HC Stadion Vrchlabí – Houda na střídačku

Houda na střídačku

16.01.2012
Jana Poskerová

Dlouholetý hráč Ivan Houda se vrací na trenérskou pozici. Od 16.1.2011 se stává hlavním trenérem juniorů "A" HC Krkonoše s jasným cílem - udržet ligu. O tom, kdo nahradí jeho místo v soupisce A týmu se zatím ještě jedná. Zkušený obránce zatím netuší, zda se mu podaří nastoupit také do nadstavbových zápasů, záleží na povinnostech a vůli trenéra, každopádně by se minimálně rád oficiálně rozloučil.

Sám Houda ke změně řekl:"Nabídka na trenérskou pozici od vedení klubu mě překvapila. S něčím takovým jsem vůbec nepočítal. Užíval jsem si comeback do A týmu a byl jsem spokojený, že můžu hrát, že jsme se sešli dobrá parta, že máme skvělou podporu a hlavně, že se daří." S juniory má za sebou první setkání na ledě, ale spousta práce je teprve před ním, nejdříve se musí s kluky seznámit a pak ihned s jejich potenciálem začít pracovat. "Určitě mám juniorům co předat a naučit, u hokeje jsem už dlouho a zkušenosti mám. Zatím jsem byl soustředěný na "áčko", ale práce s mládeží se neodmítá, ta je prioritní, dobré hráče si musíme vychovat," okomentoval nenadálou situaci Ivan.