HC Stadion Vrchlabí – Něco málo z kabiny
A Team

Něco málo z kabiny

26.06.2016
Jana Poskerová

Letní příprava je u konce, na hokejisty čeká ještě fotbalový zápas, který se odehraje 1.7.2016 od 17:30 ve Vejsplachách. Co je tedy nového?

V polovině srpna padnou definitivní jména, která budou pendlovat na trase Vrchlabí - Litoměřice a Hradec Králové, kde v obou týmech je Vrchlabí dohodnuto na spolupráci. Spolupráce bude oboustranná, kdy si naši tophráči mohou zahrát ve vyšší soutěži. Definitivní je také odchod Jirky Jebavého do Litoměřic a současně na zkoušku odchází tamtéž Tomáš Šťastný. Velmi podobná spolupráce je dohodnuta také v Benátkách nad Jizerou.

V základní kostře týmu ke změnám oproti minulé sezóně nedošlo, tým má opět jako svou prioritu intenzivní zapojení veškerých místních hráčů.
Golmanská dvojice by měla být stejná jako v loňské sezóně - Kuba Jelínek a Martin Abrahám. Záda by jim měl krýt Kuba Sobotka. V obraně jsou zatím největší mezery, ale kvalitních obránců je v českém hokeji doslova jako šafránu, takže zde klub intenzivně schání. Počítá se s obrannou stálicí Martinem Klementem, Honzou Kadavým a dvojicí juniorů Michal Chleborád a Jirka Erban. Jednání se vede s dvojicí mladíků, kteří se v týmu v loňské sezóně osvědčili - Martin Matějček a Tadeáš Hejda. K dalším jménům říká Jiří Jakubec: " Další jména bohužel zatím nemohu zvěřejnit, ale jedná se o jednoho obránce, který již ve Vrchlabí působil v 1.lize a jednoho obránce ze západních Čech, který má také zkušenosti se seniorským druholigovým hokejem."

V útoku je situace zcela jiná. Tým má velice solidní základ z loňska - Martin Filip, Patrik Urban, Jirka Šimoníček, Tomáš Jirků, Tomáš Bláha, Patrik Maďar, Tomáš Oppelt. Také se počítá s Honzou Kerekaničem, který se vrátil ze zámoří a je výborně připraven, a s Radkem Krskem. V jednání je také Michal Procházka, který zde dokončil loňskou sezónu. V hledáčku jsou i další hráči, kteří mají zkušenosti s vyšší soutěží a zároveň projevili zájem hrát ve Vrchlabí. Navíc jsou to hráči, kteří vyznávají více fyzický hokej, což Vrchlabí trochu chybí. Vzhledem k situaci s obránci snad tým začne s revolučním systémem a bude hrát na čtyři útočníky a jednoho obránce.

Manžer týmu ukončuje červnové informace: "Jinak opět dbáme na týmového ducha a přednost jednoznačně dostanou ti hráči, kteří projeví největší zájem hrát za HC Stadion Vrchlabí a zapadnou svými vlastnostmi do kolektivu."