HC Stadion Vrchlabí – Prohra v Jablonci = propad na třetí pozici
A Team

Prohra v Jablonci = propad na třetí pozici

10.11.2016
Jan Přikryl

Druhou listopadovou středu bylo na programu třinácté kolo západní skupiny druhé hokejové ligy. V tomto kole potvrdili role favoritů jak pražská Kobra, která po nevydařeném utkání doma přehrála Klatovy, tak také Řisuty, kteří na svém ledě přetlačili sokolovský Baník. V souboji ze spodku tabulky si lepé vedli Draci z Trutnova, kteří doma porazili děčínské Medvědy.

Klášterec definitivně zlomil Bílinu až ve třetí třetině

Hokejisté Bíliny by v případě plného bodového zisku mohli v tabulce dohnat svého soupeře z Klášterce. Jenže žlutomodří své domácí prostředí nedali. Hrdlička, Charousek a Macháček postupně stanovili stav 3:0, jenže Draci dvěma góly opět zdramatizovali duel. Třetí část však patřila Kláštereckým, kteří dalšími třemi góly definitivně odrazili odpor soupeře.

HC Klášterec nad Ohří – HC Draci Bílina 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Hrdlička (Vrtek, Zdeněk), 20. Charousek (Mála), 23. Macháček (Strunz, Deveri), 44. Toušek (Macháček), 51. Charousek (Kuncl), 52. Mála (Charousek, Tupý) – 28. Procházka (Nedrda), 37. Machač (Procházka, Nedrda).

Řisuty překvapení nepřipustily, Sokolov porazily 5:2

Úvod utkání na slánském zimním stadionu byl divoký. Krpata poslal Buldoky do vedení, aby ještě v téže minutě srovnal Musil na 1:1. Pak už hráli prim především domácí, kteří po zásluze přidali další trefy do sokolovské sítě a i díky dvěma trefám Davida Vyskočila si zapsali výhru 5:2.

HC Řisuty – HC Baník Sokolov 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Krpata (Záleský, Brém), 19. Vyskočil (Bílek, Matula), 26. Vyskočil (Janeček, Fortelka), 42. Bílek (Kos, Hegenbart), 53. Kalla (Havlůj, Náprstek) – 2. Musil (Sus), 37. Novák (Trapl).

Kobra zdolala Klatovy a stáhla vrchlabský náskok

Na pražském Braníku začaly góly padat až od druhé třetiny. Jako první do černého udeřili domácí, konkrétně Jiří Jakeš, který byl jako mladý talent draftován a extraligové starty si zapsal v pražské Spartě. Byl to právě tento vytáhlý útočník, kdo v 47. minutě za stavu 2:2 rozhodl tento vyrovnaný zápas a zároveň rozesmutnil Vostřákův výběr.

HC Kobra Praha – SHC Klatovy 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Jakeš (Švaříček, Jedlička), 37. Slanina (Vlach, Matějček), 47. Jakeš (Antončík) – 31. Uhlík (Kaňák, Němeček), 37. Moravčík (Němec, Kaňák).

Děčín v Trutnově propadl hned v úvodní třetině

Na úvod utkání v Trutnově by hráči Děčína nejraději zapomněli. V čase 4:41 už hosté prohrávali 0:3 a byli zralí na ručník. Brankář Lavinger se poroučel na střídačku, jenže zlepšení to nepřineslo. Ofenzíva hostů se příliš neprobudila a i přes dva čestné úspěchy z toho nebylo nic lepšího než porážka 2:5.

HC BAK Trutnov – HC Děčín 5:2 (4:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Poul (T. Půlpán), 4. A.Půlpán (T. Půlpán, Kastner), 5. Kysela (Smékal), 19. Kastner (A.Půlpán, T. Půlpán), 40. A.Půlpán (Píša) – 10. Fojt (Kopta, Sýkora), 27. Zajan (Faigl, Oliverius).

Nejlepší hráčské výkony 13. kola

Jiří Charousek – Klášterec (2+1) , Filip Bílek – Řisuty (1+1) , Jiří Jakeš – Kobra Praha (2+0) , Aleš Půlpán – Trutnov (2+1) , Tomáš Půlpán – Trutnov (0+3)

Trenér kola: A.Půlpán st. - Trutnov

Jeho tým dokázal vyhrát důležitý zápas o play off a dobře se dokázal naladit na sobotní DERBY proti rivalovi z Vrchlabí.

All-Star 13. kola

Štěpán Lukeš (Klášterec) - Filip Bílek (Řisuty) Aleš Píša (Trutnov) - Aleš Půlpán (Trutnov) Tomáš Půlpán (Trutnov) Jiří Charousek (Klášterec)

Program 14. kola – Pátek - Sobota 11. - 12. 11. 2016

Děčín – Řisuty 18:00 , Bílina – Kobra Praha 17:30 , Klatovy - Jablonec 17:30 , Sokolov - Klášterec 17:30