HC Stadion Vrchlabí – Čtvrtfinále je tady! Vrchlabí svede bitvu o postup do dalšího kola play-off se Žďárem
A Team

06.03.2014
Tomáš Pavlík

Osmifinále vyřazovacích bojů ve třetí nejvyšší tuzemské soutěži je ta tam a pro vrchlabské hokejisty je tu nová výzva! Tou je souboj se Žďárem nad Sázavou o postup do semifinále. První utkání se hraje již zítra na Vysočině, do Elektromont arény budou mít možnost fanoušci přijít poprvé v neděli.

Vrchlabskému týmu stačily čtyři zápasy, Žďár odehrál o zápas více.

Vrchlabští skolili Řisuty, přes které prošli po výsledcích 5:2, 5:6, opět 5:2 a definitivní tečku za postupem zanechali ve Slaném po výhře 3:2. Plameny ze Žďáru mělu cestu těžší, stav série byl vyrovnaný a rozhodl až pátý zápas, kde Žďár dominoval a díky výhře 5:1 slavil postup.

Ani jeden hráč z obou týmů nenasbíral více než šest bodů

Nejproduktivnějšími hráči v první části nástavby sezony Stadionu byli útočníci první formace Patrik Fořt (3+3) a Martin Filip (2+4). Stejně bodů nastřádal i obránce Ondřej Hamerský za vyrovnanou bilanci gólů a nahrávek. V kádru Žďárských byl nejaktivnější forvard Luboš Kunstmüller (4+2) se svým parťákem z útoku Michalem Kaňkou (1+5).

Představení soupeře

Rok založení klubu: 1936
Klubové barvy: červená, bílá
Webové stránky: www.hokejzr.cz
Stadion: Zimní stadion (3 500)

Vedení klubu

Generální manažer: Miloslav Šimon
Ekonom klubu: Renata Staňková
Tiskový mluvčí: Martin Krásný
Sekretář, šéftrenér mládeže: Martin Sobotka
předseda komise mládeže: Petra Krmášková

Hlavní trenér: Martin Sobotka
Vedoucí mužstva: Luboš Havelka
Kustod: Martin Nečas
Masér: Luboš Veselý
Lékař: MUDr. Michael Jirčík

Vzájemná utkání

Horalové se s plameny střetli v letošní sezoně už třikrát. Poprvé to bylo ještě během letní přípravy, zbylé dva duely už se odehrály v rámci druhé ligy. Ani jednou se však Vrchlabí nepodařilo nad Žďárem zvítězit a zítra se tak bude snažit o vůbec první výhru nad svým čtvrtfinálovým sokem v letošním ročníku.

Středa 11. září, přípravné utkání: SKLH Žďár nad Sázavou - HC Stadion Vrchlabí 4:4 (1:0, 2:2, 1:2)

Středa 27. listopadu, 17. kolo: SKLH Žďár nad Sázavou - HC Stadion Vrchlabí 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Sobota 23. listopadu, 34. kolo: HC Stadion Vrchlabí - SKLH Žďár nad Sázavou 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)

Tomáš Bláha: Bude to pro mě třešnička na dortu

Speciální příchuť a náboj bude mít bitva se Žďárem pro Tomáše Bláhu. Vrchlabský kanonýr se na Vysočině narodil a v tamním klubu i hokejově vyrostl.

"Ano, pro mě to bude taková třešnička na dortu, protože ze Žďáru pocházím a hokejově jsem tam i vyrůstal," potvrzuje Bláha. "Chtěl bych vás pozvat na páteční utkání ve Ždáru nad Sázavou, kde budeme bojovat o první vítězství v sérii," láká fanoušky na úvodní duel čtvrtfinálové série.

"Uděláme všechno proto, abychom vás nezklamali a společně s vámi jsme mohli navléknout první korálek na postupovou šňůru. Budu moc rád, když se sejdeme v co největším počtu a ukážeme, že máme nejlepší fanoušky v lize," dodává hráč, jenž si v osmifinále připsal čtyři body za tři branky a jednu asistenci.

Program série

První utkání: pátek 7. března - 18h(Žďár)
Druhé utkání: neděle 9. března - 18h (Vrchlabí)
Třetí utkání: úterý 11. března - 18h (Žďár)
Případné čtvrté utkání: čtvrtek 13. března - 18h (Vrchlabí)
Případné páté utkání: sobota 15. března - 18h (Žďár)

První čtvrtfinálový duel mezi Vrchlabím a Žďárem nad Sázavou se hraje na zimním stadionu na Vysočině pátek od 18 hodin!