HC Stadion Vrchlabí – Budou body s Mostem i počtvrté?
Preview k zápasu

Budou body s Mostem i počtvrté?

29.01.2008
Jan Hanuš

K utkání 40. kola první hokejové ligy zajíždějí vrchlabští hokejisté na severozápad Čech, kde se naposled v základní části utkají nováčci soutěže. Zatímco tým HC Vrchlabí si sobotní vítěznou přestřelkou s Chomutovem zařídil jistotu předkola play-off, hráčům Mostu se prohrou v Kadani stále více vzdaluje šance na předkolo play-off a pravděpodobně je nemine účast v nevyzpytatelných bojích o záchranu v první lize.

Lednová mizérie Mostu

Severočeši mají na svém kontě 43 body, což stačí na 7. místo skupiny západ. Cílem Mostu je záchrana prvoligové příslušnosti a k té mají zatím nakročeno nejlépe ze všech čtyř celků umístěných na 7. a 8. místě obou skupin. Aktuální forma týmu však není pro mostecké fanoušky radostná. Most v novém kalendářním roce pětkrát odešel z ledu poražen. Největší ztrátou je zřejmě prohra v domácím duelu s Berounem a minulý zápas s Kadaní. Na druhou stranu dokázal Most doma přetlačit na nájezdy Hradec Králové a porazit Rebely. HC Most přišel posílit Milan Antoše, který po odchodu z Ústí podepsal v Mostě smlouvu do konce sezóny. V mosteckém dresu je teď také sedmatřicetiletý obránce Martin Nosek který letos odehrál 7 zápasů za Vrchlabí. Neuspokojivé výsledky Mostu stály za změnou trenéra, když Ladislava Koldu nahradil v průběhu sezóny Jan Peroutka.

SK Kadaň – HC SK Most 4:2

První branka v minulém zápase našeho soupeře padla v čase 2:26. Polanský nahodil z mezikruží na branku a pro Jakuba Bauera nebyl problém dorazit, 1:0. Domácí se z vedení dlouho neradovali, v čase 5:45 z trestného střílení vyrovnalPetr Martínek. Na začátku 16. minuty ujel v oslabení Martin Zaťovič a poslal Mostecké do vedení. Ovšem Kadaň stačila ještě do sirény vyrovnat, postaral se o to v 19. minutě v přesilovce Zbyněk Spitzer. Ve druhé části padla pouze jedna branka, ve 27. minutě přerušil rozehrávku Baníku Milan Buďa a pohotovou střelou poslal kadaň do vedení. Ve třetí části hry se snažil Most o vyrovnání, ale bez úspěchu, ke konci zápasu Mostu nezbývalo nic jiného, než vsadit vše na jedinou kartu a odvolat brankáře. K žádnému tlaku ze strany Baníku nedošlo, Kadaň navíc pojistila vítězství, v čase 59:50 na konečných 4:2 Milan Buďa.

HC Vrchlabí – HC Most 3:1

Po šancích na obou stranách skončila první třetina bez branek a tak se prvního gólu diváci dočkali v 26. minutě, od modré vypálil Kaltenböck a šikovnou tečí před brankou poslal hosty do vedení Lukáš Bednařík. 0:1. Domácím nepomohla ani téměř dvouminutová přesilovka 5 na 3, ale i díky skvělému Zikmundovi v brance se Most ubránil. Vrchlabí vyrovnalo až ve 34. minutě, Matějíček zachytil mosteckou rozehrávku z vlastního obranného pásma, vrátil puk před branku, kde ho pohotově přizvednul Richard Rapač a srovnal na 1:1. Tlakem zahájili domácí hokejisté i poslední třetinu a mostecké držel v těchto fázích hry nad vodou pozorný gólman Zikmund. Ve 45. minutě Hruška našel před Zikmundem nekrytého Milana Plodka, který do jeho přihrávky pouze vložil hůl a usměrnil tak puk k tyči za hostujícího gólmana 2:1. I v dalších minutách si domácí hráči udržovali mírnou převahu, kterou dokázali využít v 51. minutě, kdy Richard Rapač vystihnul nepřesnou mosteckou rozehrávku a v sólovém nájezdu překonal blafákem Zikmunda 3:1.

Zimní stadion Most
30.1. 17:30
SK HC Baník Most 40. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
7. 43 b. Umístění 4. 60 b.
12 – 2 – 3 – 22 Celková bilance 17 – 3 – 3 – 16
Petr Míka 8 g. + 10 as.
Kamil Koláček 5g. + 13 as.
Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 17 g.+ 16 as.
Petr Míka
Pavel Metlička
oba 8 g.
Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 17 g.
Kamil Koláček 13 as. Nejvíce asistencí Kamil Tvrdek
Rok Pajič
Ladislav Gengel
všichni 16 as.
David Pojkar +1 Nejlepší hráč v +/- Martin Rýgl +14
Pavel Metlička -15 Nejhorší hráč v +/- Petr Hrach -7
Petr Martínek 110 min. Nejtrestanější hráč Petr Přeučil 130 min.
Martin Volke 2,72

38. kolo HC Most - HC Rebel Havlíčkův Brod 4:1
39. kolo SK Kadaň - HC Most 4:2

Sestavy z posledního kola

Vrchlabí doma přestřílelo Chomutov v sestavě: Hylák - Vála, Matějíček, Chaloupka, Bendík, Volek, Hrach, Vomela, Rýgl - Gengel, Brynecký, Beck, Horčička, Kříž, Plodek, Nevyhoštěný, Přeučil, Jech, Kováč, Hruška

Most nestačil na Kadaň se sestavou: Volke - Martínek, Kocek, Szakal, Nosek, Stříteský, Charousek, Kaltenböck, Suchánek, Urban, Koláček, Bednařík, Zaťovič, Mika, Kudrna, Oliverius, Gergel, Antoš, Nekvinda, Nedrda, Metlička

Rozhodčí

Do Mostu přijede pískat trojice plzeňských rozhodčích. Jako hlavní se představí pan Vladimír Šindler, na čarách mu budou pomáhat pánové David Jelínek a David Šmíd.