V září 2009 vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
30.9.Vrchlabí poprvé v nové sezóně doma prohráloVRC - JIH 1:2, 6.kolo | Jan Pečeňák, Patrik Huber6. kolo první národní ligy svedlo k souboji Vrchlabí a Jihlavu. Utkání hrané ve vrchlabské Elektromont Aréně mělo zajímavý průběh. Po dvou třetinách svítil na tabuli stav 0:0, rozhodnutí přinesla až třetina poslední. V té se podařilo Dukle hned v úvodu vsítit dvě branky. Vrchlabí si sice vytvořilo velký tlak, z něhož ale dokázalo vyprodukovat pouze jednu branku.
27.9.V Chomutově rozhodla třetí třetina, Vrchlabí body nevezeCHM - VRC 4:2, 5.kolo | Pavel Kadeřábek, Patrik HuberVrchlabí jelo na led prvního Chomutova s odhodláním přivést nějaký ten bod. Domácí sice vyhráli první třetinu, nicméně ta druhá byla v režii horalů, jež po brankách Bendíka a Zímy odcházeli do poslední části s náskokem jedné branky. Ovšem chomutovští hokejisté v rozmezí 9. minut dokázali vsítit tři branky, načež už naši hokejisté nedokázali najít odpověď.
27.9.Mladší dorost po předchozí výhře opět poznává hořkost porážkyZNS - KRK 3:0, 5.kolo | Patrik HuberMladíci z hor chtěli navázat ve Žďáru nad Sázavou na předchozí dvě utkání, kdy se jim podařilo bodovat, nicméně tentokrát to na body nestačilo. Domácím se podařilo v první části vsítit dva slepené góly, které nalomily psychiku Krkonošských, kteří se naopak ke střelbě příliš nedostávali. Když už se k nějaké šanci dostali, brankou neskončila. Hokejistům Žďáru, kteří byli po celé utkání velmi aktivní, byla odměnou branka v druhé třetině, čímž zvýšili svůj náskok už na 3:0. Hosté již neměli síly s utkáním cokoli udělat.
27.9.„Je škoda, že se vedení neudrželo,“ říká vrchlabský útočník Jan ČalounCHM - VRC 4:2, 5.kolo | Helena HadvičákováHokejisté Chomutova a Vrchlabí mají za sebou páté kolo první hokejové ligy. Ačkoliv svěřenci Radima Rulíka poprvé v sezóně prohrávali, dokázali nepříznivý stav zvrátit a slavit další vítězství. Hosté tak neudrželi nadějný stav, což je pochopitelně v konečném součtu mrzelo. „Je škoda, že se vedení neudrželo,“ nechal se slyšet bezprostředně po utkání zkušený útočník Jan Čaloun.
27.9.Dalším soupeřem bude jihlavská DuklaVRC - JIH 1:2, 6.kolo | Jan PečeňákPo prohraném utkání v Chomutově čeká naše hráče soused v tabulce, jihlavská Dukla. Ta v minulém kole porazila na domácím ledě Havířov a po dvou prohraných utkáních si zvedla sebevědomí. Obě mužstva okupují příčky v horním patře tabulky, proto se můžeme těšit na kvalitní hokejové představení. V loňské sezóně tomu tak rozhodně bylo. Zápas mezi Vrchlabím a Jihlavou začíná ve středu 30.9. v 18:00.
27.9.Fanklub pořádá výjezd do Havlíčkova BroduJan PečeňákDalší prvoligový souboj čeká naše hokejisty v Havlíčkově Brodě s místním Rebelem. Jelikož se jedná o zápas, který bývá poměrně hojně navštěvován vrchlabskými fanoušky, pořádá fanklub další výjezd Fanbusem.
27.9.Patrik Flašar: „Nálada v kabině se projeví i na ledě.“Jana PoskerováNa roční hostování přišel z vítkovického klubu obránce Patrik Flašar. V Ostravě nastupoval naposledy za juniory, pak byl v Prostějově a má za sebou také zahraniční angažmá. Jako všichni sportovci i on považuje za svůj největší koníček sport obecně a mimo hokeje je to pak fotbal a tenis. V sezóně, pokud netrénuje, tráví čas u počítače a nechybí ani přítelkyně.
27.9.První bodová ztráta sedmáků přišla v PrazeLET - KRK 7:1, 4.kolo | Petr Srnský, Daniel HavelkaUtkání v Praze mělo pro naše hokejisty katastrofální úvod. Během prvních čtyř minut svítilo na časomíře skóre 3:0 pro domácí Letce. Poté hosté hru zlepšili, ale ani po několika brejcích se jim branku vstřelit nepodařilo. Čestný úspěch se podařil našemu celku zaznamenat až deset minut před koncem, když se trefil po přihrávce Věříše Tatar.
24.9.Sedmáci vyhráli i třetí zápas v řadě a ještě neztratili ani bodKRK - KOB 14:5, 3.kolo | Daniel HavelkaZačátek utkání se našim hráčům nepovedl. Po první polovině úvodní třetiny se naši hráči zvedli, začali rychleji bruslit a tím svého soupeře přehrávat. Na brankáře Kobry začala létat jedna střela za druhou, což se projevilo na skóre druhé a třetí třetiny. V dalším utkání prověří naše hráče Letci z Letňan. Utkání se hraje v sobotu v Praze.
24.9.Vrchlabí zajíždí na led dosud neporaženého ChomutovaCHM - VRC 4:2, 5.kolo | Jan PečeňákOd porážky v Olomouci hned v prvním kole si náš tým připsal v následujících zápasech pokaždé vítězství a to ho zařadilo na aktuálně 5. místo. Na nejvyšší příčce se zatím vyhřívá náš sobotní soupeř KLH Chomutov, který v dosavadním průběhu ještě nepoznal hořkost porážky. Navíc Vrchlabí na ledě severočeského týmu ještě nezískalo ani jeden bod. Skončí tentokrát vítězná série Chomutova a nebo bude pokračovat? To se dozvíme po skončení utkání, které začíná v chomutovské ČEZ Aréně 26.9. v 17:30.
24.9.„Jsme silný tým“, říká Radovan BieglJan PečeňákV nedávné době jste měli možnost položit otázku nové posile Vrchlabí, ostřílenému brankáři Radovanu Bieglovi. Odpovědi na Vaše dotazy naleznete zde. Zjistíte, který z vrchlabských hokejistů má nejtvrdší střelu, na které angažmá nejraději vzpomíná, jaké je jeho nejoblíbenější pivo a také to, jak se mu u nás ve Vrchlabí líbí.
23.9.Vrchlabí opět otočilo zápas ve třetí třetiněVRC - ZNO 2:1, 4.kolo | Jan PečeňákPo vítězství v Chrudimi se tentokrát naše mužstvo utkalo na domácím ledě s Orly ze Znojma. První branka padla až po polovině utkání a hosté se dostali do vedení. Domácí však ve třetí třetině napodobili svůj výkon z Chrudimi a stav utkání otočili. Vítěznou branku si pět minut před koncem připsal na své konto Jan Čaloun. Vrchlabí tak vybojovalo třetí výhru v řadě a další má šanci přidat v sobotním utkání na ledě Chomutova.
23.9.„Zavřel jsem oči a bylo to," komentuje Láďa Gengel svoji brankuVRC - ZNO 2:1, 4.kolo | Jana PoskerováZnojemští orli vlétli na vrchlabský led s cílem odvézt na jih cenné body. Po prvních dvou třetinách byl stav 1:0 pro hosty, ovšem třetí třetinu plně ovládl domácí tým a Znojmu nedal šanci. Body za vítězství zůstávají tedy ve Vrchlabí. Zápas pro náš web zhodnotili střelci vrchlabských branek Ladislav Gengel a Jan Čaloun.
21.9.HokejPortal.cz volá: Fanoušci všech klubů, spojte se!RedakceÚspěch v novém ročníku soutěže je pro klub tou hlavní motivací. Vedoucí osoby managementu, spolu s trenéry, hledají optimální řešení, jak vytvořit onen nejlépe fungující celek, jenž bude přinášet ta tolik toužebná vítězství. Oči fanouška jsou jedním z nejdůležitějších ústředních orgánů, které rozhodují o zúročení potenciálu svých oblíbenců a vynáší klíčový ortel. Podobnou cestou se vydává i sportovní projekt HokejPortal.cz.
20.9.Do Vrchlabí přilétnou znojemští OrliVRC - ZNO 2:1, 4.kolo | Jan PečeňákPo těsné výhře v Chrudimi se tentokrát vrchlabský tým utká na domácím ledě s nováčkem 1.ligy ze Znojma, který v minulém kole podlehl na domácím ledě Havířovu. Tým Orlů se ve druhé nejvyšší soutěži představuje po deseti letech, když v předchozích sezónách patřil neodmyslitelně do extraligy. Utkání mezi šestým a osmým týmem tabulky se koná v Elektromont Aréně ve středu 23.9. od 18:00.
19.9.Vrchlabí vybojovalo tři body v ChrudimiCHR - VRC 1:2, 3.kolo | Petr Dejnožka, Jan PečeňákDomácí hráči se v první třetině ujali vedení, které si dokázali udržet až do 46. minuty, kdy vyrovnal Andres. Tlak Vrchlabí i nadále pokračoval a o dvě minuty později strhl vedení na stranu hostů Kamil Tvrdek. Jak se později ukázalo, byla to branka vítězná. Šanci na zisk dalších bodů do prvoligové tabulky budou mít naši hráči ve středu 23.9., kdy od 18:00 přivítají na domácím ledě Orly ze Znojma.
17.9.„Novou generaci si musíme vychovat,“ říká Petr SrnskýJana PoskerováO mládežnickém hokeji jsme se bavili s panem Petrem Srnským. S dětmi pracuje jako trenér od roku 1998, nyní rok ve funkci manažera mládeže. Děti jsou rozděleny do deseti kategorií dle věku, nejmladší hráči začínají ve věku čtyř let, nábory se provádějí už ve školkách. V současné době hraje za mládež cca 150 dětí. Počty se mění každý rok, mladších většinou přibývá, někteří starší upřednostní jiné zájmy a s hokejem skončí. Tréninky u těch nejmenších bývají třikrát týdně, žákovská liga 4x týdně. Navíc klub má navázanou spolupráci se ZŠ nám. Míru, kde kluci mají v rámci zařazení do sportovních tříd, více hodin tělocviku. Sezóna začíná v srpnu a končí v březnu, následuje měsíc volno a poté začínáme s letní přípravou, přerušenou měsíčním prázdninovým volnem.
17.9.Získá Vrchlabí první body na cizím kluzišti?CHR - VRC 1:2, 3.kolo | Jan PečeňákPo domácí výhře nad nováčkem z Tábora zajíždí tentokrát naši hokejisté do Chrudimi. Bude se jednat již o třetí vzájemné utkání během uplynulého měsíce, protože Chrudim byla dvakrát soupeřem Vrchlabí v přípravě. Tentokrát však utkání bude mít úplně jiný náboj. Souboj s východočeským rivalem se koná v sobotu 19.9. od 18:00 na chrudimském zimním stadionu.
16.9.Vrchlabí po boji zdolalo TáborVRC - TAB 4:3, 2.kolo | Jan Pečeňák, Jana PoskerováV prvním domácím utkání v nové sezóně 1.ligy zavítal do Elektromont Arény nováček z Tábora. V průběhu zápasu se vrchlabští dostali dvakrát do vedení, ale hosté pokaždé dokázali vyrovnat. Když už to vypadalo, že se diváci dočkají prodloužení a případných nájezdů, tak se přesně trefil Radek Hubáček a rozhodl o výhře domácího mužstva. K dalšímu zápasu zajíždí Vrchlabí do Chrudimi, kde se v sobotu od 18:00 utká o další body do prvoligové tabulky.
16.9.Aleš Vála:„Zápas jsme měli mít pod kontrolou."VRC - TAB 4:3, 2.kolo | Jana PoskerováPrvní body za výhru si hokejisté Vrchlabí připsali na domácím ledě. Nedá se ovšem říct, že se jednalo o jednoduchý zápas. Soupeř bojoval a průběh vyrovnaného zápasu spěl k prodloužení. O výhře nakonec rozhodl Radek Hubáček. O zhodnocení zápasu jsme požádali střelce prvního gólu.