HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Příbram 3:4

Vrchlabí i podruhé prohrává, Příbram v sérii vede 2:0

14.03.2024
Ani druhý zápas v sérii nedopadl pro HC Stadion dobře. Na domácím ledě totiž padl proti Baníku těsně 3:4 a Příbram se tak ujímá vedení v sérii 2:0. V sobotu na svém ledě tak může rozhodnout o svém postupu. Oproti tomu Vrchlabí se bude snažit odvrátit konec sezóny a vrátit sérii na krkonošský stadion.
OF2, čtvrtek 14.3.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
3:4
HC Příbram
Červinka (Kamenický) – Sýkora, Abraham, Hladík, Bendík (A), Kynčl, Kaštánek, Boukal – Chrtek, P. Urban (C), D. Chalupa – Bláha (A), Kastner, Tatar – Moník, Kozák, Krsek – Jirků, Šlaicher, Cerman. Trenér: David Chalupa
Jiroušek (Tichon) – D. Zdeněk, Havelka, Havlín, Jelínek, Rajgl, Saňa (A), Patzelt – Pětník, Bečvář, P. Svoboda I – Josefus, Duchan, Mařík – Pinkas, Kolda, P. Kafka (C) – Hasman, Bednařík, Gengel (A). Trenér: Radek Bělohlav
Třetiny: 1:1, 2:2, 0:1  Branky a nahrávky: 7. Bláha (Moník, Krsek), 26. Bláha (Kynčl, Kozák), 30. Bláha (Kastner) – 7. Havlín (Kolda, P. Kafka), 25. Josefus (Gengel, Havlín), 26. Bednařík, 52. P. Kafka (Josefus, Saňa). Rozhodčí: Veinfurter, Trnka – Hlinka, Figer. Vyloučení: 12:8, navíc Jiroušek (PRI) OK za NESP. CHOV. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 902. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Domácí zápas nezačal HC Stadion Vrchlabí vůbec dobře. Hned ve 2. minutě byl vyloučen Tatar, který tak dal Příbrami příležitost skórovat. Ve 4. minutě ujel Chalupa na Jirouška, ale nedokázal zakončit přesně a branka z toho nakonec nebyla. Následně byl vyloučen Jiroušek za zdržování hry. V 7. minutě přihrával Sýkora na Urbana, ale raději měl střílet. V čase 6:23 otevřel skóre utkání Tomáš BLÁHA, který zakončoval pod horní tyčku. Radost Vrchlabí ale netrvala dlouho, protože v čase 6:43 vyrovnal Ondřej HAVLÍN. Ujel sám na brankáře a prostřelil ho mezi betony. V 10. minutě Moník minul branku hostů, na druhou stranu pak uháněl Hasman. Vyloučení Vrchlabí zkomplikovalo situaci, ale Příbram výhodu nevyužila. V 19. minutě Jiroušek vyrazil puk nad sebe, hostující gólman pak zůstal ležet v brankovišti. Nic vážného to ale nebylo.

Začátek druhé třetiny byl o několik minut přesunutý, protože kluziště ještě nebylo připraveno. Ve 22. minutě ukázal skvělý zákrok Červinka proti Josefusovi. Pak byl vyloučen domácí Kozák, posléze Kaštánek zlomil hokejku, takže se rázem HC Stadion ocitl pouze ve třech hráčích na ledě. Ve 25. minutě byl vyloučen hostující Zdeněk, ale bohužel to byla právě Příbram, která skórovala. V čase 24:36 potrestal chybu vrchlabských hráčů Petr JOSEFUS a dostal svůj tým do vedení. Radost Příbrami ale netrvalo dlouho, v čase 25:41 vyrovnal Tomáš BLÁHA, pro kterého to byla již druhá branka v zápase. Vrchlabí ale znovu chybovalo, čehož v čase 25:56 využil Lukáš BEDNAŘÍK a znovu byla Příbram o gól napřed. Ve 28. minutě byl Josefus hákovaný, ale rozhodčí to přešli bez trestu. Jiroušek pustil puk po střele Cermana. V čase 29:30 bylo znovu srovnáno zásluhou Tomáše BLÁHY, který si připsal hattrick. Začínalo se tak potřetí od začátku. Velkou šanci dostali domácí ve 32. minutě, ale Hladík byl proti Jirouškovi neúspěšný. Poté byl vyloučen domácí Bláha, následoval ho příbramský Bednařík. Ve 36. minutě byl ještě vyloučen Chalupa. Rozhodčí se pak dlouho rozhodovali, koho vyloučí po menší bitce. Nakonec si šli na trestnou lavici dva hráči na obou stranách. Kafka nevybíravě sestřelil Chalupu, hra se přerušovala také po střele příbramského hráče – puk skončil na ruce Bendíka.

Červinka si připsal zákrok hned v první minutě třetí třetiny po střele Koldy. Ani nahození Havelky neskončilo za jeho zády. Další pokus přišel od Kafky ve 43. minutě. Následně přišlo vyloučení na obou stranách, jak Cerman, tak Havlín, si šli sednout za hrubost. Červinka zasahoval proti Bednaříkovi, Kozák našel jen náruč Jirouška. Čas utíral a stav byl stále nerozhodný. Oba týmy kontrolovaly hru a hráči se snažili nedělat chyby. Ve 48. minutě si ujel po pravé straně Krsek, Jiroušek si s jeho střelou poradil. Kynčl pak vystřelil od modré čáry, tentokrát Jiroušek vytáhl beton. V 50. minutě dobře clonil před brankou Gengel, Červinka ale puk po střele Kafky dobře viděl. Svůj tým následně oslabil Abraham, který dostal dvě minuty za sekání. Tentokrát se Příbrami povedlo skórovat – v čase 51:37 poslal Baník do vedení Petr KAFKA, který překonal Červinku. Ten se zrovna přesouval od tyče k tyči. Příležitost vyrovnat měl o chvíli později Kozák, ale nepřehodil puk přes Jirouška. Rozhodčí vylučoval ještě v 53. minutě, nejdříve vrchlabského hráče, následně i Josefuse, který si šel ještě něco vyřídit s Urbanem. Gengel se připojil ke spoluhráči o chvíli později za zdržování hry. Urban v 54. minutě trefil jen Jirouška, jeho další pokus skončil v jeho lapačce. Nakonec se hosté osvobodili. Rozhodčí velmi pozdě odpískali zákrok na Jirků, který zůstal ležet po souboji na ledě. Poslední minuty třetí části byly vyhrocené. Příbram měla o gól navrch, takže si dovolovala různé zákroky. V 58. minutě byla Kozákovi vyseknutí hokejka, ale byl to domácí hráč, kdo musel na trestnou lavici. Sýkora dostal dvě minuty za nedovolené bránění a navíc zbývalo už jen pár minut. HC Stadion Vrchlabí ale bohužel nedokázal vyrovnat ani poté, co Červinka odjel na střídačku a série se tak za stavu 2:0 pro Příbram přesouvá znovu na její led.