HC Stadion Vrchlabí – Derby ve Vrchlabí

Derby ve Vrchlabí

26.11.2010
Jan Hanuš

Po nepovedeném zápase v Olomouci přivítáme ve Vrchlabí východočeského rivala z Chrudimi, který ve středečním domácím zápase s Hradcem Králové dvakrát neudržel vedení a nakonec v prodloužení prohrál. Předposlední východočeské derby první části první ligy začíná tradičně v 18:00 ve vrchlabské D&D Elektromont Aréně

Orlici se nedaří

Dlouhých deset kol byla družina Pavla Rohlíka na nelichotivém posledním místě prvoligové tabulky. Po první výhře nad Litoměřicemi je tam seslala šňůra jedenácti proher v řadě. Od 13. kola se výkony Orlice malinko zvedají, ale jednu dvě výhry střídají dvě prohry. Každý těžce vybojovaný bod je znát a od sedmnáctého kola nechali chrudimští nelichotivou poslední pozici jihočeskému Písku. Pouhých pět výher a pět proher v prodloužení či v nájezdech znamená zatím zisk 20 bodů a předposlední místo v prvoligové tabulce.

Východočeské derby

Sobotní zápas bude pro Chrudim druhým derby po sobě. Ve středu se v Chrudimi představil Hradec Králové. Poprvé se trefil až v 17. minutě Robert Kousal. Druhou branku přidal krátce před polovinou utkání opět Robert Kousal z trestného střílení. Hradecká chvíle přišla v polovině zápasu, nejdříve snížil Jaroslav Roubík a o necelou minutu později vyrovnal po špatné rozehrávce Chrudimi Daniel Volráb. Ještě do konce třetiny strhnul vedení na hradeckou stranu Aleš Křetínský a tak po druhé třetině vedl Hradec Králové.

Zápas se vyvíjel jak na houpačce a tak ve třetí části napřed za Orlici srovnal chrudimský rek Robert Kousal, který tak dovršil svůj hattrick, o tři minuty později, konkrétně v čase 47:27 rozjasnil tváře domácích fanoušků Jan Šeda. Ke konci zápasu nezbylo hradeckým nic jiného než vsadit vše na jednu kartu a sázka vyšla. Pouhých 27 vteřin před koncem utkání vyrovnal Aleš Křetínský a v následném prodloužení po chybě domácích získal bonusový bod pro hradecké Lukáš Chmelíř.

Letošní zápasy

Pro obě mužstva se jedná letos o třetí vzájemné střetnutí, v přípravě vyhrála Chrudim ve Vrchlabí vysoko 2:6.

K mistrovském utkání 7. kola zajížděli vrchlabští na led Chrudimi a poprvé skóroval ve 2. minutě Radek Hubáček, druhou branku vstřelil na začátku druhé části Štefan Rusnák. Za domácí snížil ve 26. minutě Tomáš Sýkora. Po faulu na Michala Bezoušku bylo nařízeno trestné střílení . Ukázkové provedení znamenalo třetí branku v chrudimské kleci a byl to, jak se později ukázalo i gól vítězný. Domácí dokázali ve 46. minutě zásluhou Jana Šedy pouze snížit na 2:3

D&D Elektromont Aréna
27.11. 18:00
HC Vrchlabí 22. kolo HC Chrudim
13. 25 b. Umístění 15. 20 b.
6 – 1 – 5 – 8 Celková bilance 5 – 0 – 5 – 11
Kamil Tvrdek 8 g.+ 9 as. Nejproduktivnější hráč Lukáš Král 6 g.+ 16 as.
Kamil Tvrdek 8 g. Nejlepší střelec Lukáš Král 6 g.
Martin Filip 10 as. Nejvíce asistencí Lukáš Král 16 as.
Michal Bezouška +3 Nejlepší hráč v +/- Jan Kolář +5
Vladislav Kubeš -9 Nejhorší hráč v +/- Marek Drtina -13
Václav Drábek 39 min. Nejtrestanější hráč Tomáš Blažek 34 min.

21. kolo HC Chrudim - HC VCES Hradec Králové 4:5 pp

HC Vrchlabí: Koutský – Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Drábek V., Zukal, Hanzl, Čížek – Tvrdek, Filip, Rusnák – Zíma, Gajovský, Látal – Urban, Hubáček, Beck – Bezouška, Bláha, Drábek J.

HC Chrudim: Landsman - Zdráhal, Mocek, Toužimský, Jaroměřský, Drtina, Kobela, Kolář, Žák - Fořt, Král, Kaut - Klejna, Cetkovský, Semorád - Sýkora, Blažek, Šeda - Kousal, Kubišta, Goiš

Pod Krkonošemi bude řídit zápas pan František Kalivoda z Prahy, na čarách bude růže mezi trním Zuzana Arazimová z Veleně a pan Jiří Svoboda z Prahy.