HC Stadion Vrchlabí – Máme nejlepší fanoušky ve druhé lize. Přál bych si zaplněnou halu, říká Jakub Jelínek
Rozhovory

Máme nejlepší fanoušky ve druhé lize. Přál bych si zaplněnou halu, říká Jakub Jelínek

01.03.2016
Tomáš Brož


V předminulé sezóně Jakub Jelínek pravidelně nastupoval právě za jablonecké Vlky, čtyři starty za Jablonec pak stihl přidat dokonce i v loňské sezóně. Tento čtvrtek se však už potřetí postaví proti svému bývalému klubu ve vrchlabském dresu. Domácí třiadvacetiletou brankářskou jedničku tak čekají pikantní zápasy, na jejichž konci budou snad vytoužené výhry nad jabloneckým celkem.

Do Vrchlabí jste přišel teprve v létě. Jak si zatím užíváte krkonošské angažmá?

Převládá samozřejmě spokojenost. V kabině je téměř vždy skvělá nálada a s klukama máme super partu. Ve Vrchlabí jsou nejlepší fanoušci ve druhé lize. Jezdí v hojném počtu i na některá venkovní utkání, což se moc často u druholigových týmů nevidí.

Je za Vámi základní část. Jakou její pasáž byste označil za zlomovou a nejvíce povedenou?

Nejvíce povedený byl určitě začátek soutěže, kdy jsme se drželi hodně vysoko a dařilo se nám. Ve druhé části soutěže ale bohužel přišla menší krize, která naštěstí netrvala moc dlouho. Ke konci soutěže jsme zvládli zabrat a vyhrát poslední důležité zápasy.

V loňské sezóně jste odchytal jen deset zápasů. V té letošní jste až na pár výjimek chytal neustále. Jak byste zhodnotil Vaše výkony v základní části?

Loňská sezóna nebyla úplně podle mých představ. V Benátkách jsem dostal pořádnou šanci až ke konci základní části a myslím, že se mi v těch zápasech docela dařilo. Za Jablonec jsem stihl tuším jen čtyři starty. V letošní sezóně jsem měl mnohem vetší porci zápasů a jsem se svými výkony celkem spokojený. Je ale fakt, že bylo i pár utkání, ve kterých se úplně nedařilo. Vždycky je co zlepšovat.

V předminulé a chvíli i v minulé sezóně jste působil v Jablonci. Jak byste popsal Vaše jablonecká angažmá?

Do Jablonce jsem jezdil z Benátek jen na zápasy. Takže bohužel nemůžu moc soudit. Před zápasy tam ale vždy panovala dobrá nálada.

Přesto, mohl byste alespoň v některých ohledech porovnat Vrchlabí právě s Jabloncem?

Ve Vrchlabí máme o něco lepší partu, než byla tehdy v Jablonci. Řekl bych, že třeba zázemí je srovnatelné, ale stadion je určitě hezčí tady ve Vrchlabí.

Na kterého jabloneckého hráče si budete muset dávat největší pozor? Kdo je konkrétně pro Vás největší jablonecký postrach?

Největší pozor si musím dát na trio Demel, Bříška, Nevyhoštěný. Ti jsou vždy při zakončení velmi nepříjemní.

Žádný ze zápasů proti Vlkům v letošní sezóně neskončil pro vrchlabský tým vítězně. Co je nutné oproti letošním prohraným vzájemným střetům zlepšit?

Proti Vlkům se musíme tlačit hodně do koncovky. Zároveň bychom ale neměli zapomínat na obranu a musíme hrát vzadu zodpovědně. V posledním zápase s Jabloncem jsme neudrželi vysoké vedení, což se nám vymstilo. Na to si už také musíme dát velký pozor.

První zápas v play-off Vás čeká už ve čtvrtek. Jak byste na nadcházející utkání nalákal fanoušky?

Fanoušky zvu na vyhrocené střety, ve kterých bude hodně gólových šancí a tvrdých soubojů. Přál bych si, aby přišla plná hala, jak u nás, tak i v Jablonci.

Foto: Petr Kraus