HC Stadion Vrchlabí – Přestřelka nováčků skončila triumfem Vrchlabí

Přestřelka nováčků skončila triumfem Vrchlabí

30.01.2008
Petr Vychopeň

M o s t – Je za námi 40. kolo první hokejové ligy a s ním i duel Mostu s Vrchlabím, tedy dvou mančaftů, které okusují chlebíček naší druhé nejvyšší soutěže prvním rokem. Mírným favoritem byl hostující celek Vrchlabských, jenže papírové předpoklady jsou jedna věc a samotné dějství na kluzišti druhá. Sečteno podtrženo vidělo obecenstvo napínavé klání až do závěrečného klaksonu. Pojďme popořadě. První část byla galakoncertem vrchlabského Petra Přeučila, autora dvou a za prvních dvacet minut jediných branek. Když na něj z počátku druhé třetiny navázal i Beck, body se Mostu na míle vzdálily. Domácí svůj krám ovšem nesbalili a po celý zápas skóre urputně dotahovali. Nakonec ale můžeme konstatovat, že si vybrali přece jenom onu kratší stranu provazu. Konečný výsledek tak hovoří ve prospěch Vrchlabí a to v poměru 5:4.