V září 2008 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
1.9.Z Mladé Boleslavi míří do Vrchlabí další dva hráčiPatrik Huber, Jitka ČechováV R C H L A B Í - Již sedm hráčů přišlo do krkonošského klubu z partnerského klubu, kterým je BK Mladá Boleslav. Dalšími jsou Jozef Lukáč a Rastislav Konečný, kteří budou ve Vrchlabí působit formou střídavého startu. Fanouškům se tito dva nový hráči představí již zítra, kdy Vrchlabí hostí Bílé Tygry z Liberce.
2.9.V brankové přestřelce úspěšnější LiberecVRC - LIB 4:5, 0.kolo | Patrik HuberÚtočný hokej, spousta branek, hodně šancí - těmito pár slovy se dá shrnout dnešní utkání, které se divákům určitě muselo líbit. V brance Liberce se vrchlabským divákům představil Milan Hnilička, účastník Mistrovství Světa 2008. Hostujícímu brankáři se však utkání nepovedlo a v polovině utkání ho nahradil Fikrt. Utkání bylo velice vyrovnané. Hosté o své výhře rozhodli až v 55. minutě, kdy se trefil Blatný. V domluvených samostatných nájezdech bylo úspěšnější Vrchlabí, když v nichž zvítězilo 2:0.
2.9.Pro extraligové týmy jsou tyto zápasy těžké, říká Jan PlodekVRC - LIB 4:5, 0.kolo | Petr NovotnýDo přátelského utkání s Bílými Tygry proti sobě nastoupili mimo jiné i sympatičtí bratři Plodkovi. Honza hraje za Tygry a Milan již několikátou sezonu působí ve Vrchlabí. Oba bratři jsou oporami svých týmů a vrchlabský Milan se věnuje i mládeži. Letos má smůlu na zranění. Jeho loket mu moc nedovoluje, podle jeho slov se uvidí, jak to bude vypadat dál.
2.9.Jsem rád, že jsem u fanoušků oblíbený, míní Petr ŠevčíkPatrik HuberV R C H L A BI - Petr Ševčík obléká vrchlabský dres už od sezony 2005 - 2006, kdy Vrchlabí působilo ještě ve 2. lize. I on má zásluhu na historickém postupu krkonošského týmu do 1. národní ligy. U většiny fanoušků je velmi oblíbený. Po zápase s Libercem byl odpočatý, protože v utkání dostal přednost jeho kolega Štůrala.
3.9.„Bratrský“ souboj v TrutnověTRU - VRC 0:2, 0.kolo | Jan HanušV R C H L A BI - Poslední detaily budou ladit kormidelníci obou spřátelených Krkonošských celků v posledním přípravném utkání před startem ligových soutěží. Vrchlabský lodivod Vladimír Jeřábek má již ve složení jednotlivých pětek jasno a kádr uzavřený.
4.9.Hokejisté Vrchlabí zvítězili na ledě TrutnovaTRU - VRC 0:2, 0.kolo | Patrik Huber, Jan PečeňákV generálce na první ligové utkání zavítal náš celek do okresního města Trutnova. Zápas byl po celý průběh poměrně vyrovnaný a náš celek rozhodl o své vyhře až dvěma brankami v závěrečné třetině. O výhře vrchlabského celku 2:0 rozhodli Gengel a Gajovský. Nyní se již všichni můžeme těšit na středu, kdy náš celek zavítá v prvním mistrovském utkání na led Jihlavy.
4.9.Chceme v Jihlavě bodovat, konstatuje Jan BendíkPatrik Huber, Radek BarkmanVrchlabští hokejisté si ve čtvrtečním přátelském utkání poradili s druholigovým Trutnovem, který přehráli výsledkem 2:0. Bylo to poslední přípravné utkání, pak už pro hokejisty z Krkonoš začíná ligová sezóna. O zápase s Trutnovem a také o startu ligy jsme si popovídali s obráncem ve vrchlabský barvách, Janem Bendíkem.
8.9.Ve Vrchlabí proběhla tradiční předsezónní tisková konferenceJana PoskerováZa účasti zástupců tisku, činitelů HC Vrchlabí a zástupce BK Mladé Boleslavi proběhla 8. září 2008 předsezónní tisková konference. Za HC Vrchlabí hovořili jednatel Petr Dědek, sportovní ředitel Ing. Aleš Kmoníček, trenér mužstva Vladimír Jeřábek, hráči Aleš Vála a Roman Chatrnúch a nechyběl sportovní ředitel BK Mladá Boleslav Jaromír Šindel.
8.9.Milan Plodek přerušuje svoji hráčskou kariéruJana Poskerová, Jan PečeňákLetošní kádr HC Vrchlabí bude chudší o jednu dlouholetou oporu. Ne však díky přestupu do jiného týmu, ale z důvodu přerušení kariéry. Onen hráč je Milan Plodek. Technický útočník, jenž na zádech nosil číslo 82, v našem týmu strávil tři sezóny a patřil k oporám, jeho výkony ale byly bržděny zraněními. Letos nastoupil do přípravy na novou sezónu, ale i v té byl zraněn a proto byl nucen ve 29 letech přerušit svojí profesionální hráčskou kariéru. Na situaci ohledně Milana Plodka jsme se zeptali vrchlabského sportovního ředitele, pana inženýra Aleše Kmoníčka.
8.9.Potenciál v týmu určitě je, věří letní posila ChatrnúchPatrik HuberDo Vrchlabí v letní přestávce mezi sezónami přišel velezkušený Roman Chatrnúch, který dříve působil třeba ve Slavii, Kladně a naposledy v Chomutově. Právě tohoto pětatřicetiletého obránce jsme se zeptali, jak to vidí v nadcházejícím ročníku, co si myslí o spojení s Boleslaví, ale i na další otázky.
8.9.Věřím, že se někde na vrcholu první ligy najde místečko i pro nás, tvrdí Petr DědekJitka ČechováV r c h l a b í – Start první hokejové ligy je tu už za pár dní a vrchlabští hokejisté se v něm představí na ledě v Jihlavě. Ještě než se ale tak stane, proběhla v Podkrkonoší tradiční tisková konference, na které mimo jiných mluvil také jednatel klubu Petr Dědek. Ten mluvil především o změnách, kterými si vrchlabský hokej během léta prošel a o jeho plánech pro nadcházející ročník.
9.9.Sezóna začíná. V JihlavěJIH - VRC 3:4, 1.kolo | Jan HanušVíce než půlroční čekání je u konce a opět začíná maraton ligových zápasů. Vrchlabí se popere o první body v nové sezóně na jihlavském Horáckém zimním stadionu s místní Duklou.
10.9.Na úvod nové sezóny si Vrchlabí připsalo tři body v JihlavěJIH - VRC 3:4, 1.kolo | Jakub Mezlík, Patrik HuberVrchlabí zajíždělo na led soupeře, kterého v uplynulé sezóně vyřadilo v předkole Play-off. Na jihlavském stadionu se horalé utkali s místní Duklou. Hokejisté z Vysočiny se sice v utkání dostali do vedení 2:0, ovšem Vrchlabští otočili vývoj utkání brankami Becka a Komy. Druhý zmíněný si v tomto střetnutí připsal dva kanadské body za dvě branky. Do dvoubrankového vedení se hosté dostali zásluhou Bendíka, ale hned o čtyři minuty později snížil opět na rozdíl jediné branky Hradecký. V hektickém závěru si svěřenci trenéra Jeřábka a Řeháčka pohlídali vedení a z Jihlavy tak vezou první velmi cenné body.
11.9.V prvním domácím zápase zavítá do Vrchlabí tým Berounských MedvědůVRC - BER 2:3, 2.kolo | Jan PečeňákStejně jako loni byl náš první soupeř v domácím prostředí celek Berounských Medvědů. Letos se však jedná o 2.kolo. V tom prvním se rozhodně lépe dařilo našim hokejistům, kteří vybojovali tři cenné body na ledě Jihlavy po výhře 4:3. Medvědům se letošní premiéra nevydařila a na domácím ledě podlehli favoritovi z Chomutova v poměru 1:8. Jak dopadne zápas 2.kola mezi naším týmem a hosty z Berouna se dozvíme již tuto sobotu od 18ti hodin.
13.9.Medvědi vezou z Vrchlabí tři bodyVRC - BER 2:3, 2.kolo | Jan Pečeňák, Jakub GabrielV R C H L A B Í - Vrchlabští na domácím ledě podlehli Berounu těsně 2:3. Hra byla vcelku vyrovnaná, ale domácím se nedařilo využívat gólové šance. Do vedení šli Berounští začátkem druhé třetiny, když Novotný z dálky překvapil gólmana Štůralu. O deset minut později zdvojnásobil vedení hostů Radek Křesťan, jenž vsítil i třetí branku svého mužstva. Domácí sice v 54. minutě snížili na 2:3, ale k vyrovnání jim nepomohlo ani odvolání brankáře v poslední minutě. Medvědi si tedy odváží z Vrchlabí cenné 3 body. Další utkání čeká na vrchlabské hokejisty 17.9., kdy se utkají v Ostravě s tamější Porubou.
13.9.Neproměňovali jsme šance, hovoří zklamaně Ladislav GengelPatrik HuberVrchlabí první domácí ligový zápas v novém sezóně nezvládlo, když podlehlo Berounu těsně 2:3. O tomto zápase jsme si popovídali se "šoumenem", ale hlavně skvělým hráčem, Ladislav Gengelem. Krkonošští mají tedy na kontě prozatím tři body. K dalšímu utkání pocestují až do daleké Ostravy.
15.9.Na řadě je OstravaPOR - VRC 1:2, 3.kolo | Jan HanušPokračovat v dobrém výkonu z Jihlavy a zapomenout na nepovedený domácí zápas s Berounem. To je cíl Jeřábkovy družiny ve vzdálené Ostravě. Čekat je tam bude velice nepříjemný mladý celek HC VOKD Poruba.
17.9.Vrchlabí zvítězilo v OstravěPOR - VRC 1:2, 3.kolo | Adam Bagar, Jan PečeňákPo nevydařeném domácím utkání s Berounem cestovali vrchlabští hokejisté na sever Moravy, do Ostravy. Proti místní Porubě je nečekalo nic lehkého a úvod zápasu tomu napovídal, když hned ve druhé minutě se domácí ujali vedení. Naši hokejisté však dvěma góly v prostřední části hry skóre otočili a výsledek udrželi až do konce utkání. Po třech odehraných kolech tak má náš celek na kontě šest bodů a další mohou přibýt v sobotu, kdy ve Vrchlabí přivítáme nováčka soutěže Benátky nad Jizerou.
18.9.Ve Vrchlabí přivítáme nováčka z Benátek nad JizerouVRC - BEN 3:1, 4.kolo | Jan PečeňákVe druhém domácím utkání přivítáme v Elektromont Aréně prvoligového nováčka z Benátek nad Jizerou. V posledním kole oba celky sehrály zápasy s velmi odlišným výsledkem. Zatímco Krkonošští zvítězili na ledě Poruby, tak hokejisté Benátek vysoko podlehli na domácím kluzišti favoritovi z Chomutova. Vrchlabští hokejisté budou jistě chtít napravit nepovedené domácí vystoupení s Berounem a proto se přijďte v sobotu od 18:00 podívat, jestli se jim to povede.
20.9.První domácí vítězství s nováčkem ligyVRC - BEN 3:1, 4.kolo | Patrik Huber, Jakub GabrielVrchlabští na domácím ledě zvítězili s Benátkami 3:1. Vrchlabí bylo poměrně lepším týmem, avšak nedařilo se mu využívat gólové šance. Do vedení šli domácí již ve 2. minutě zásluhou Kříže. Hosté se však nevzdávali a o chvíli později srovnal Dušek. Do konce třetiny Vrchlabí sebralo vedení zpátky na svou stranu a po třetí brance ke konci druhé třetiny už si vítězství podrželo. Na další utkání zajíždějí Vrchlabští na led Kadaně, utkání začíná v pondělí 22.9 v 18:00