HC Stadion Vrchlabí – Velké krajské finále začíná!
Preview k zápasu

Velké krajské finále začíná!

12.02.2013
Raina Jarošová

Už zítra, ve středu 13. února, začne poslední etapa krajské hokejové ligy. HC Stadion Vrchlabí, který do finále prošel přes Nové Město nad Metují, se utká ve finálových zápasech s HC Bak Trutnov. Tito dva soupeři už proti sobě nastoupili mnohokrát a i tentokrát to bude krvavý boj.

Náš soupeř, HC Bak Trutnov, prošel celou základní částí jako nůž máslem. Zvítězil s celkovým počtem 64 bodů a na druhé Vrchlabí měl náskok sedmi bodů. Ve čtvrtfinále se střetl s týmem z Nové Paky, který s přehledem vyřadil po vítězstvích 2:1, 3:5 a ve třetím zápase na domácím ledě tento tým smetl poměrem 10:1. Stejný počet gólů nasázel Trutnov v prvním semifinálovém zápase Hronovu. Ani další dva zápasy nedopadly pro Hronov dobře, a Trutnov tak postoupil do finále po třech vyhraných zápasech. Mezi nejlepší hráče Trutnova v základní části se zařadili Chytráček s 44 body, hned za tím s 35 body se umístil Šimoníček a na třetím místě v bodování skončil Luštinec.

HC Stadion měl cestu do finále malinko krkolomnější. Prvních sedm kol základní části se Stadionu povedlo, šňůru vítězství pokazil zápas v Třebechovicích, kde Vrchlabí prohrálo těsně 5:4. Následně ale kluci ukázali, že umí soupeři nasázet více než 10 branek, povedlo se jim to v zápase s Opočnem, Semechnicemi nebo Novým Bydžovem. Po základní části skončil HC Stadion Vrchlabí na krásném druhém místě. Mezi nejlepšími třemi hráči našeho kádru se umístili Tomáš Bláha s 54 body, v těsném závěsu je Patrik Fořt, který má na kontě 49 bodů a s větším bodovým rozestupem je na třetím místě Martin Svoboda. Prvním soupeřem Vrchlabí se v prvním kole play-off stala Jaroměř. První zápas Vrchlabí vyhrálo těsně 4:3, další dvě utkání už byli z našeho pohledu lepší a Stadion zvítězil o dva góly a více a postup do další části playoff byl jasný. Semifinálovým soupeřem se po vítězství nad Jičínem stal pro Vrchlabí tým z Nového Města nad Metují. Tato série trvala čtyři zápasy. Hned v úvodu na domácím ledě zvítězilo Vrchlabí těsným poměrem 3:2, následující zápas se vrchlabským hráčům povedl, na soupeřově ledě dokázal vstřelit neuvěřitelných 11 gólů. Do Vrchlabí zajíždělo Nové Město s cílem utkání vyhrát a odvrátit tak prohru 0:3 na zápasy. To se jim částečně povedlo, na vrchlabském ledě se rozhodovalo až v samostatných nájezdech. HC Stadion se ale nevzdal a do čtvrtého zápasu nastoupilo s vervou sobě vlastní - vyplatilo se. Vrchlabí zvítězilo poměrem 2:5 a mohlo slavit postup do finálových bitev společně s fanoušky, kterých se v Novém Městě sešlo opět velmi mnoho. Touto cestou bychom našim fanouškům rádi poděkovali za parádní kulisu jak na domácím ledě, tak na ledě soupeřů, dokazujete, že MY JSME VŠUDE DOMA!

Ve fanbusu, který vypravuje fanklub HC Stadionu, zbývá už jen pár posledních míst. Kdo si chce užít atmosféru litého finálového boje, ať neváhá a přihlásí se, společná cesta autobusem bude určitě zajímavá :-) Do Trutnova vás odveze i vlak nebo autobus, a tak vyražte s partou podpořit naše kluky na soupeřův led. Vítězí ten, kdo věří! Toho heslo nás provází celým play-off a ani finále nebude výjimkou. Oblečte se do modré barvy a přijeďte do Trutnova vytvořit modré peklo! Zápas začíná od 18:00 v Pro Hockey Aréně. A pokud by Vás ani tohle nepřesvědčilo, určitě si přečtěte pozvánku od samotných hráčů!

Navíc můžete soutěžit o krásná modrá trika SAM. Stačí poslat na email redakce@hcvrchlabi.cz radu nebo tip na to, jak vyzrát na trutnovského soupeře. Vaše tipy budou hodnotit přímo naši hráči, vyhrávají nejlepší, nejzajímavější a nevtipnější odpovědi! Vítězové budou vyhlášeni na nedělním zápase 17.února.