HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Příbram - Vrchlabí 3:2

Z Příbrami jede HC Stadion bez bodů

02.03.2024
Poslední zápas nadstavbové části skončil pro HC Stadion prohrou. Na ledě Příbrami sice otevřel skóre utkání, soupeř ale hru otočil ve svůj prospěch, na což dokázalo Vrchlabí odpovědět pouze jednou. Z Příbrami si tak odváží prohru 2:3 a nyní se musí soustředit na play-off.
14.kolo, sobota 2.3.2024, 17:00
HC Příbram
3:2
HC Stadion Vrchlabí
Jiroušek (Tichon) – Havlín, Zdeněk, Jelínek, Havelka, Rajgl, D. Krejčí, Saňa, Patzelt – Furch, Pětník, P. Svoboda – Josefus (A), Chlouba, Mařík – Pinkas, Kolda, Kafka (C) – Gengel (A), L. Bednařík, Duchan. Trenér: Radek Bělohlav
Holubec (Červinka) – Hladík, Kaštánek, Bendík (A), Boukal, Perička, D. Sýkora – P. Urban (C), Šlaicher, Chrtek – Cerman, D. Chalupa, Krsek – Kastner, Kozák, Tatar – Mach, Jirků. Trenér: David Chalupa
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 9. D. Krejčí (Kafka, Gengel), 26. Duchan (Jelínek, Saňa), 42. Zdeněk (Josefus, Rajgl) – 5. P. Urban (Chrtek), 54. D. Chalupa (P. Urban, Chrtek). Rozhodčí: Battěk – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 491. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2.

Jirouškova pozornost byla vyzkoušena hned v úvodu zápasu z hole Jirků. Holubec zachytil střelu domácího hráče, následovalo vyloučení na domácí straně, které pak využil v čase 4:47 Patrik URBAN. Byl to jeho třetí pokus proti gólmanovi, který konečně vyšel a HC Stadion se dostal do vedení. Příbram se snažila vyrovnat, což se jí podařilo v čase 8:49. Přesilovou hru využil Daniel KREJČÍ, který se trefil od modré čáry. Poté se hrálo především v pásmu Vrchlabí, domácí se dostali díky vyrovnávací brance na koně. Ve 13. minutě vyhráli buly hosté a Jiroušek musel zasahovat. Příbram se pak dostala do středního pásma, ale puk skončil mimo ledovou plochu. Ani Vrchlabí ale nezahálelo, Jirků sice zkoušel střílet, ale nic vážného z toho nebylo. Holubec si pohlídal branku v 19. minutě, kdy se o gól pokusil Pinkas. Od modré pak ještě střílel Krejčí, ale Holubec byl znovu úspěšný a puk za záda nepustil.

Příbram byla znovu akčnější, ve druhé části kombinovali Krejčí a Gengel. Ve 24. minutě byl vyloučen hostující Perička, čehož domácí využili a v čase 25:08 vstřelil gól na 2:1 Samuel DUCHAN, který poslal dělovku přímo na brankáře. Josefus nahazoval od modré čáry ve 29. minutě, domácí hráči se pak museli stáhnout z útočného pásma. Ve 32. minutě si šel na trestnou lavici sednout domácí Mařík, ale bohužel pro HC Stadion přesilová hra zůstala nevyužita. Bendík zůstal sám u brankáře, ale střílel mimo. Vrchlabí ale neztratilo chuť útočit. Brankáři na obou stranách měli plné ruce práce, ale do konce třetiny gól už nepadl.

Třetí část začali domácí nejlépe, jak mohli. V čase 41:09 to bylo již o dvě branky zásluhou Davida ZDEŇKA, jehož pokus se odrazil od tyče přímo do branky. Poté byl ale vyloučen domácí Patzelt, příbramští ale byli dobře připravení a v oslabení se jim několikrát podařilo dostat se k puku. Ve 49. minutě Kastner pálil, ale pouze do Jirouška. Mach se pak dostal k puku, před brankou si ho ale pohlídal gólman. Další střela přišla od Urbana. V 53. minutě přišla bodyček od Rajgla, který tak zablokoval Krska. V čase 53:59 snížili hosté na 2:3, kdy se k puku dostal David CHALUPA, který dostal přesnou přihrávku a vypálil. V 57. minutě byl vyloučen hostující Chrtek. Baník se ještě snažil vstřelit další branku. Dramatický závěr ale nakonec nepřišel, Holubec sice odjel na střídačku, ale domácím se nepovedlo vstřelit gól do prázdné branky. I tak si ale Příbram připisuje výhru.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Další povedené utkání z naší strany, jen výsledek nás mrzí. Rozhodlo proměňování šancí, klidně to mohlo skončit obráceně. Nicméně jsme se trochu oťukali s Příbramí, nikdo asi nechtěl moc odkrýt karty a 12.3. už to bude kdo z koho. Děkujeme fanouškům za podporu a těšíme se na play-off.