HC Stadion Vrchlabí – Představeny byly nové dresy i nové plány
Tiskové zprávy

Představeny byly nové dresy i nové plány

11.09.2013
Raina Jarošová

V úterý 10. září se na vrchlabském stadionu konala oficiální tisková konference hokejového klubu. Hlavními aktéry byli majitel Aleš Cerman, jednatelé Martin Mečíř a Jiří Jakubec, sportovní manažer Jaromír Látal a nechyběl ani starosta Vrchlabí Ing. Jan Sobotka. Za „A“ tým zasedal Martin Filip, který je zároveň asistentem trenéra. Dorazil také předseda krajského výboru Svazu českého ledního hokeje Milan Hušek.

Úvodní slovo dostal majitel Aleš Cerman, který mluvil především o vrchlabské mládeži a cílech klubu pro nadcházející sezonu. Maximálně spokojený by byl, kdyby se HC Stadion umístil mezi nejlepšími čtyřmi týmy. Kladl důraz především na uplatnění vrchlabských odchovanců v „A“ týmu, což byl jeden z hlavních důvodů, proč se klub rozhodl hrát II.ligu. Byly představeny nové dresy, na kterých zůstala tradiční modrá a bílá barva, ale jejich design se blíží spíše zámořským soutěžím. Na řadu se dostal také Jaromír Látal, na kterého padlo několik otázek z řad redaktorů tisku. Jako nový sportovní manažer má s klubem hodně práce, sám přiznal, že se soutěží se teprve seznamuje. Sportovní manažer se nejvíce věnoval soupisce, naznačil, že by se ještě mohla rozšířit o dvě jména, ty však neprozradil. Promluvil také o vrchlabských brankářích a o nákupu hráčů z Trutnova, kde potvrdil Jana Provazníka a brankáře Otu Jeschkeho. Jak dodal Aleš Cerman, klub neměl zájem lovit v trutnovských vodách.

Pan starosta Sobotka vyjádřil podporu města ve financování vrchlabského hokeje a mládeže, řeč se dostala také na výborné fanoušky, na čemž se shodli všichni přítomní. Pan Hušek pochválil stávající fungování klubu a nevyloučil, že by se do kraje mohla vrátit vyhrocená derby ve II. lize mezi Vrchlabím a Trutnovem, v krajské lize došlo totiž k rozdělení soutěže.

Klub potvrdil, že i nadále se bude věnovat akcím, které zápasy zpestří, stejně tak akcím mimo zimní stadion, před dokončením jsou také změny webových stránek.

Pozvání na první mistrovský zápas s radostí přijali hlavně Jiří Jakubec a Martin Filip, kteří 100% potvrdili svou účast, s dovětkem, že přijdou asi i dřív :-)