HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Třebechovice - Vrchlabí 4:1

Vítězné tažení Stadionu přerušily Třebechovice

11.01.2012
Vrchlabští otevřeli skóre zápasu již ve třetí minutě a domácím dlouho trvalo, než se zmohli na odpověď. Ta se jim povedla před odpískáním první třetiny. Vrchlabští poté už nedokázali skórovat, ani ve dvojnásobné přesilovce. Za to Třebechovice v posledních desetiminutách zápasu dokázali skórovat třikrát.
20.kolo, středa 11.1.2012, 18:00
Třebechovice
4:1
Petrů – Suchý, Špička – Mareček, Kostka – Stříteský, Šotola – Polák, Rejzek, Dostálek – Kudr, Branda, Hloušek – Smutný, Bohdanecký, Pišta
Biegl – Hlaváč, Mádle – Zázvorka, Houda – Provazník, Bušek – Jakubec, Kovář, Marek – Lepka, Filip M., Svoboda – Oppelt, Filip D., Blažej Ma.
Třetiny: 1:1,0:0,3:0  Branky a nahrávky:3. Marek (Kovář, Jakubec) - 20. Hloušek (Kudr), 49. Polák, 50. Pišta (Rejzek) . Rozhodčí:Samek - Průcha, Pechánek . Vyloučení:3:4 . Využití:1:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:160 . Průběh utkání:1:1, 1:1, 4:1 .
Začátek utkání se nesl v duchu velkého nasazení z obou stran a o zajímavé okamžiky před oběma brankama nebyla nouze už od prvních sekund. Nejprve domácí měli dvě příležitosti, Polák dostal kotouč do druhé vlny, ale proti Bieglovi se neprosadil a přečíslení 2 na 1 zhatila nepřesná přihrávka. Ve 2. min.se udeřilo na druhé straně. Jakubec dlouhou přihrávkou o mantinel poslal do úniku dvojici Kovář – Marek. Kovář předložil kotouč Markovi a ten nekompromisně pod břevno otevřel skóre 0:1. Přestože měly obě strany poměrně velké množství příležitostí, stav se změnil až 12 sekund před sirénou. Nedorozumění naší obrany při zpracovávání vzduchem nahozeného kotouče využil Hloušek a na dvakrát překonal Biegla.

V úvodu druhé části skvěle zasáhl Biegl proti střelci první branky domácích a nepřišel si na něho ani Rejzek při samostatném úniku. I pak bylo vrchlabskému gólmanovi poměrně horko a hra se vyrovnala až po 26. min. Signálem k tomu byl Markův nájezd, strážce domácí svatyně zázračně odehrál holí kotouč, který již padal za jeho záda. Následně se střídaly šance na obou stranách, přičemž horalé měli čím dál více navrch. Po gólech volaly střely Oppelta či Hlaváče a především blafák Martina Filipa. Petrů však byl proti a proto prostřední část skončila bez branek.

Tvrdá rána Oppelta, přečíslení Jakubce s Kovářem 2 na 1 či krásná akce zakončená střelou Svobody si o gól ve třetí třetině přímo říkaly. A jak se říká nedáš – dostaneš. Chybnou rozehrávku Hlaváče musel řešit Mádle faulem a v oslabení sice nejprve zmařil Biegl šanci nejlepšímu hráči domácích Polákovi, ale 2 sekundy před jejím skončením využil Polák chybu M. Filipa a střelou pod vyrážečku překlopil misky vah na stranu domácích. O minutu později bylo ještě hůř, když k volně nahozenému kotouči dobruslil Pišta dříve než Biegl a bylo to 3:1. Po zbytek utkání byla sice na horalech znát snaha o vyrovnání, ale herní projev již byl tak trochu křečovitý. Navíc když dostal kotouč najetý Polák na osu mezi beky a přidal další branku, bylo rozhodnuto. Na stavu již nic nezměnily šance Kováře ani střela Martina Blažeje.

Zpracováno z podkladů trenéra.

Pavel Biegl: I přes prohru je třeba kluky pochválit za to, jak se k zápasu postavili. Odehráli jsme velmi kvalitní utkání a stejně tak, jak jsme prohráli, tak jsme mohli i vyhrát. Snad to vyjde již v příštím zápase s Jaroměří.