HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ústí n. L. 7:2

Zápas se vším všudy. HC Stadion bere vítězství nad ústeckým Slovanem

04.01.2024
Diváci dnešního zápasu odcházeli ze zimního stadionu určitě spokojeni. Pomalejší rozjezd v první třetině, kdy padla pouze jedna branka, a to navíc do vrchlabské sítě, vystřídalo spousta akcí, a to nejen gólových. Třetí část jich přinesla hned pět a konec utkání doprovodilo několik bitek. HC Stadion tak prodlužuje sérii výher.
27.kolo, čtvrtek 4.1.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
7:2
Ústecký Slovan s.r.o.
Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Perička, Bendík (A), Kynčl, Kozák, Boukal – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Moník, T. Bláha (A), Tatar – Jirků, Matějček, Cerman. Trenér: David Chalupa
Klika (32. Stahl) – Amirov, Gottfried, L. Sýkora, Funk, Trefný (C), Popela, Eklund – M. Simon, Bernat, M. Dubský – Anosov, Kloz, Rudovský (A) – M. Bláha II, Huovinen, Kuchynka – Yailov, Špaček, Nedoma. Trenér: Miroslav Kanis
Třetiny: 0:1, 3:0, 4:1  Branky a nahrávky: 22. Krsek (D. Chalupa), 28. Kastner (Chrtek, P. Urban), 32. Jirků (P. Urban), 49. Chrtek (P. Urban, Kastner), 50. Tatar (Matějček, Kynčl), 55. Krsek, 57. Chrtek (Kynčl, Matějček) – 17. Kloz (Popela, Trefný), 53. L. Sýkora (Kloz). Rozhodčí: Battěk – Kučera, Pěkný. Vyloučení: 8:9, navíc Chrtek (VRC) 5 min. a do konce utkání, Jirků (VRC) 5 min. - Yailov (UNL) 5 min. a do konce utkání, Amirov (UNL) 5 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 731. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 7:2.

Úvodní buly sice získalo Ústí, ale první nebezpečnou střelu vyslal Krsek hned v 1. minutě. O chvíli později to byl Tatar, který si na Kliku vyjel po pravé straně. V 7. minutě přišlo první vyloučen na hostující straně, Amirov ale vyhodil puk až k Vackovi. Přesilová hra se HC Stadionu nedařilo, a nakonec Slovan přežil bez úhony. V 10. minutě přišlo nahození od domácího Kastnera, které ještě tečoval Šlaicher, ale pouze do Kliky. O chvíli později došlo k vyloučení také na domácí straně. Slovan se ale k žádné velké akci nedostal, Vrchlabí v plném počtu naopak vyrazilo do akce. Abraham trefil pouze Kliku. Ústí se prosadilo v čase 16:07, kdy puk tečoval Jan KLOZ po nahození od Popely. Další branku mohl přidat Bernat, ale trefil pouze Vackovu vyrážečku. Do konce třetiny již gól nepadl.

Bertat byl aktivní také na začátku druhé části. Bohužel pro Slovan to ale byl HC Stadion, kdo skóroval. V čase 21:05 se trefil FIlip KRSEK, kterému přihrával Chalupa. O chvilku později měl puk Bláha, ale Vacka nepřekvapil. Na druhou stranu se řítil Matějček, ale Kliku nepřekonal. Ve 24. minutě měl Vacek znovu hodně práce, Simon se dostal k puku po špatné rozehrávce Vrchlabí. Kuchynka pak střílel z pravého kruhu, ale jen do lapačky brankáře. Ve 28. minutě byl vyloučen hostující Bernat, a HC Stadion přesilovou hru využil na maximum. V čase 27:37 přidal druhou branku Lukáš KASTNER ve spolupráci s Chrtkem. Bohužel si Vrchlabí zkomplikovalo situaci vyloučením Jirků. Oslabení ale domácí zvládli na jedničku. A podařilo se jim odskočit dokonce o dvě branky. V čase 31:58 si cestičku ke gólu našel vyloučený Adam JIRKŮ. Poté ze hřiště odešel Klika, kterého nahradil Stahl. Ve 36. minutě ho málem překonal Bendík, ale gólman se stihl přesunout. Další šanci dostalo Vrchlabí ve 37. minutě po vyloučení hostujícího hráče. Dlouho to ale netrvalo, protože došlo k současnému vyloučení Urbana a Amirova. Do konce druhé části se ale nic zásadního nestalo.

Třetí třetina nezačala žádnou velkou akcí, na obou stranách se hráči drželi spíše zkrátka. Větší příležitost přišla pro domácí až v 46. minutě, ale Krsek nemířil přesně. Poté byl vyloučen vrchlabský Urban. Vacek si s pukem poradil a poslal ho až na druhou stranu hřiště. Domácí oslabení zvládli, a navíc se mohli těšit z přesilovky po vyloučení hostujícího Bláhy. Netrvalo dlouho a počtvrté se radovali domácí. Přesilovou hru využil Ondřej CHRTEK v čase 48:49, a o několik desítek vteřin později, v čase 49:31, pátou branku vsítil Jakub TATAR, který jel na Stahla sám. V 52. minutě byl vyloučen jak vrchlabský, tak hostující Bláha. Teč přišla z hole Gottfrieda přímo mezi Vackovy betony, ale ten byl připravený je sklapnout. Následně snížil Lukáš SÝKORA, který dostal přihrávku na pravý kruh a Vacek byl proti jeho střele bezmocný. Netrvalo ale dlouho a skóroval HC Stadion. V čase 54:03 střílel Filip KRSEK, který si položil Stahla a bez problémů dostal puk do sítě. V 56. minutě přišlo vyloučení na straně Slovanu. Bláha se dostal před Stahla, ale trefil pouze betony. V čase 56:25 svou šanci v gól proměnil Ondřej CHRTEK a využil tak třetí přesilovku HC Stadionu. Následně přišlo vyloučen Amirova. Ani Vrchlabí ale nezůstalo bez trestu, 5 minut a k tomu do konce utkání dostal Chrtek. Sýkora ještě ke konci zápasu vystřelil, ale pouze do Vacka. Následně se dostal do souboje a nakonec musela na ledovou plochu doktorka. Poslední vteřiny zápasu se nesly ve znamení nezvládnutí emocí z obou stran. Trest si odnesl Perička společně s Yailovem, v samém závěru ještě rozhodčí rozdal na obě strany 2 minuty + 5 min za bitku. HC Stadion ale vyšel z utkání vítězně a prodloužil šňůru výher.