HC Stadion Vrchlabí – Jakub Jelínek: Chceme jít do play off přímo
A Team

Jakub Jelínek: Chceme jít do play off přímo

09.09.2015
Marek Komárek

S novou sezónou přichází změna na postu brankářské jedničky. Jakuba Neužila střídá jmenovec Jakub Jelínek. Novou posilu s prvoligovými zkušenostmi z Benátek jsme vyzpovídali po vítězném klání s Jabloncem. Kuba mj. naznačil cíle týmu pro tuto sezónu nebo prozradil náplň svého volného času.

Prošel jsi juniorkou Liberce, nahlédl do Benátek a výraznější šanci jsi dostal v Jablonci. Kde se ti nejvíce líbilo a proč?
V Liberci jsem strávil několik sezón a určitě na ně rád vzpomínám. Bylo tam výborné zázemí, sešla se i skvělá parta. V Benátkách jsem nedostal moc možností se ukázat, tak jsem byl rád alespoň za šanci chytat v Jablonci.

Co tě přivedlo pro tuto sezónu do Vrchlabí?
Po sezóně v Benátkách mi skončila smlouva a začal jsem hledat něco nového. Jednání s Vrchlabím probíhala velmi rychle, tak jsem se nemusel výrazněji rozmýšlet. Navíc je tu pěkný stadión a zatím jen od kluků z vyprávění vím, že tu chodí na zápasy hodně lidí.

Měl jsi před sezónou více nabídek třeba i z vyšší soutěže nebo jsi jednal pouze s Vrchlabím?
Nějaká jednání probíhala. Vrchlabí bylo ale nejvíce konkrétní, jak jsem říkal, nebylo téměř nad čím přemýšlet.

Jaký výsledek budeš v této sezóně považovat za úspěch?
V první řadě chceme postoupit do play off. Nejlepší by bylo jít přímo díky umístění v první šestce. Až splníme tenhle cíl, chceme jít krok za krokem co nejdále.

Stále máš velkou část kariéry před sebou, věříš v nějaký start v nejvyšší české soutěži třeba v barvách Liberce nebo i za jiný tým?
Zatím je těžké říct, co přijde v budoucnu, ale nejvyšší soutěž bych si samozřejmě chtěl jednou vyzkoušet.

Vnímáš rivalitu mezi Vrchlabím a Jabloncem a kdo podle tebe bude z této dvojice úspěšnější?
Rivalita Vrchlabí a Jablonce je veliká jak mezi hráči samotnými, tak ji určitě cítí i fanoušci. Zápasy budou podle mě hodně vyhecované a nezbývá než doufat, abychom pokaždé uspěli.

Vrátím se k pátečnímu utkání. Chválím tvůj výkon a gratuluji k vychytané nule. Jak jsi viděl utkání tvýma očima a nepřišlo ti na přípravu trochu moc vyhrocené?
Děkuji. Zápas se hrál v docela vysokém tempu a v některých momentech byl na přípravu až moc vyhrocený. To nic nemění na tom, že jsme utkání zvládli skvěle a rozhodně nás výkon i výsledek nakopne do dalších zápasů.

Kdo je tvým sportovním vzorem?
Nemám vyloženě jeden sportovní vzor. Obecně se mi líbí brankáři v NHL.

Co děláš, když zrovna nehraješ hokej?
Volného času v poslední době moc není. Když už se nějaký najde, trávím ho hlavně s přítelkyní. Občas stihnu nějaký ten další sport. Třeba golf.