V únoru 2010 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
1.2.Představení nových hráčůJan PečeňákHned tři nové tváře se mohou objevit v dresu Vrchlabí po skončení přestupního termínu. Na hostování zde bude působit útočník Marek Čurilla z Kladna. Ze stejného mužstva má do Vrchlabí vyřízené střídavé starty forvard Tomáš Horna. Na střídavé starty bude připraven pomoci brankář Michal Valent z Mladé Boleslavi. Ten však zasáhne do hry pouze v případě zranění či jiného problému našich gólmanů.
3.2.Z Benátek s prohrou rozdílem tří branekBEN - VRC 4:1, 45.kolo | Tomáš Nejedlo, Patrik HuberVelmi důležitý zápas v boji o play-off sehráli vrchlabští hokejisté na půdě o příčku lépe v tabulce postavených Benátek nad Jizerou. Hokejisté z hor utkání nezvládli a ztroskotali na již známém problému, jenž je provází celou letošní sezonou - koncovka. Benátečtí zcela ovládli vývoj zápasu a vedli až 4:0, v poslední minutě jen korigoval výsledek dobrou střelou Vála a dal mu tak konečnou podobu 4:1. V posledním kole základní části přivítáme v Elektromont aréně Beroun, bude to přímý souboj o postup do play-off, či pokračování v soutěži zápasy v play-out.
4.2.Rozhodne zápas s BerounemVRC - BER 4:3, 46.kolo | Jan PečeňákPoslední zápas základní části slibuje velké drama. Předzápasová matematika totiž hovoří jasně, v případě jakéhokoliv bodového zisku postupuje do play off Vrchlabí. Pakliže domácí celek v základní hrací době prohraje, jde do bojů o titul Beroun. Utkání mezi domácím Vrchlabím a hosty z Berouna startuje v Elektromont aréně v sobotu 6. února od 18:00.
6.2.Neuvěřitelné! Postup Vrchlabí do play-off vystřelil 15 vteřin před koncem GengelVRC - BER 4:3, 46.kolo | Radek BarkmanTakový zápas vrchlabské publikum už dlouho nepamatuje. Účast ve vyřazovacích bojích totiž plně závisela od zápasu s Berounem. Zatímco domácí si mohli dovolit jakýkoliv bodový zisk, Medvědům by úspěch zajistila pouze výhra. K té nakonec Beroun nebyl vůbec daleko. Vrchlabí si sice vypracovalo poměrně rychle dvoubrankový náskok, ten ovšem hosté ve druhé třetině ztenčili na polovinu a ve třetím dějství dokonce otočili skóre ve svůj prospěch. V závěrečné power-play ale střelu Chmelíře dorazil za Přikryla hrdina dne Ladislav Gengel a zajistil tak horalům kýžený bod. V následném prodloužení pak rozhodl vrchlabský Čurilla.
7.2.Pouhých 15 vteřin od bažinyVRC - BER 4:3, 46.kolo | Jana PoskerováDobrý start posledního zápasu základní části vydržel celku Vrchlabí do dvanácté minuty třetí třetiny, tam soupeř z Berouna vyrovnal a posléze se dostal do vedení. Poslední dvě minuty zápasu vládla na střídačce hostů velice dobrá nálada. Úsměv ze rtů jim ovšem v čase 59:45 smazal vrchlabský kapitán Láďa Gengel. Na postup do play-off stačil domácím jeden bod a ten byl. V prodloužení bodový zisk už jen potvrdil Marek Čurilla.
7.2.V předkole se Vrchlabí utká s TřebíčíJan PečeňákPo skončení nervy drásajícího souboje s Berounem bylo jasné, že v předkole play off čeká naše hokejisty celek Horácké Slavie Třebíč. S tou se naše mužstvo v letošním ročníku utkalo dvakrát. První utkání zvládli lépe Vrchlabští, kteří zvítězili na nájezdy 4:3. Naopak odveta v Elektromont aréně se lépe vydařila hostům, když vyhráli 8:4. Osmifinálová série slibuje minimálně další tři vzájemná utkání.
8.2.Starší dorost a junioři postupují do play offJan PečeňákUplynulý víkend byl poměrně úspěšný i pro naše mládežnické celky, když junioři a dorostenci obsadili v tabulce druhé resp. třetí místo a probojovali se tak do vyřazovacích bojů. Předposlední zápasy sezóny odehráli žáci druhých, třetích a čtvrtých tříd.
9.2.Play-off je tady!Jan HanušDěkujeme za dosavadní podporu fanouškům a partnerům HC Vrchlabí a dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na nastávající zápasy play-off.
10.2.Jindřich Setikovský: Bez sportu bych nemohl býtJana PoskerováOd počátku ledna působí na pozici asistenta trenéra Jindřich Setikovský. Do Vrchlabí přišel po angažmá z Berouna, kde nejdříve působil jako trenér, ale poté, co se Beroun stal farmou Sparty, přešel k mládeži. Má za sebou kariéru hokejového obránce v Plzni, Sokolově, Mladé Boleslavi, v Milevsku, stejně jako zkušenosti ze zahraničí a to z Německa. Po ukončení sportovního angažmá se vrhl na trénování. Nejvíce je spjat z Plzní, ze které také pochází. Působil také v Brně, v Ústí a v Šumperku, se kterým dvakrát vybojoval postup do první ligy. Loňskou sezónu působil v Berouně.
11.2.Vyřazovací boje startují dvojzápasem v TřebíčiTRE - VRC 4:2, 0.kolo | Jan PečeňákVrchlabí se na poslední chvíli prokousalo do play off a tak se mohlo začít těšit na prvního soupeře. Tím bude pátý tým tabulky SK Horácká Slavia Třebíč. Série hraná na tři vítězné zápasy začíná na ledě našeho soupeře, kde se uskuteční dva souboje. První z nich se odehraje v pátek 12.2. od 17:30 a ten druhý o den později, taktéž se začátkem v 17:30.
12.2.První zápas v Třebíči nevyšelTRE - VRC 4:2, 0.kolo | Michal MartochV R C H L A B I - Vrchlabští hokejisté se sice dostali hned ve dvaadvacáté vteřině zásluhou Rusnáka do vedení, Třebíčští ale dokázali dvěma brankami průběh utkání otočit. Na 2:2 vyrovnával necelé tři minuty před koncem druhé třetiny Gengel, pět vteřin před sirénou ale skóroval od modré Kempný. Třebíč pak přidala v závěrečné dvacetiminutovce čtvrtou branku, Vrchlabí se už střelecky neprosadilo, a proto prohrává v sérii 1:0.
13.2.Druhý zápas v Třebíči rozhodl v polovině prodloužení BendíkTRE - VRC 2:3, 0.kolo | Jan Pečeňák, Jan HanušDruhé utkání předkola play-off se pro Vrchlabí nevyvíjel nejlépe, neboť ve druhé třetině dvakrát inkasovali, ovšem ve třetí části nejdříve snížil Kubeš a v 58. minutě vyrovnal Gengel. Utkání tak dospělo do prodloužení, které rozhodl ve prospěch Vrchlabí Bendík. Vrchlabí tak proti Třebíči nastoupí v pondělí i v úterý za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.
14.2.Play-off pokračuje v pondělí i v úterýVRC - TRE 3:4, 0.kolo | Jan HanušPředkolo play-off je v plném proudu a bude pokračovat v pondělí a úterý ve vrchlabské D&D Elektromont Aréně třetím a čtvrtým zápasem. Pokud tyto dva zápasy neurčí vítěze série hrané na tři vítězství, rozhodne se ve čtvrtek v rozhodujícím pátém zápase na ledě Třebíče.
15.2.Vrchlabí v sérii s Třebíčí opět prohráváVRC - TRE 3:4, 0.kolo | Michal Sobotka, Jan PečeňákTřetí utkání předkola play off, které se odehrálo v Elektromont aréně, dopadlo lépe pro hosty z Třebíče. Hokejisté Horácké Slavie rozhodli o své výhře a zisku druhého bodu v poslední části hry, kdy získali dvoubrankový náskok, na který již vrchlabští hráči nedokázali odpovědět. Čtvrtý zápas se odehraje na ledě Vrchlabí již v úterý 16.2. od 18:00.
15.2.Stanislav Procházka: Bez střel nemůžeme zvedat ruce nad hlavuVRC - TRE 3:4, 0.kolo | Jana PoskerováTřetí zápas s Třebíčí neskončil pro domácí dobře. Stav série je 2:1 pro hokejisty z Vysočiny. Po hokejové stránce šlo o kvalitní utkání. Střely na bránu byly také na obou stranách, ale bohužel pro vrchlabské, čtyřikrát lovil puk ze svatyně Ševčík, domácí dostali puk za záda třebíčského gólmana pouze třikrát. Domácí publikum mohlo na konci třetí třetiny doufat v hatrick Štefana Rusnáka, ale ani v power-play se nepovedlo vyrovnat. Celou sezónu má vrchlabský tým stejný problém - koncovka.
16.2.Vrchlabí si vynutilo rozhodující pátý zápasVRC - TRE 1:0, 0.kolo | Michal Sobotka, Jan PečeňákDomácí hokejisté museli za každou cenu vyhrát, aby mohli pomýšlet na postup do čtvrfinále. Důležité utkání nakonec rozhodla jediná branka, která padla z hole Lukáše Chmelíře. Znamená to tedy, že Vrchlabí čeká ještě jeden osmifinálový zápas. Ten se uskuteční na ledě Třebíče ve čtvrtek 18.2. od 17:30.
16.2.Je vyrovnánoVRC - TRE 1:0, 0.kolo | Jana PoskerováPřání třebíčských hokejistů zůstalo nevyslyšeno, ve Vrchlabí dokázali vybojovat výhru pouze jednou. Čtvrtý zápas série vyhráli domácí a tak se stav opět vyrovnal. O dalším postupu rozhodne čtvrteční zápas, který se vrací zpět do Třebíče. O vyrovnání série rozhodl jeden jediný gól, jehož autorem je vrchlabský obránce Lukáš Chmelíř. Konto domácího gólmana zůstalo čisté.
17.2.Vrchlabí bude bojovat o postup v TřebíčiTRE - VRC 3:2, 0.kolo | Jan PečeňákČtyři vzájemné zápasy v předkole play off mezi Vrchlabím a Třebíčí o postupujícím do čtvrtfinále nerozhodly a tak musí na řadu přijít pátý zápas, který již pošle jeden celek mezi osm nejlepších týmů první ligy. Zda to bude naše mužstvo, či se bude radovat Horácká Slavia, to se dozvíme po skončení zápasu, který se uskuteční na zimním stadionu v Třebíči 18. 2. od 17:30.
17.2.Shrnutí víkendových zápasů mládeže - 6. týdenJan PečeňákPrvní zápasy play off odehráli junioři a starší dorostenci. Hráči obou týmů své soupeře porazili a slavili postup do dalších bojů. Junioři postoupili do semifinále a dorostenci do finále. Dařilo se také hráčům 5.-8. tříd. Naši nejmladší hokejisté již sehráli poslední zápasy letošní sezóny.
18.2.Vrchlabí padlo v Třebíči až v šesté sérii nájezdůTRE - VRC 3:2, 0.kolo | Lukáš RousekV R C H L A B Í - Rozhodující pátý zápas osmifinále rozhodovaly až nájezdy. Vrchlabí dlouho vedlo, ale v polovině třetí třetiny inkasovalo dvě rychlé branky. Prodloužení si vynutil Radek Hubáček 18 sekund před koncem. V nájezdech byla šťastnější Třebíč. Vrchlabským tak sezóna končí.