HC Stadion Vrchlabí – Klub – Historie klubu

Historie

Oddíl ledního hokeje byl ve Vrchlabí založen v roce 1948 a to na přírodním ledě se skromným zázemím a malou hráčskou základnou. Postupem času získával Vrchlabský hokej na kvalitě a tím pádem i zasloužený postup do oblastního přeboru východočeského kraje v roce 1968 - 1969.

Stadión s umělou ledovou plochou byl slavnostně otevřen 10.12.1977, kdy při jeho výstavbě pomáhala řada dobrovolníků z řad hokejistů. V období mezi zprovozněním umělé ledové plochy a zastřešením zimního stadiónu se úspěšně podařilo rozšířit členskou základnu a obsadit mládežnickými celky mistrovské soutěže ve všech věkových kategoriích. S tímto současně se podařilo vychovat si své vlastní trenéry a funkcionáře.

Do roku 1997 působil oddíl ledního hokeje pod hlavičkou TJ Stadion Vrchlabí, kdy schválili členové TJ Stadion Vrchlabí na své Valné hromadě založení HC Vrchlabí s.r.o. a společnost byla zapsána do obchodního rejstříku dne 23.6.1997. HC Vrchlabí s.r.o. se na základě nájemní smlouvy s MěÚ Vrchlabí stará o provoz zimního stadionu a jeho příslušenství. Díky své podnikatelské činnosti se snaží finančně zabezpečit chod hokejového klubu HC Vrchlabí a vytvářet tak co možná nejlepší hokejové podmínky.

V této době máme v každé věkové kategorii jedno mužstvo, které se účastní krajských hokejových soutěží. Naší snahou je dosahovat těch nejlepších sportovních výsledků a vychovávat hokejisty, kteří se jednou možná prosadí ve vyšší hokejové soutěži.

Zásadním zlomem v historii vrchlabského hokeje bylo zastřešení ledové plochy. S přípravami se začalo již v roce 2000, sezóna 2001 – 2002 se hrála za provizorních podmínek při stavbě. V roce 2002 byla stavba dokončena a náš stadion se stal jedním z nejmodernějších sportovních stánků v Královehradeckém kraji. Slavnostní otevření proběhlo 28.10.2002 za účasti představitelů Českého svazu ledního hokeje, města a klubu.

Dalším milníkem ve vrchlabské hokejové historii byla sezóna 2004 – 2005, která pro A tým mužů Vrchlabí znamenala postup do II. hokejové ligy. Na začátku této sezóny přišel do klubu nový generální partner, úspěšná firma D&D Elektromont. Naše první druholigová sezóna 2005 – 2006 byla více než úspěšná. Náš tým měl největší návštěvnost v II. lize (75 000 diváků na domácích zápasech), slavili jsme postup do PLAY-OFF.

Hned v následující sezóně ve druhé lize se podařilo vrchlabskému "A" mužstvu postoupit do vysněné 1.ligy. I v druhé nejvyšší soutěži se vrchlabští hokejisté neztratili a v premiérové sezóně 2007 – 2008 obsadili výbornou šestou příčku a prvním předkole PLAY-OFF vyřadili senzačně několikanásobného mistra ligy, slavnou Duklu Jihlava. Na základě výborného umístění v prvních dvou sezonách si vybojoval náš tým účast v TIP SPORT CUPU, kde mimo jiné dvakrát porazil mistra ligy Slávii Praha.

V sezoně 2010 – 2011 A tým postupuje do předkola PLAY – OFF kde celkem snadno vyřadil tým HC Berounští Medvědi a v prvním kole silně potrápil vítěze základní části 1.ligy HC Ústečtí Lvi n/L s nimiž nakonec po velkém boji prohrál 2:4 na zápasy.

Po odehraní této sezony se generální partner D+D Elektromont rozhodl, že již nadále nebude podporovat klub HC Vrchlabí s.r.o. a prvoligovou licenci nabídl k prodeji, kterou koupil HC Písek.

V červnu 2011 vznikl nový hokejový oddíl pod názvem HC Stadion Vrchlabí s.r.o.,který i nadále bude provozovat všechna mládežnická mužstva včetně A týmu mužů zařazeného do 1. krajské ligy.

Mezi velký úspěch vrchlabského hokeje lze zařadit zkvalitnění soutěží mládežnických kategorií. V roce 2007 vznikl nový hokejový klub, občanské sdružení HC Krkonoše, který sdružuje hokejovou mládež klubů Vrchlabí a Trutnova. V současné době má celkem 11 mužstev z niž 5. až 8. třída hraje od sezony 2007 – 2008 žákovskou ligu. (nejvyšší soutěž v ČR).

Mladší dorost po získání přeborníka královéhradeckého kraje v sezoně 2009 – 2010 hraje druhým rokem v lize dorostu ČR ( druhá nejvyšší celostátní soutěž ). Junioři získali v posledních čtyřech sezonách třikrát titul přeborníka kraje a po úspěšném vystoupení v kvalifikaci budou v nastávající sezoně působit stejně jako mladší dorostenci v lize ČR.

Rádi bychom touto cestou poděkovali Městu Vrchlabí za finanční podporu kterou významně podporuje zvláště rozvoj mládežnického hokeje. Děkujeme také našim sponzorům za finanční a materiální pomoc a všem, kteří nám pomáhají a fandí.