HC Stadion Vrchlabí – Zápas = šedesát minut

Zápas = šedesát minut

28.11.2010
Jana Poskerová

Pokud chtějí, umějí vrchlabští hokejisté hrát hokej na vysoké úrovni, jsou ovšem zápasy, kdy by je porazili i kluci, kteří v neděli odpoledne hrají na zamrzlém rybníku. Sobotní zápas proti rivalu z Chrudimi ukázal, že by mohli mít na to, aby se pohybovali v popředí tabulky, poslední třetinou však dokázali, že jejich nynější pozice má své opodstatnění.

Vrchlabáci se dopracovali k čtyřgolovému náskoku, ale v poslední třetině nechali soupeře dotáhnout na rozdíl jediné branky: "Hra měla tempo, což nám vyhovuje a dařilo se nám i po střelecké stránce. Pak jsme vlastní lehkovážností a chybama málem zápas ztratili. Podržel nás brankář, protože soupeři chytil vyložené tutovky." To je komentář Radka Hubáčka, který si do záznamu z utkání připsal svůj první hatrick. "Na jednu stranu jsme spokojení, ale na druhou stranu jsme sami na sebe naštvaní, jak si sami sobě komplikujeme situaci. Za stavu, kdy máme jasné vítězství, začneme vymýšlet pitomosti a skoro příjdeme o jisté body," nešetří kritikou do vlastních řad úspěšný střelec, na kterého chamtivě otvírá tlamu týmová pokladna.

Vrchlabský tým v pondělí 29.11. míří do Litoměřic a ve středu 1.12. bude hostit tým z Kadaně. Pokud si je tým vědom svých chyb, dovede se z nich do těchto zápasů poučit?