HC Stadion Vrchlabí – Umístění v tabulce pro nás není zklamáním, shodlo se vedení klubu na setkání s fanoušky

12.11.2013
Raina Jarošová

V úterý v podvečerních 18 hodin bylo zahájeno setkání vedení klubu HC Stadion Vrchlabí s fanoušky. V restauraci Gól se sešli fanoušci vrchlabského hokeje, které zajímalo, jak na tom tým Vrchlabí v současné chvíli je. Mimo jiné se během dvou hodin prodiskutovalo téma přesilové hry, fanoušci a celková atmosféra při zápasech nebo poslední prohrané duely.

Jako první se slova ujal jednatel klubu Aleš Cerman, který všechny přítomné přivítal. Poté už se na vedení klubu hrnuly otázky týkající se především hráčů, kteří nastupují za "A" a nemají zkušenosti s druhou ligou. Aleš Cerman se k tomu vyjádřil slovy: „Je to velmi složitá situace. Děláme hokej na relativně malém městě a druhá věc, kterou jste jistě zaregistrovali je, že od začátku chceme, aby mladí kluci a odchovanci tady mohli hrát. Mohli jsme do toho dát více peněz, což samozřejmě není úplně jednoduché, ale šlo by to tak udělat. V tom případě bychom měli i vyšší ambice, ale pak si musíme říct, že z těch mladých kluků by nikdo nehrál. (…) Proto byla naše očekávání být ve středu tabulky.“ Mimo toho na setkání zaznělo přání, aby se zlepšila informovanostt na webových stránkách klubu, především o samotných hráčích, což okomentovala Jana Poskerová, vedoucí marketingu a šéfredaktorka webu: „V redakci jsme pouze čtyři a dva z nás dokonce ještě dojíždějí. Máme svoji práci (školu), ale snažíme se fanoušky, co nejvíce informovat. Určitě jste si všimli bleskových rozhovorů s hráči, postupně je představujeme. Pracujeme na tom, aby stránky HC Vrchlabí fungovaly tak, aby byli spokojení především fanoušci, ale bohužel nejde vše mávnutím kouzelného proutku. Teď aktuálně se doplňují profilové fotky a dotazníky jednotlivých hráčů.“

Fanoušci se vyjádřili také k návštěvnosti, objevili se názory spokojené i nespokojené. Nespokojený s návštěvností vrchlabského hokeje je Aleš Cerman. Řekl, že klub se snaží návštěvnost podpořit, navíc doufá, že se návštěvnost nyní zvedne, protože končí fotbalová i zahrádkářská sezona. Doufá, že návštěvnost bude veselejší, protože hokej dělají samozřejmě pro fanoušky a pokud ti nebudou chodit, nemá smysl hokej dělat.

Trenér Pavel Biegl mluvil především o zápasech proti Sokolovu nebo komentoval prohraný zápas v Jablonci nad Nisou. Vyjádřil se také o dalším zápase proti Klášterci, který čeká hráče Vrchlabí v tuto sobotu: „Do Klášterce jedeme znovu k těžkému a kvalitnímu utkání. Bude nás, co se týče kádru Klášterce, čekat velmi obtížný soupeř, nebudou to žádní nezdárci. Bude to opravdu těžký zápas.“ K samotným hráčům a jejich vytíženosti se vyjádřil sportovní manažer Jaromír Látal, který řekl: „Obdivuju všechny hráče, protože za to nemají žádné velké peníze. Mají svoje zaměstnání, mají svoje školy a tohle je nejhorší soutěž, co se tohoto týče. Na středeční zápasy si musejí brát dovolenou. V první národní lize si něco vydělají, navíc je tam stejný počet zápasů i tréninkových jednotek. Před klukama smekám, navíc se mi s nimi občas těžko jedná, protože jsem důraznější, tak se občas musím krotit, protože jsou to amatéři" (úsměv). Došlo také na kritiku dresů z řad fanoušků, Jaromír Látal však dresy shrnul jednoduše: "V jednoduchosti je krása, přehršel barev na ledě komplikuje orientaci." Také se vyjádřil k doprovodným akcím na zimáku: „Nezažil jsem, aby se hrávalo o takové ceny, jako jsou nyní v soutěži Hoď pukem, kterou kluci vymysleli. Je to špička, v českém hokeji to nemá obdoby. Je potřeba si toho vážit. Myslím, že na tohle si diváci rozhodně nemohou stěžovat.“

Během více než dvouhodinové setkání jste se mohli dozvědět odpovědi na spoustu a spoustu dalších otázek, které by vydaly na delší povídání. Řešilo se nevhodné chování fanoušků stejně tak jako (ne)uznané góly v zápase se Sokolovem. Všichni ve vedení se s fanoušky shodli na tom, že je potřeba především zlepšit koncovku, v podstatě jsou ale nyní s postavením v tabulce spokojeni. Aleš Cerman dodal: „Ještě by to chtělo trochu toho štěstí. Určitě to pro mě není zklamání. Kromě toho výbuchu v Jablonci to nebyly špatné zápasy. Týmy jsou velmi kvalitní a my musíme hrát na maximální výkon a mít trochu štěstí, abychom vyhráli. Musí si to všechno trochu sednout, musí se nám zadařit.“

Celé setkání nakonec zhodnotil Jaromír Látal slovy: „Za takové setkání s fanoušky jsme rádi. Očekávali jsme více fanoušků, ale bude ještě možnost si s nimi popovídat. Je dobře, že jsme si mezi sebou některé věci vyjasnili přímo. Setkání bych zhodnotil jako přínosné pro obě strany.“