HC Stadion Vrchlabí – Tomáš Oppelt: Jsem rád, že můžu hrát play-off
Rozhovory

Tomáš Oppelt: Jsem rád, že můžu hrát play-off

05.03.2014
Jana Poskerová

Po prvním kole play-off, kdy Vrchlabí přešlo přes Řisuty 3:1 jsme si dali schůzku s Tomášem Oppeltem. Vrchlabského odchovance jsme v letošní sezoně na ledě tolik neviděli, vrátil se ale opět plný síly do play-off a vysvětluje, proč s týmem neodehrál většinu utkání.

Kromě základní části už je za vámi i první kolo play off. Jaká teď panuje nálada a předpoklady?
Řekl bych že po vítězným zápase ve Slaným je nálada velmi dobrá, všichni byli rádi, že jsme to zvládli a můžeme se připravovat na dalšího soupeře.

Tome, v této sezóně jsme tě na ledě tolik neviděli, čím to bylo?
Bylo to kvůli práci, musel jsem nastoupit do školy v Brně a to skloubit s hokejem nešlo. Navíc do toho jsem byl od poloviny listopadu prakticky do konce roku zraněný, takže jsem nemohl hrát ani o víkendech. Nevím proč, nebo jak se dostala do oběhu informace, že jsem byl vyhozen. Měl jsem v posledních týdnech moc práce a učení na závěrečné zkoušky a s vedením jsme se domluvili, že do doby než budu mít vše za sebou, nebudu nastupovat. Jsem rád, že nade mnou vedení nezlomilo hůl a i přes to, že jsem odehrál asi třetinu soutěže, můžu být dál v týmu.

Jak ses teda připravoval, když jsi nemohl trénovat s týmem?
Na led jsem chodil jenom v pátek, když jsem přijel domů. Jinak jsem se snažil cvičit a být v pohybu sám, ale stejně to není ono. Být na ledě 1-2x týdně je v porovnání s kluky, kteří byli na ledě i se zápasy 5x týdně, strašně málo.

Jak to tedy s tebou bude u týmu dál?
Teď už bych po zbytek sezóny na ledě neměl chybět, pokud mi to práce dovolí, ale věřím, že se všechno podaří skloubit.

Koho tipuješ, že dostanete jako soupeře do dalšího kola?
Tipovat si netroufám, uvidíme, jak to dopadne. Já osobně bych si přál Kolín, vzdálenost je asi nejkratší a myslím si, že by to mohl být pěkný hokej.

Fanouškům bych jen rád vzkázal: Je před námi čtvrtfinále, soupeře si nevybereme ale ať už budeme hrát s kýmkoliv, Vaše přítomnost a hlasivky nám pomůžou ze sebe dostat všechno. Věřím, že se nás na zimáku sejde co nejvíc a společně se pokusíme zdolat dalšího soupeře.