HC Stadion Vrchlabí – „Bratrský“ souboj v Trutnově

„Bratrský“ souboj v Trutnově

03.09.2008
Jan Hanuš

V R C H L A BI - Poslední detaily budou ladit kormidelníci obou spřátelených Krkonošských celků v posledním přípravném utkání před startem ligových soutěží. Vrchlabský lodivod Vladimír Jeřábek má již ve složení jednotlivých pětek jasno a kádr uzavřený.

HC Vrchlabí – Bílí Tygři Liberec 4:5

V posledním domácím přípravném utkání před druhou sezónou v první lize, se pod Krkonošemi představili Bílí Tygři z Liberce a první lovil puk ze sítě ve 4. minutě reprezentační brankář Milan Hnilička po dorážce Petra Horčičky. Liberec srovnal na konci 14. minuty, kdy Štůrala neměl šanci proti střele Lukáše Pabišky.
Ve druhé třetině za Liberec skórovali loňští hráči Vrchlabí, nejprve ve 26. minutě Daniel Špaček poslal Bílé Tygry do vedení, ovšem netrvalo to ani půl minuty a bylo srovnáno, svůj druhý gól vstřelil Petr Horčička. Vedení pro severočechy zařídil ve 37. minutě Antonín Dušek.
V polovině poslední třetiny přišla liberecká slabá chvilka, nejdříve po hezké akci Horčičky snížil Pavel Kříž a o minutu později od modré vše prostřelil Jozef Wagenhoffer. Ovšem Tygr se nedal a vítězství zařídil pět minut před koncem Zdeněk Blatný.
Vrchlabí si spravilo chuť v domluvených samostatných nájezdech, kdy se trefili Pavel Kříž a Patrik Beck a úplně vyhořeli střelci Liberce.

HC Trutnov - HC Jesenice 7:5

První vítězství v přípravě zaznamenali hokejisté Trutnova. Soupeř z Jesenice využil soustředění které má právě v Trutnově k vzájemnému zápasu, ve kterém nestačil na tým posílený několika hráči Vrchlabí.
Góly a nahrávky Trutnova: 6. Chytráček (Tukor), 15. Hruška (Synek, Mikšovský), 27. Tomáš (Rejzek), 33. Hruška (Mikšovský), 44. Nakládal (Knebl), 47. Tukor (Hornyš), 51. Knebl (Zázvorka)

Zimní stadion Trutnov
4.9 18:00
HC Trutnov Přípravný zápas HC Vrchlabí
HC Trutnov – HC Jesenice 7:5 Poslední zápas HC Vrchlabí – Bílí Tygři Liberec 4:5

Sestavy z posledního zápasu

HC Trutnov: Brož (31. Henes) - Hornyš, Marša, Tomáš, Rejzek, Kučera, Zázvorka, Synek - Hruška, Mikšovský, Knebl - Nakládal, Divášek, Králíček - Šejba, Ropický, Potůček - Tukor, Chytráček, Mikolášek - Lepka

HC Vrchlabí: Štůrala - Chatrnúch, Bendík, Lukáč, Vála "C", Wagenhoffer, Jaroměřský,Galvas, Chaloupka - Horčička "A", Kříž, Plodek, Fiedler, Rusnák, Látal, Nouza, Sýkora, Krupka, Kornilovs, Beck "A", Konečný, Andres