HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kobra 2:3

Kobra Praha bere všechny body

25.11.2023
Ačkoliv to pro Vrchlabí vypadalo nadějně, nakonec na domácím ledě padlo proti Kobře Praha, a to pouze o jedinou branku. První třetinu vyhráli hosté, druhá už byla vyrovnaná. Stejně dopadla i ta třetí, kterou si ale v závěru HC Stadion zkomplikoval několika vyloučeními. Toho využil hostující Novák a zařídil svému týmu tři body do tabulky.
18.kolo, sobota 25.11.2023, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
2:3
HC Kobra Praha
Vacek (Červinka) – Kerekanič, D. Sýkora, Boukal, Bendík (A), Hladík, Abraham – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Moník, P. Urban (C), Krsek – Jirků, Kozák, D. Chalupa – Tatar, Cerman. Trenér: David Chalupa
Běhula (19. Ondrík) – J. Stejskal, Šteiner (A), Holý, T. Duda, Horáček, Dráb, Pelant – Petrák, Šťastný (C), Vlček – Houška, T. Urban I, Do. Novák – M. Kvasnička, S. Tichý, Nagy – Míšek, Janča. Trenér: Miloslav Šeba
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1  Branky a nahrávky: 34. D. Chalupa (Kastner, P. Urban), 50. Kastner (D. Sýkora, Jirků) – 4. Vlček (Šťastný), 38. Nagy (Šteiner, Šťastný), 60. Do. Novák (Šteiner, T. Urban I). Rozhodčí: Valda – Gabriel, Brož. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 756. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

Urban mohl poslat domácí do vedení hned ve druhé minutě, ale Běhula střelu vyrazil. Bohužel se potvrdilo „nedáš-dostaneš”, a v čase 3:27 se Filip VLČEK dostal do samostatného úniku. Trefil se nad vyrážečku Vacka. V 8. minutě mohl navýšit Nagy, ale po přihrávce Šťastného se Vackovi podařilo puk dostat jen vedle branky. Nikdo z hostů ale poblíž nebyl, aby ho dorazil do sítě. V 11. minutě se Moník dostal před Běhulu, ale brankář byl připravený. Houška si chtěl povodit Vacka, ale ten měl situaci pod kontrolou. 16. minuta přinesla divácky zajímavou situaci, následovala akce Vacka. Na druhé straně pálil Urban, ale neúspěšně. Poté byl vyloučen hostující Urban, a nakonec se v brance vystřídali brankáři – místo Běhuly nastoupil Ondrík. Na konci třetiny ukázal gesto fair play Kastner, který jel za rozhodčím s tím, že nebyl faulovaný, ačkoliv arbitr to viděl jinak.

V úvodu druhé části měl blízko ke gólu Kastner, ale jeho střela mezi betony neměla razanci. Vacek pak musel zastavit skákající puk, naštěstí nebyl nikdo z protihráčů u něj, aby kotouč doklepl do branky. Ve 25. minutě jel na Vacka Urban, ale střílel hodně mimo. Vacek se ale ukázal ve 27. minutě, kdy střílel Šťastný. Tento hráč byl také u další akce v polovině utkání, Vacek vyrazil nad branku. Hladík se rozjel na Ondríka, ale rána šla pouze do betonů brankáře. Ve 34. minutě dostali domácí výhodu hráče v poli. A toho dokázal HC Stadion využít. V čase 33:13 vyrovnal na 1:1 David CHALUPA, který stál na správném místě a dostal puk do branky. O chvíli později střílel Novák, ale Vacek si kotouč pohlídal. Ve 37. minutě byl vyloučen také domácí hráč, a také Kobra Praha využila přesilovou hru. V čase 37:21 to byl Martin NAGY, který měl volný prostor zakončit díky dobře clonícímu Urbanovi. Následovalo další vrchlabské vyloučení. Domácí se osvobodili, o chvíli později ale tečoval Houška, naštěstí pro domácí vše dopadlo dobře.

Do třetí třetiny vstoupili oba týmy opatrně. Chalupa mohl vyrovnat ve 42. minutě, ale Ondrík tomu zabránil. Šel na něj i další pokus z vrchlabské strany, Kozák nahazoval, brankář použil betony. Další střela na sebe nenechala dlouho čekat, Sýkorův pokus Ondrík jen vyrazi před sebe, ale bohužel nikdo z domácích nebyl u branky, aby puk dorazil za jeho záda. Chalupa byl ve velké šanci, stejně jako Chrtek, ale tomu zabránil ve střele rozhodčí, který puk neviděl. Další dělovka přišla od Abrahama, puk trefil Ondríka do masky. Na druhou stranu k Vackovi se dostal Šťastný. Ve 49. minutě byli současně vyloučeni Chalupa a Šteiner, který navíc dostal trest 2+2 minuty. A Vrchlabí se konečně dočkalo vyrovnávací branky. V čase 49:55 střílel Lukáš KASTNER, který dostal skvělou přihrávku a nemýlil se. Stejskal na druhé straně vystřelil na Vacka, ale trefil pouze jeho lapačku. V 53. minutě střílel Moník, ale brankář Kobry se stihl přesunout a změnu stavu nepřipustil. O chvíli později Tatar trefil pouze tyč, a následovalo vyloučení domácího Chalupy. Kobra Praha se ale k ničemu velkému nedostala. Hostům se málem podařilo skórovat, ale rozhodčí gól neuznal. Pak přišlo další vyloučení na domácí straně, a tým Kobry Praha si vzal oddechový čas. Situaci svému týmu zkomplikoval Bendík, který si šel sednout na trestnou lavici za zdržování hry. A toho využil v čase 59:01 Dominik NOVÁK, který tak vybojoval šanci pro svůj tým, aby si odvezl cenné tři body. Vacek pak odjel na střídačku, ale stav se neměnil. Kobra Praha odjela s těsnou výhrou 3:2.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Dnes se mi hodnotí zápas strašně těžce. Je to vše dokola. Utkání začne a z první soupeřovi šance dostaneme gól. To se nám děje od začátku sezóny. A pak se snažíme vývoj zápasu otočit. Někdy se to podaří, někdy, jako dnes, ne. Je tam od nás vidět obrovská snaha, bojovnost, ale taky křeč. Musíme se zaměřit na ty vstupy do zápasu. My se potřebujeme dostat do vedení a zvednout si sebevědomí. Šancí si vytvoříme každý zápas dostatek, ale bohužel koncovka je tristní. Nezbývá nám nic jiného, než tvrdě pracovat a zlomit to. Děkuji fanouškům za výbornou atmosféru.