HC Stadion Vrchlabí – I v odvetě v Lomnici přišla prohra
A Team

I v odvetě v Lomnici přišla prohra

28.10.2011
Jana Poskerová

Bez sedmi hráčů základní sestavy jelo Vrchlabí k odvetnému „přátelskému“ zápasu do Lomnice nad Popelkou. Na hřišti snad méně než kanadských rozměrů nebyla o střety nouze. Na přátelský zápas se na ledě jiskřilo více než bylo zdrávo, o což se postaral především rozhodčí svými verdikty...

Sestavy:
HC Lomnice – Skácelík, Tříška, Bartoš, Karásek, Berka, Vašek, Špaček, Svoboda V., Doležal, Rudiš, Lemfeld, Martinec, Němec, Syrovátka, Junek, Mrázek

HC STADION – Effemberk, Biegl, Mádle, Zázvorka, Bušek, Rychlovský, Hajna, Kadavý, Oppelt, Žďára, Šrámek, Filip D., Filip M., Svoboda M., Brunclík, Fuks, Blažej

Branky: Vašek 2, Karásek, Rudiš, Lemfeld, Junek, Syrovátka – Filip M. 2, Mádle, Filip D.
Vyloučení: 8:5
Využití: 0: 2
Oslabení: 1:0
Třetiny: (3:2, 4:1, 0:1)
Rozhodčí: Horák – Blažek, Lošťák

Již po 25 sekundách proměnil Karásek samostatný nájezd 1:0. Následovaly dvě rychle po sobě jdoucí přesilovky hostů. Druhá trvala pouze 13 sekund, po precizní kombinaci Svoboda – Filip M. Druhý jmenovaný vyrovnal na 1:1. Chvíli na to mohl jít Stadion do vedení, ale Blažejovou nabídkou pohrdl Fuks. V 8. min se po záhadném odrazu kotouče od mantinelu dostal ke střele Vašek. Jako jediný se nesměle radoval z údajně vstřelené branky, ale hra pokračovala dál. V přerušené hře ale po poradě s čárovými hlavní k údivu vrchlabských branku uznal... Domácí se neradovali z vedení dlouho. Po tlaku v útočném pásmu napřáhl od modré Mádle a bylo to 2:2. Ve 13. min napravil dobrým zákrokem Effemberk Zázvorkovo zaváhání u mantinelu za brankovou čarou. Jestli se dalo pochybovat o druhé domácí brance, pak jejich třetí úspěch rozhodčí uznat neměl. Kotouč se totiž jednoznačně zastavil po střele do tyče těsně před brankovou čárou a Efemberk ho stačil stáhnout do bezpečí. Sudí však byl jiného názoru...

Nástup domácích do druhé třetiny horalé nezachytili a inkasovali po chybách v obranném pásmu a na útočné modré dvě branky na 5:2. V polovině utkání hosté využili přesilovou hru, na 5:3 snižoval Filip Daniel, syn Martina Filipa, kterému bude umožněn střídavý start z hradecké juniorky do našeho A mužstva. Ve chvíli, kdy hosté zdvihali hlavu, přišla studená sprcha. Nejprve po přečíslení 2 na 1 ve středním pásmu nikdo z rozhodčích neviděl vrchlabský regulérní gól, aby to po pár sekundách z protiútoku bylo 6:3. Navíc těsně před odchodem do šaten domácí využili špatné střídání Stadionu a bylo to 7:3.

Na začátku poslední třetiny se dostal do šance Lemfeld, ale Effemberk předvedl úžasný zákrok. A to bylo ze strany domácích do konce utkání téměř vše, i když měli k dispozici například minutovou přesilovku 5 na 3. Vrchlabští totiž přidali na důrazu, a přestože sudí stejné zákroky na obou stranách pískal odlišně, měli hosté v závěrečné části herně navrch. Filipova dorážka Mádleho střely stačila však pouze na mírnou korekci výsledku.

Pavel Biegl: Bylo zřejmé, že nám dělalo malé kluziště po dvě třetiny problémy. Domácí byli důrazní, dobře bruslili a dohrávali souboje na hranici pravidel. Jejich tvrdost nám asi tak na měsíc vyřadila ze sestavy Martina Blažeje. V poslední třetině jsme přidali na důrazu a bylo zjevné, že s agresivní hrou měli domácí problém také. Když vezmeme v úvahu sestavu, ve které jsme v Lomnici hráli, a výkon sudích, je třeba se nad prohru povznést. Mile mě svým projevem v obraně překvapil šestnáctiletý Honza Kadavý a Daniel Filip potvrdil předpoklad, že jeho střídavý start bude pro nás přínosem.