HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Slaný 2:5

Lvi pokořili Stadion

10.03.2012
Třetí kolo kvalifikace nedopadlo pro domácí HC Stadion dobře. Zásluhou Svobody se domácí dostali do dvoubrankového vedení, ale hosté ze Slaného dokázali stav obrátit. Po vyrovnávacím gólu v čase 19:58 padla na domácí deka, ze které se až do konce zápasu nedokázali vyhrabat.
3.kolo, sobota 10.3.2012, 17:00
2:5
Slaný
Biegl (Effemberk) - Hlaváč, Provazník, Červa, Zázvorka, Bušek, Mádle, Rathouský, Marek, Mašek, Lepka, Jakubec, Svoboda, Oppelt, Jirku, Blažej, Kovář, Šrámek
Vaňous (Štěpánek) - Vyskočil, Kouřil, Alexa, Dvořák, Rousek, Spilka, Průcha, Kregl, Šelicha, Hoffmann, Jeschke, Bečvář, Černý, Kubinčák, Adaev, Frolík, Lapáček, Zuska, Novák, Banič
Třetiny: 2:2,0:1,0:2  Branky a nahrávky:16. Svoboda (Oppelt), 18. Svoboda (Marek) - 18. Průcha (Kouřil), 20. Frolík (Kregl), 30. Lapáček (Matějka), 47. Jeschke, 6. Frolík (Kregl) . Rozhodčí: Doležal - Křivohlavý - Klouda . Vyloučení: 7:8. Využití:0:0 . V oslabení:0:1 . Diváci:995 . Průběh utkání:2:2, 2:3,2:5 .
V zápase proti Lvům ze Slaného se domácímu Vrchlabí povedla asi nejlépe první třetina, až tedy na její samotný závěr. Svoboda rozbouřil DD arénu již v 10. minutě, kdy poslal Oppeltovu přihrávku za záda hostujícího golmana. Poté se oba celky přetahovaly o pásmo, domácí byli útočnější, ale své šance dokázali zpracovat až v 18. minutě, kdy Marek objel bránu, přihrál opět Svobodovi a ten puk opět poslal za záda Vaňouse. Jenže Slaný vzápětí odpovědělo. Průcha se trefil z mezikruží. V čase 19:46 šli Lvi do oslabení, které po naprosté nekoncentrovanosti domácích hráčů, skončilo golem z hole Frolíka dvě vteřiny před závěrečnou sirenou.

Do druhé třetiny sice nastoupili domácí ostře, ale jejich šance končily v bezpečí Vaňousovy lapačky, nebo šly mimo bránu. Ve 30. minutě šli hosté do vedení zásluhou nádherné střely z pravého úhlu Stanislava Lapáčka. Hosté nabídly do konce třetiny domácím dvě přesilovky, ti se ale nezmohli na útočnou akci, která by změnila výsledek.

Poslední třetinu otevřelo střelecky opět Slané a to když se v 47. minutě trefil Jeschke. Hráči Stadionu se sice pak vyhecovali k útočnějšímu hokeji, ale před branou se prosadit nedokázali. Posledním hřebíček do rakve zasadil domácím Frolík, který pět minut před koncem popáte pokořil Biegla v domácí bráně.

Jan Benda, UHK Lev Slaný: Je to jednoduché, kdybychom po první třetině prohrávali 5:0, tak by se nikdo nedivil. Vrchlabské rozhodil náš druhý gol, který jsme dali dvě vteřiny před sirenou a pak už to bylo o štěstí.My jsme měli minimum šancí, ale dokázali jsme je proměnit a to byl náš dnešní úspěch.

Pavel Biegl, HC Stadion Vrchlabí: Nejhratelnější soupeř kvalifikace a my jsme podali výkon, za který si zasloužíme prohrát. Místo toho, abychom v první třetině zápas rozhodli, tak necháme soupeře žít a poté mu vlastníma chybama umožníme vyhrát. Umřeli jsme především na proměňování šancí. Nedá se nic dělat, ve středu nás čeká Lomnice a do té doby se musíme zmobilizovat.