HC Stadion Vrchlabí – HC Stadion zavítá k budějovickým Žihadlům
Preview k zápasu

HC Stadion zavítá k budějovickým Žihadlům

28.11.2014
Raina Tomanová

K dalšímu zápasu zajíždí HC Stadion Vrchlabí do Moravských Budějovic, kde změří svoje síly s týmem ze spodní části tabulky. Po vyhraném domácím utkání proti Kolínu mají vrchlabští hráči navrch a další tři body budou chtít urvat právě na ledě Budějovic.

Vrchlabí po prohraném utkání s posledními Klatovy museli v následujícím domácím zápase pořádně zabrat, aby si před diváky spravili reputaci. Po dvou třetinách, kdy Kolín vedl 1:0, se HC Stadionu podařilo otočit zápas a Kozlové odjížděli s nepořízenou po výsledku 3:2. Vrchlabí se díky těmto třem bodům umístilo na šestém místě v tabulce a na kontě má 26 bodů. Kromě několika klopýtnutí s již zmíněnými Klatovy, dále Řisuty, Žďárem, Bílinou a Jabloncem se vrchlabskému týmu daří a skóre 9:5 ve prospěch vítězných zápasů naznačuje, že další body by mohlo Vrchlabí přivézt z dalekých Budějovic.

V sobotním utkání budou domácím týmem Moravské Budějovice. Žihadlům patří 13. místo, na které jim postačuje 16 bodů. Poslední výhru si Budějovice vychutnaly v 11. kole proti Jindřichově Hradce, který porazili pouze těsně 1:0. V dalších kolech však neuhráli ani bod a proti HC Stadionu to budou mít těžké. Poslední odehraný zápas prohráli budějovičtí na ledě Nymburka poměrem 2:5, sedmibrankovou nálož schytala Žihadla od Kobry Praha. Povede se jim zaskočit hosty z Krkonoš?

Utkání začíná na budějovickém zimním stadionu v 17:00.