V prosinci 2019 byly zveřejněné tyto aktuality

30.12.Starší žáci vyhráli!Naši starší žáci se 28.12. zúčastnili vánočního vícesportovního turnaje v Jablonci nad Nisou. Odehráli zde 2 hokejová a 2 basketbalová utkání. Za soupeře jim byli stejně staří kluci a děvčata z Jablonce a Neratovic. Kluci turnaj odmakali a odnesli si 2 vitězství v hokeji 9:2 s Jabloncem a 7:4 s Neratovicemi a vyhráli i oba basketbalové zápasy. Zcela zaslouženě tak obsadili celkové 1.místo. Bára, kluci, trenéři i rodiče si turnaj užili a prožili super den plný sportu.
23.12.PřáníVážení hokejoví přátelé,
naše sezóna je už za polovinou, blíží se konec letošního roku a s ním spojené vánoční svátky.
Myslíme si, že se nám letos znovu povedlo udělat kus dobré práce a to jak s mládeží, tak v A-týmu. Za to bychom chtěli poděkovat Vám všem, kteří nám s tím pomáháte - partnerům, hráčům, trenérům, rodičům, zaměstnancům a také Vám, fanouškům.
Nicméně život není jenom o hokeji a tak Vám přejeme hezké Vánoce, hodně zdraví a šťastných dnů v Novém roce. Zároveň věříme, že se s Vámi budeme znovu setkávat i v roce 2020 a společně si užijeme zbytek té výjimečné sezóny.
Za vedení HCSV Aleš Cerman a Jiří Jakubec
23.12.Fotoreport U17 p. Novák

ČR x RUSKO 20.12.2019

ČR x RUSKO 22.12.2019

20.12.Autogramiáda A-týmu! Už dnes 20.12. se na vás těšíme před utkáním U17 Česko - Rusko, kde proběhne i autogramiáda a focení s našim A-týmem. Autogramiády se nakonec bohužel kvůli nemoci nezůčastní Tomáš Rolinek.
19.12.SOUTĚŽ! V rámci předvánočního setkání s hráči A-týmu dne 20.12. v 17:30 jsme si pro vás připravili soutěž – Chyťte si svého hokejistu! Po hale budou v rámci utkání U17 Česko-Rusko rozmístěni naši hráči A-týmu a vy si je budete moci ulovit a vyfotit se s nimi. Navíc nejvtipnější fotka vyhraje hodnotnou cenu! Pravidla soutěže: Odchyťte svého hokejového idola ( hráče A-týmu HC Vrchlabí ) na hale, vtipně se s ním vyfoťte a sdílejte fotku na sociálních sítích, ale nezapomeňte označit náš profil HC Vrchlabí a přidat hashtag #hokejHCVrchlabi. A když to vše stihnete do konce 2/3 utkání, tak máte šanci na výhru! Z vybraných fotek následně ještě v rámci utkání vybereme vítěze, který vyhraje krásný balíček HC Vrchlabí!
13.12.Komentář V. Baďoučka - Do utkání jsme vstoupili dobře a již v druhé minutě jsme šli do vedení o které jsme záhy přišli při přesilové hře soupeře. Poté bohužel díky častým zbytečným vylučováním hra ztratila na plynulosti a do šaten jsme odcházeli s jednobrankovým náskokem. Od druhé třetiny jsme na ledě ve všech směrech dominovali, měli jsme dobrý pohyb, soupeře jsme téměř k ničemu nepustili a dokázali jsme proměňovat brankové příležitosti jak při hře 5 na 5 tak i v přesilových hrách. Jsem rád, že se mužstvu konečně podařilo prolomit neúspěšnou sérii utkání na trutnovském ledě a že toto prestižní utkání skončilo k naším jednoznačným vítězstvím.
10.12.Změny v kádru A-týmuMílovými kroky se nám blíží uzávěrka přestupů (15.12.2019) s ohledem na možnost hráčů naskočit v případné kvalifikaci, do které bychom se v letošní sezóně určitě rádi dostali. Všechny možné varianty jsme pečlivě zvažovali ze všech možných úhlů pohledu a konzultovali jsme to i s Jardou Bednářem jako sportovním manažerem MTF HK.

Náš tým zatím šlape, takže jak jsem již avizoval, nebudeme dělat žádné zásadní změny ve složení týmu. Všichni jsme se shodli, že bychom přivítali ještě nějakou zkušenou posilu do zadních řad. Dá se říci, že jsme v průběhu sezóny byli v kontaktu s Jánem Nikem a nakonec jsme se s ním dohodli na vzájemné spolupráci do konci sezóny. Hodně nám vyšel vstříc Liberec, který ho bez problémů uvolnil a Jáno by měl naskočit již zítra v Trutnově.
Ján byl pro nás celkem jasná volba, protože splňuje veškeré předpoklady, které jsme od takového hráče očekávali. Je zkušený (přes 340 zápasů v Chance lize), je to dobrý bruslař, je tvořivý a je silný ve hře na modré čáře. Co je snad ještě důležitější, že má k našemu klubu, kde již působil v sezóně 2017-2018, výborný vztah a hodně stál o to, aby hrál v ambiciózním klubu s cílem postoupit. Pokud by se postup povedl, rád by tu zůstal.

Náš tým dočasně opouští Filip Jirásek, který zamířil do sousedního Trutnova. Filip u nás určitě nezklamal, je to mladý hokejista s velkým potenciálem a výborným charakterem. Chtěl větší zápasové vytížení a to v našem nabitém kádru není jednoduché realizovat. Takže po dohodě s MTF HK, kde je domovským hráčem, jsme Filipa uvolnili na hostování do 31.1.2020 do HC Trutnov. To znamená, že zítra naskočí proti nám, ale pro play-off s ním počítáme zpět do našeho týmu.

Vzhledem k menšímu hernímu vytížení v našem týmu jsme zařídili s Pavlem Bieglem střídavé starty pro bratry Moníky do krajské ligy, kde nastupují za HC Nové Město.

Při veškeré úctě a pokoře k našim soupeřům, považuji naši skupinu za lehčí a uvidíme až při zápasech play off a doufám, že i v kvalifikaci, jak na tom jsme v porovnání s ostatními ambiciozními celky II.ligy. Za ty já považuji zejména Šumperk, H.Brod, Kobru, Příbram a Tábor. Takže všechny naše kroky směřují k tomu, aby náš tým měl nejlepší formu a nejsilnější složení v závěru letošní sezóny. Doufáme, že se nám to vše povede a že zvítězí ten, kdo opravdu věří. My tomu věříme.

5.12.Komentář V. BaďoučkaV prvních dvou částech utkání se hrál vyrovnaný duel, domácí tým hrál dostatečně důrazně a chvíli nám trvalo než jsme se s tímto stylem hry srovnali. V závěru první třetiny jsme bohužel dvakrát inkasovali po hrubých chybách obránců při založení protiútoku a tento stav, i přes naše gólové příležitosti a nastřelené tyčky, vydržel do konce druhé části hry. Do poslední třetiny jsme pozměnili složení útoků a myslím,že po zásluze jsme dokázali vyrovnat a utkání dospělo do prodloužení. V něm jsme nedokázali využít 55-ti vteřinovou přesilovku 4 na 3 a následně jsme museli ubránit 2 minuty té samé situace ve prospěch soupeře. V samém závěru prodloužení se nám podařilo získat zasloužený druhý bod.
2.12.Komentář
1.12.Mikulášská na leděV sobotu 7.12.2019 proběhne v rámci veřejného bruslení akce "Mikulášská na ledě" v čase 10:30 - 12:30.
Mikuláš rád předá Vašim dětem balíčky, které je nutné přinést řádně označené - předávání balíčků začne v 11:00.
Doufáme, že si bruslení s Mikulášem, čerty a andělem nenecháte ujít a užijete si ho s námi!