HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí změří v pátek síly s Hronovem v generálce na 2. ligu
Preview k zápasu

Vrchlabí změří v pátek síly s Hronovem v generálce na 2. ligu

08.09.2016
Alan Šrámek

Ještě nedávno pociťovali hráči Stadionu bolest letního drilu pod vedením Petra Hlaváče. Následné zkoušení výstroje na novou sezónu je také pryč, ostatně jako předchozích šest přátelských utkání. Nyní na naše hráče čeká poslední výzva před prvním soutěžním kláním. Do vrchlabské arény zavítají hráči HC Wikov Hronov, které v letošní sezóně vede v krajské lize, vrchlabským fanouškům dobře známý, Pavel Biegl.

HC Stadion Vrchlabí - Naladí se horalové v posledním přátelském utkání na úvodní domácí zápas s Bílinou?

Krakonošova družina si po třech úvodních prohrách v přátelských utkání připsala dvě vítězství. První se zrodilo proti zástupci z hokejového Finska, týmu Viikingit Edustus. O šest dní později okusil vrchlabskou sílu také Trutnov, který na svém ledě padl poměrem 1:2. Hronov, který hraje krajskou ligu královéhradeckého kraje rozhodně nedá svou kůži zadarmo, avšak kvalita by měla být na straně domácích. Však pohled na soupisku je velmi pozitivní. Stadion v mezisezóně posílil například o Miroslava Pokorného, Tomáše Tržického, Martina Čurdu, či Daniela Svobodu. Do vrchlabského útoku se také protlačil šikovný Dominik Novák.

HC Wikov Hronov - První přátelské utkání a hned proti druholigovému celku.

Po problémech, které se v Hronově v posledních letech u "A" týmu vyskytly, to vypadá, že se v rodišti Aloise Jiráska bude hrát opět kvalitní hokej. Wikov naskočil v loňské sezóně do krajského přeboru, odkud se dokázal dostat přes baráž do krajské ligy. V té však byla velká konkurence v podobě překážek z Třebechovic, Nového Města nad Metují a Opočna. S postupujícím Hronovem nakonec udrželi ligovou příslušnost hráči Třebechovic. Naopak Nové Město muselo opustit krajskou ligu královéhradeckého kraje. V kádru Hronova nalezneme například Vojtěcha Perutka či Libora Maška, kteří také oblékali dres Vrchlabí nebo Krkonoš. Dále se v útoku může Hronov opřít o veterána Víteka, střelce Jana Šejnohu, Václava Petra či Josefa Dudadíka. V defenzívě bude určovat tempo například dlouholetá opora Michal Mlateček. Obranu krajského týmu naopak opustil výborný obránce Lukáš Daňo, který bude hájit barvy Dvora Králové nad Labem.

Základní informace

Rok založení klubu: 1937
Klubové barvy: zelená, modrá, bílá
Webové stránky: http://www.hchronov.cz/

Vedení klubu

Prezident klubu: Jindřich Šťavík
Viceprezident: Bohuslav Voborník

Realizační tým

Hlavní trenér: Pavel Biegl
Vedoucí mužstva Zdeněk Šťavík
Kustod Jiří Krista

Poslední vzájemné utkání

Obě mužstva se střetla naposledy na hronovském ledě v rámci krajské ligy. Bylo to v sezóně 2012/2013. Utkání skončilo jednoznačným výsledkem vrchlabských hokejistů.

Pátek 21. prosince 2012, 23. kolo: HC Wikov Hronov - HC Stadion Vrchlabí 3:11 (1:4, 2:3, 0:4)Poslední přátelské utkání se odehraje na zimním stadionu ve Vrchlabí 9.9. 2016 v 17:30.