HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Lomnice n./P. 4:3

Lomnice vyšla na prázdno

14.03.2012
Jana Poskerová
Neskutečný zápas se odehrál ve středu na vrchlabském ledě, kde domácí Stadion hostil celek Lomnice. Oba celky předvedly hokej na velmi vysoké úrovni a potvrdili tak, proč se setkávají v bitvě o kvalifikaci do druhé ligy. Vrchlabští rozjeli modré peklo a to hlavně na neproměněné šance. Tři body si domácí tým vybojoval až v posledních třech minutách zápasu.
4.kolo, středa 14.3.2012, 18:00
4:3
HC Lomnice n./P.
Biegl (Effemberk) - Hlaváč, Provazník, Červa Zázvorka, Bušek, Mádle, Rathouský, Mašek, Kovář, Lepka, Jakubec, Filip, Svoboda, Oppelt, Jirku, Blažej, Šrámek, Marek
Skákalík (Tříška) - Bartoš, Syrovátka J., Špaček, Svoboda, Pavlas, Rudiš, Lemfeld, Martinec, Junek, Bláha, Syrovátka L., Kotas, Kocourek, Košťák, Maryška, Rutkovský, Vágenknecht
Třetiny: 3:3, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 3. Jirku (Oppelt), 7. Svoboda (Filip), 13. Svoboda (Jakubec, Filip), 58. Marek (Oppelt) - 3. Rutkovský (Lemfeld), 5. Rutkovský (Junek), 19. Junek (Lemfeld). Rozhodčí:Vokřál - Marek, Rybáček . Vyloučení:8:8 + Hlaváč 10 OT . Využití: 2:0. V oslabení:0:0 . Průběh utkání:3:3, 3:3, 4:3 .
Lomnice zavítala na vrchlabský led k odvetnému zápasu. Již v čase 2:11 se ale radovali domácí, Oppelt předložil puk nádherně před branku a Jirku z první prostřelil Skákalíka. Lomnice ale vzápětí odpověděla, domácí obránci zapoměli pokrýt před brankou Rutkovského a ten se neomylně trefuje za Bieglova záda. Hokej nabral vysoké obrátky a z ostré hry vytěžili v páté minutě hosté opět díky Rutkovskému další branku. Domácí ovšem využili následnou přesilovku, Martin Filip objel dva lomnické obránce a naservíroval puk volnému Svobodovi, který vyrovnal. V následujících minutách sehrálo Vrchlabí úspěšné oslabení, Lomnice se nedostala ke kloudné střele, zato nabídli Vrchlabí dvojnásobnou přesilovku. V chaosu před svatyní Skákalíka se nejlépe zorientoval Martin Svoboda, který poslal Vrchlabí do vedení. Což ovšem vyburcovalo Lomnici a ta v 19. minutě se štěstím vyrovnala. Po chybě Biegla, který jemnou střelu vyrazil betonem pouze před sebe, Jiří Junek doklepl kotouč za bezmocného gólmana Vrchlabí.

Ve druhé třetině se strhla neskutečná bitva o body. Oba celky hrály velmi rychlý a útočný hokej, ovšem ke smůle útočníků bez gólového zakončení. Hrdiny druhé třetiny se bezpochyby stali oba brankáři.

Třetí třetina přinesla spoustu nevyužitých šancí a infarktové stavy domácích fanoušků. Skvěle si před branou počínal Jakubec, Svoboda, Blažej, Jirků, Filip (mohli bychom vyjmenovat všechny útočníky), ale Skákalík zůstal neprůstřelný. Stejně dobře si vedl na druhé straně také Biegl. Až v 58. minutě zakončil akci 3 na 2 TOMÁŠ MAREK táhlou střelou k tyči na kterou hostující brankář nedosáhl a DD aréna se rozbouřila. Lomnice se ještě pokusila o power play, ale domácí si těsné vedení pohlídali.