Jablonec (1+2), Daniel Vlach – Kobra (3+0), Martin Klement – Vrchlabí (2+2)

Trenér kola: T.Demel – Jablonec

Jeho tým dokázal zvítězit z posledních 15 utkání 12x.

All-Star 19. kola

Martin Abrahám (Vrchlabí) - Luboš Vacek (Kobra) Martin Klement (Vrchlabí) - Michal Nevyhoštěný (Jablonec) Daniel Vlach (Kobra) Michal Procházka (Vrchlabí)

Program 20. kola – Sobota 10. 12. 2016

Klášterec – Trutnov 17:00, Bílina – Řisuty 17:30, Sokolov - Jablonec 17:30, Děčín – Kobra 18:00